Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [long polling][MySQL] Long Polling i pobieranie danych z MySQL
Forum PHP.pl > Forum > XML, AJAX > AJAX
Rivergo
Witam

Zapoznałem ostatnio się z techniką Long Pollingu lecz wszelkie przykłady oraz tutoriale odnoszą się do pobierania danych z plików .txt. Czy jest możliwość przystosowania LP do obsługi bazy MySQL? Udało mi się co prawda uzyskać taki efekt przy pomocy ajax'a i php lecz zapytania do bazy robione są co 1 sekundę i generowane jest spore obciążenie czego chciałbym uniknąć. Z racji mechaniki projektu potrzebują jak najczęstszych aktualizacji i dlatego spodobało mi się long polling bo i mam zamierzony efekt i mniejsze obciążenie serwera lecz właśnie problemem jest dla mnie połączenie LP i MySQL.

Ewentualnie czy moglibyście mi doradzić jakich metod można użyć aby uzyskać taki efekt? I czy jest taki efekt osiągalny w long pollingu?

Dziękuje z góry smile.gif
peter13135
teoretycznie, możesz do plilu txt zapisać datę ostatniej nowej wiadomości smile.gif
Crozin
1. Radziłbym skorzystać z WebSockets, zamiast LP.
2. Twoim problemem nie jest źródło danych (baza danych/plik), bo to jest kompletnie nieistotne. Problemem jest to, że jeżeli klient A doda coś do bazy danych na serwerze, nie wiesz jak powiadomić o tym klientów B, C, i D.
3. Pogoogleaj sobie za: websockets/long pooling broadcasting.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.