Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [phpmyadmin] Przekierowania na https i connection refused
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Asmox
Hej, mam problem ze swoim skryptem phpMyAdmin. Kiedy próbuję się do niego zalogować, przeglądarka cały czas jest przekierowywana na https://localhost/phpmyadmin, a następnie wyskakuje błąd 102: Connection refused. Nie mam włączonego ssl u siebie, więc to w ogóle nie ma prawa działać, ale jak wyłączyć te przekierowania?
skowron-line
w katalogu PMA config.inc.php i forceSSL ustaw na false
Asmox
Problem w tym że nie widzę nigdzie żeby było takie ustawienie. W /etc/phpmyadmin/config.inc.php brak wpisów zawierających SSL. W /usr/share/phpmyadmin mam tylko config.sample.inc.php i tam też nic takiego nie ma. Może to gdzieś w plikach apache? Tylko nie wiem gdzie szukać, bo jestem niewprawiony w Linuksie. Mam Ubuntu wersję 12.04

@EDIT: Pomyślałem że skoro nie ma takiej linijki, to ją dodam. Naprawdę nie spodziewałem się, że te pomoże, a jednak pomogło. Zastanawia mnie tylko czemu to było potrzebne? Czy taka jest domyślna konfiguracja phpMyAdmina, czy może w jakiś innych ustawieniach był taki zapis?
mensajero
Korzystasz z hostingu boo.pl? Oni tam maja przestarzale oprogramowanie. Mialem u nich problemy z wieloma skryptami php/mysql.
skowron-line
Cytat(Asmox @ 17.06.2013, 20:30:11 ) *
@EDIT: Pomyślałem że skoro nie ma takiej linijki, to ją dodam. Naprawdę nie spodziewałem się, że te pomoże, a jednak pomogło. Zastanawia mnie tylko czemu to było potrzebne? Czy taka jest domyślna konfiguracja phpMyAdmina, czy może w jakiś innych ustawieniach był taki zapis?

Musiałbyś zobaczyć w skryptach. Ale według mnie w defaulta ta opcja powinna być na false.
Asmox
@mensajero: Nie używam hostingu boo. Wszystko rozgrywa się na serwerze postawionym na moim komputerze.
@skowron-line: W default ta opcja jest ustawiona na false. Natomiast jeżeli w /etc/phpmyadmin/config.inc.php nie ustawię $cfg['ForceSSL'] = false; to cały czas próbuje używać SSL. W pliku konfiguracyjnym znalazłem coś takiego:
Kod
* This file overrides the settings made by phpMyAdmin interactive setup *

(1) Gdzie są zapisywane ustawienia ze skryptu konfiguracyjnego?
Zalogowałem się do skryptu instalacyjnego localhost/pma/setup i wiedzę coś takiego:
Kod
Please create web server wirtable folder [i]config[/i] in phpMyAdmin top level directory as described in documentation. Otherwise you will be able to download or display it.

Nie wiem który katalog jest "top level directory", więc zajrzałem do dokumentacji. Pierwsze co tam znalazłem, to
Kod
First you must manually create a folder config in the phpMyAdmin directory.

(2) Który katalog jest głównym katalogiem phpMyAdmina? W linuksie mam kilka o tej nazwie, poumieszczanych w różnych folderach.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.