Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wortal...
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Wortal
bregovic
Do tej pory nie chcialo mi sie o tym pisac, bo mi to nie przeszkadzalo, ale dzis mi to przeszkodzilo wiec:

Czy nad naszym wortalem nikt nie pracuje? Nie pisze tego zeby kogokolwiek obrazic, bron boze. Chodzi mi tylko o to ze jest tu tyle bledow ze az sie plakac chce. Mowicie ze wszystko sie zmieni wraz z wdrozeniem v2, w co goraco wieze, ale dloaczego wprowadzacie w miedzyczasie jakies zmiany-koszmarki?

Chcialem skomentowac artykul-tlumaczenie (http://php.pl/index.php/phppl/t_umaczenia/phpgacl/) a system mi pisze ze sie musze zalogowac (!). Nie wiem o co wlasciwie chodzi, ale jest przycisk 'dodaj' wiec dodaje sie jako uzytkownika, powracam na strone, loguje sie a ten mi mowi ze 'Wstęp wzbroniony' i w dodatku pierdzieli cos o jakim kernelu.

Ja rozumiem ze nasz wspolny wortal ma byc wortalem dla programistow, ale to kurde nie znaczy ze ma byc nieuzyteczny!

I takich numerow jest wiecej. Wystarczy sprobowac przeczytac jakikolwiek artykul. Wchodzisz na strone arta, np tego, i jest tam jakis wstep. Ale nie ma przycisku dalej, do nastepnej czesci artykulu... A! A dole jest lista... Podstron? Podstron artykulu? Chyba raczej sekcji czy...?

Boze, przecierz to chyba nie jest trudne, zrobic wortal ktory daje uzytkownikom mozliwosc uzytkowania go? A moze sie myle? A moze brakuje wam rak do roboty? Jesli tak, to z checia wam pomoge, byleby tylko php.pl, wortal ktory lubie, i w ktorym tkwi ogromy potencjal nie zszedl jak stara kobyla z braku owsa.
silent
Mi się spodobał artykuł Drzewka w php:
Cytat
      Podstrony:
    * Operacje na danych drzewa
    * Podsumowanie
    * Wprowadzenie

Powalające.
scanner
bregovic:
Tak się składa, ze problem funkcjonalności wortalu męczy nas od dłuższego czasu. Tak, pracujemy. Tak, są koszmarki. Tak, mamy zajebiście dużo pracy do zrobienia.

Nie da się wszystkiego zrobić od razu. Niestety nie jesteśmy aż tak genialni. A i sam eZ Publish nam nie ułatwia. Niestety przy pracach, modyfikacjach, wdrożeniu Wasze zaangazowanie kończy się na słowie "brać". Jego przeciwieństwo, "dać" nie jest znane.
Ale już mi się nie chce o tym pisać. Kto chciał cos zrobić, to już robi a reszta niech w zaciszach domowych biurek czeka i marudzi.

Nawigacja po artykułach to jedna z naszyj najsłabszych stron i to począwszy od samego menu a na przeskakiwaniu do stron i wyglądzie treści skończywszy. Ale nie da się zrobic od razu wszystkiego na "ideał". Więc może zamiast marudzić postaw eZ Publisha u siebie w domu, zapytaj co jest do zrobienia (kontakt: Luca, Seth) i np. spróbuj zrobić przeskakiwania po stronach artykułu w "Google-style" czy jak Ci się podoba..

Daj odpowiedni szablon i ciesz się z rozwoju NASZEGO jak sam zaznaczasz Wortalu...
Co do komentarzy - komentowanie artykułów nechanizmami Wortalu AFAIR nie było przewidziane a włączenie tej opcji to zwykły błąd.
Chyba, ze ekipa od Wortalu ustaliła inaczej - kontakty masz wyżej.

silent:
Twórcza i kreatywna wypowiedź.
bela
scanner: silentowi chodziło o kolejność
scanner: wysłałem pm do wassago w sprawie artykułu, ale 0 odpowiedzi
Luke
Cytat
artykul-tlumaczenie (http://php.pl/index.php/phppl/t_umaczenia/phpgacl/) a system mi pisze ze sie musze zalogowac (!)


Całe to zdarzenie było najzwyklejszym błędem, który gdzieś tam się zaplątał (zdarza się). Swój komentarz do artykułu/tłumaczenia, możesz napisać w odpowiednim miejscu na forum, gdzie przeczyta go większa ilość użytkowników.

Wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone mają poniekąd charakter „testowy”. Dlaczego? Ponieważ, znając teraz opinie/zachowania użytkowników, będzie nam łatwiej tworzyć całą nawigację, system komentarzy dla całego wortalu, etc. Już wiemy z czego zrezygnować, a co dodać.

Dziwi mnie tylko tak mała ilość wyrażonych opinii? Nie wiem z czego to wynika? Może dlatego, że większości osób nie przeszkadza obecna struktura wortalu? Może dlatego, że wortal w większym stopniu spełnia ich oczekiwania? Daje do myślenia?

Wortal vol 2 nie ujrzy światła dziennego, dopóty dopóki wszystko nie będzie zapięte na „ostatni guzik”. Zdaję sobie sprawę z braków w funkcjonalności w obecnym wortalu jednak nie będziemy teraz przebudowywać obecnej struktury i tracić czasu, który możemy poświęcić na rozwój nowego serwisu.

I jeszcze jedno, najważniejsze! Żadna z wyrażonych opinii nie była poparta przykładem.
Miast tego mamy tylko odpowiedzi w stylu: „Nie podoba mi się to i tamto i jeszcze to, a to źle działa, a to jest do d....” Widzisz gdzieś tutaj konkretną propozycję zmiany? To bardzo wygodna forma wypowiedzi bo nie zmusza do myślenia.

Dlaczego zdecydowana większość wypowiedzi nie jest skonstruowana w ten sposób? „Proponuję zmienić nawigację i sposób prezentacji treści dla działu Artykuły. Każdy artykuł powinien być podzielony na podstrony, z nawigacją <<poprzednia strona | następna strona>>. Przy każdym artykule powinna się znaleźć w widocznym miejscu lista (wypunktowana) z tematami kolejnych podstrony w formie linków ... przykład użycia i wykorzystania znajduje się pod adresem www.xxxx.com” To niebyło trudne, prawda?

Doświadczenie, które zdobyliśmy na pewno wykorzystamy, teraz mamy praktycznie nieograniczone możliwości w sposobie prezentowania treści w eZ publish.

A wygląd? Ładna strona to użyteczna strona, php.pl vol 2 na pewno takie będzie.
bregovic
scanner:
Cytat
Ale już mi się nie chce o tym pisać. Kto chciał cos zrobić, to już robi a reszta niech w zaciszach domowych biurek czeka i marudzi.

Wtedy mnie na tym forum jeszcze nie bylo - a przynajmniej nie bylem aktywny. Ale skoro mowisz ze pozostaje mi marudzic, to ok.

Cytat
Ale nie da się zrobic od razu wszystkiego na "ideał". Więc może zamiast marudzić postaw eZ Publisha u siebie w domu, zapytaj co jest do zrobienia (kontakt: Luca, Seth) i np. spróbuj zrobić przeskakiwania po stronach artykułu w "Google-style" czy jak Ci się podoba..

Widzisz, ja bym to z checia zrobil, ale skad ja mam wiedziec czy ktos tego przypadkiem juz nie robi? Developement php.pl jest imo tak zamkniety, ze na nowe sily nie macie co liczyc...

Cytat
Żadna z wyrażonych opinii nie była poparta przykładem.

Przykladem? Alez z checia biggrin.gif Tylko zaraz... Komu ja mam ten przyklad pokazac? kto wlasciwie robi cos z php.pl? Jestem zagubiony...
Luke
Cytat
Przykladem? Alez z checia biggrin.gif Tylko zaraz... Komu ja mam ten przyklad pokazac? kto wlasciwie robi cos z php.pl? Jestem zagubiony...


Jestem odmiennego zdania. Nie chcialo Ci sie poszukac, albo nie chcesz widziec.

redakcja

Okresliles sie jako czlowiek aktywny, swietnie. Wyslij mi na PW co dokladnie Cie interesuje i czym chcialbys sie zajac oraz czy masz doswiadczenie z eZ publish, najlepiej poparte jakimis przykladami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.