Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: php.pl vol. 2
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Wortal
Stron: 1, 2
Seth
Temat ten został założony po to abyście wyrazili w nim swoje oczekiwania, pomysły i sugestie dotyczące powstającego nowego php.pl.

Każdy post będzie dla nas ważny dlatego prosze o znalezienie chwilki czasu i napisaniu tego co chcecie widzieć w php.pl vol. 2



Jezeli chcesz sie skontaktowac z nami to zapraszam pod ten adres:
http://php.pl/index.php/phppl/content/view/full/146
gdzie dowiecie sie, ktora osoba za co odpowiada.
MoD
-> Poprawiona nawigacja w artykułach
-> Linki do plików w downloadzie
-> Procent ukończenia projektów php.pl

Jak na coś wpadnę to napiszę.
Bakus
Przedewszystkim lepsze wyszukiwanie informacji...
Biorąc pod uwagę ilość osób jakie są odsyłane z kwitkiem do wyszukiwarki jest to bez wątpienia rzecz, która powinna sobą reprezentować bardzo wysoki styl...

Co do reszty - nie mam pomysłów...
ARJ
-> dodatkowy prosty w obsłudze formularz do przysyłania do php.pl nowych artykułów, porad itd.
->poprawiona nawigacja w menu
-> jakieś pliki w download
-> prócz artkułów przydały by się kursy od podstaw dla kompletnie "zielonych" w tym temacie
a poza tym to oby tak dalej!!!
raf2001
moim zdaniem przydało by sie aktyualizować częsciej działy download (więcej programów itp.), i artykuły. Przydało by sie zrobić coś na wzór Compo (konkursy ze strony warsztat.pac.pl), mogłyby one być organizowane spontanicznie, gdy na forum pojawi się jakiś większy problem. wyniki(skrypty) pojawiały by sie w formie całości(plik zip czy inny) na specjalnym dziale w forum.

Ps. mozna by było zrobić bezpośrednio w forum takie coś jak w topicu: http://forum.php.pl/index.php?showtopic=21023
hwao
Galeria kodu :-) (kazdy moze dac kod dodaje jakies info o nim i zamieszczony jest)

Zintegrowania logowania z forum by sie przydalo :-) (np do zamieszczania tej galeri kodu :-))
hermanluk
Przede wszystkim powinny się pojawiać tutoriale i HowTo, które opiszą najważniejsze zagadnienia krótko i zwięźle, ale tak żeby laik zrozumiał tongue.gif

Przykład pisania różnych użytecznych skryptów, typu: logowanie, system newsów, budowa własnego portalu w oparciu o php, itd, itp.
tiraeth
12.10.2004

[X] Forum zintegrowane z serwisem
[X] Rozbudowany system wyszukiwania
[X] Możliwość dodawania przez użytkowników plików/artykułów/newsów (oczekiwanie na autoryzację)
[X] Logowanie na stronie głównej php.pl
[X] Dodatkowe przywileje dla zarejestrowanych użytkowników
[X] Każdy użytkownik posiada swój profil, w którym inni użytkownicy mogą dodawać komentarze


Jak na coś jeszcze wpadne to dopiszę smile.gif
aleksander
- jakis dzial typu linki, w ktorym możnaby znaleźć strony programistów php (np ich homepage, portfolia, albo strony tematyczne o php), z moderowanym dodawaniem stron.

- coś w stylu WPHit - nagradzanie dobrych skryptów. Taki skrypt powinien być np. szybki, bezpieczny (bez dziur), łatwy i wygodny w obsłudze itp. Myślę, że nagrody powinny być tylko dla rodzimych programów.
bregovic
Jak to juz bylo powiedziane:
- Galeria kodu.
- Zintegrowane logowanie i forum.
- Wieksze mozliwosci wyszukiwania - np polaczone wyszukiwanie w forum i artykulach i newsach.
- Latwiejsza nawigacja na stronie - np wywaleni kategorii posrednich na kozysc wiekszej ilosci kategorii glownych w artyklach - zeby nie trzeba bylo tyle klikac zeby dostac sie do chcianego artykulu.
- Puste kategorie niewidzialne dla uzytkownikow.
- Koniecznie nowy layout - latwiejszy, prostszy, z mmniejsza iloscia bajerow. Wiecej rownych linii, boxow itd - zeby uzytkownik nie musial sie zastanawiac czy to na co patrzy to juz menu czy jeszcze news etc...
- Tlumaczenia powinny lezec w dziale artykuly.
MoD
Cytat(Olo @ 2004-10-14 17:19:07)
(...)
- coś w stylu WPHit - nagradzanie dobrych skryptów. Taki skrypt powinien być np. szybki, bezpieczny (bez dziur), łatwy i wygodny w obsłudze itp. Myślę, że nagrody powinny być tylko dla rodzimych programów.

A najlepiej jakby były to nagrody dla skryptów pisanych przez użytkowników portalu.
rogrog
wg mnie najważniejsze jest żeby angażować ludzi

i to w dwóch aspektach:
1. zachęcenie jak największej ilości ludzi do korzystania z forum, wortalu, irca itp.
2. angażowanie tych reprezentujących dobry poziom w tworzenie wortalu i rozwój różnych projektów - ile razy jest sytuacja że potrzeba ludzi, a nie ma chętnych albo są tylko nie ma aktualnie czasu...

sposobami na ściąganie ludzi mogą być oprócz promocji w necie np. właśnie nagrody php.pl (przy okazji można byłoby się pochwalić w CV nagrodą biggrin.gif)
ARJ
popieram wszystkie wymienione propozycje, przydały by się projekty typu Open Source w których użytkownicy php.pl mogli by się wykazać, bo tak jak @rogrog słusznie napisał trzeba angażować ludzi także początkujących.
splatch
Tak jak większość z piszących sugeruję zmianę nawigacji po stronie, poneważ jest ona uciążliwa.
Dobrze by było gdyby zmienily sie URLe bo w obecnej formie nie sa one tak przyjazne jak powinny. Dorze rozwiazany problem ma serwis www.php5.pl gdzie po wpisaniu w pasku adresu np. http://php5.pl/odczyt_plikow_rss jest sie przenoszonym do odpowiedniego tekstu. Nie ma tam problemow z polskimi znakami jak u was - http://php.pl/index.php/phppl/artyku_y/dla...ch/wst_p_do_php .
Nie widzę również sensu w utrzymywaniu pustych działów, lepiej żeby były dodawane niż były puste chodzi mi o np. dział 'Książki i prasa'. Nie ma w nim nic więc po kiego jest link w menu?
revyag
Wyszukiwarka czasami nie działa jak trzeba i jakieś kosmiczne rzeczy są czasami w statsach, poza tym według mnie wszystko jest ok.
Cytat
Koniecznie nowy layout - latwiejszy, prostszy, z mmniejsza iloscia bajerow.

Według mnie layout jest w porządku i nie trzeba nic zmieniać, teksty dobrze się czyta, kolory są odpowiednio stonowane a inne ozdobniki tylko uprzyjemniają pracę z forum smile.gif
Seth
Jakie informacje na php.pl najbardziej was interesuja - jakie tematy ?

Ktore z działów powinnismy wywalic, a ktore zostawic, moze dodac jakies nowe ?

Jak wyobrazacie sobie wyglad strony glownej, a jak podstron ?

Co sadzicie o wprowadzeniu reklam (banerow nie przeszkadzajacych w ogladaniu strony) i linkow sponsorowanych ?

Czy chcieli byscie miec mozliwosc spersonalizowania strony? Jezeli tak to jak to sobie wyobrazacie - jakie elemnty mogly by byc ustawiane etc. ?

Jak wg. was powinen wygladac "doskonaly" wortal (konkrety) ?

P.S.
Spodziewam sie jakiejs zywej dyskusji, a nie zucania tylko hasel.
MoD
Najbardziej interesujące tematy to oczywiście php tongue.gif

Co do strony głównej i podstron, myślę, że na podstronach wystarczy tylko menu, nie potrzeba tam takich żeczy jak. np sonda czy tematy z forum.

Reklamy - na moje oko każda reklama przeszkadza w ogladaniu strony biggrin.gif

W ustawieniach można by zrobić, czy ma być pokazywana np. sonda itp.


W artykułach można by jeszcze zrobić dział Algorytmy - dla tych, którzy nie wiedzą jak podejść do wybranego zagadnienia.
Hans44
Co ja bym widział w php.PL vol.2 questionmark.gif Hmmm:

1. Dużo tłumaczeń artykułów ze światowych stron na temat php
2. Lepsza nawigacja w artykułach.
3. Jakiś konkretny panel użytkownika do konfiguracji wyświetlania forum, jak i samego wortalu php.pl
4. Newsy podzielone na kategorie. (np. dotyczące nowych skryptów, oprogramowania i wortalu.

To są moje sugestie co do php.pl vol.2
Seth
Posty OT zostaly wydzielone do tego tematu:
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=21941
Michał Fikus
+ zwiększenie czytelności (możliwość zmiany rozmiaru czcionki, większe odstępy między liniami)

+ design wykorzystujący całą dostępną powierzchnię (podoba mi się bardzo sitepoint.com i nethut.pl - proponowałbym coś w tym stylu. Zwłaszcza nethut można pochwalić za wzorową użyteczność)

+ osobno różne newsy a osobno uaktualnienia php.pl

+ nawigacja - najlepiej standard "trzech kliknięć"

+ interesujący pomysł z blogami - można by pozwalać użytkownikowi wybór, z którego nowości chce widzieć na php.pl

+ w kwestii wykonania strony w celu zapewnienia komfortu użytkowania, proponuję nie rezygnować z JavaScriptu - zdecydowanej większości to pomoże, a kto chcę korzystać z tej darmowej wiedzy, niech chociaż dostosuje się i zaopatrzy się w chociaż przeciętnej wersji przeglądarkę.

+ ponieważ ankiety mogą okazać się czasami ważne dla rozwoju strony, proponuję by były zawsze wyświetlane wszystkim użytkownikom.

+ co do reklam: wiadomo jakie jest nastawienie ludzi do reklam... lecz spójrzmy prawdzie w oczy - jest to nieodzowny element dzisiejszego świata w3. Naprawdę chwalebną i rzadko spotykaną inicjatywą byłoby prowadzić serwis bez jakichkolwiek reklam. Lecz drobnym kosztem użytkownika, przy dobrze przemyślanym systemie reklamowym i odpowiednim doborze reklam jest to jak najbardziej dobre - zarobione pieniądze można będzie zainwestować choćby w prawa do publikacji pewnych rozdziałów książek, uznanych przez zespół php.pl za wartościowch, nowszą wersję IPB czy nagrody na konkursy.
Wracając do tego, jakie reklamy:
-> przedewszystkim zero elementów przysłaniających stronę - czyli tylko takie, dla których miejsce można zarezerwować w layoucie (bannery, pionowe bannery, reklamy tekstowe)
-> mała ilość reklam na jednej stronie - nie więcej niż jeden banner i np. text-box dla jednej strony (osobiście proponowałbym tylko reklamę w formie text-box`a). Zaletą tego jest większa wartość strony w oczach reklamodawcy.
-> zwrócić uwagę na ciężar reklam

W zależności od tego, czy php.pl samo będzie szukać reklamodawców, czy też podpisze umowę z agencją reklamową, proponuję uważnie i twardo negocjować warunki - muszą one pasować php.pl a nie agencji - w ten sposób zatrzyma się dobry wizerunek php.pl.


+ proponowałbym głównie skupić się na artykułach odnośnie sfery praktycznej - tak jak np. artykuł "Przyjazne URLe" (lub jakoś tak, dokładnie nie pamiętam).


Bardzo prawdopodbne, że podałem tu kilka rzeczy dla Was oczwistych, lecz nie jest to oczywiste dla wszystkich oraz także nie chciałbym, by zostało to pominięte. Jednak jeśli uważa to ktoś za nie potrzebne, to przepraszam.
Życzę powodzenia, w razie chęci php.pl, spróbuję pomóc
scanner
Przy okazji:
Mojim największym zmartwieniem jest integracja baz użytkowników, w usługach. Jeden login, jedno hasło, jedna rejestracja - i konto aktywne zarówno na Forum, Wortalu, IRCu, WIKI, Bugs i Akademii.

Potrzebny jest w kazdym elemencie serwisu człowiek, który dogada dana usługę z bazą userów na forum.

Albo zmodyfikuje forum tak, że będzie tworzyło automatycznie wpisy do baz uzytkowników poszczeólnych usług (nawet IRC opiera się o MySQL).
Seth
Michał: wlasnie takich komentarzy oczekiwalem smile.gif

Apropo prznaczenia funduszy z reklam:
czesc pojdzie wlasnie na nagrody, upgrade sprzetu, rozwój serwisu itp. tak wiec moze to przekona niektoych uzytkownikow o pewnej "koniecznosci" wprowadzenia banerow (i tak jak Michal napisales, beda to jak najmniej przeszkadzajace formy reklam nakierowane na nasza tematyke, a nie "pierwsze z brzegu")
Puciek
My tu gadu-gadu o php.pl vol 2, a tutaj ostatnio php.pl vol jeden postanowila sie juz 2 razy rozsypac...
hwao
Reklamy:
Nie powino byc ich wiecej niz 1 losujacy sie wielki baner (nie pamietam juz dokladnie jego wymiarow) ktory by byl sam 1 na stronie najlepiej gdzies u dolu ewentualnie u gory ale powino byc to w miejscu gdzie nie bedzie przeszkadzac. Gdzies po boku np pod menu całym mozna by losowac 3 male banerki, wiecej juz staje sie natretne.

Logowanie:
Każdy uzytkownik moze sie zalogowac na wortalu z loginu posiadanego na forum i dzieki temu bedzie mial dostep do:
  • Dodawanie Galeri kodu
  • Dodawanie niusa
  • Dodawania artykułu
  • Dodanie pliku do download'u
Oczywiscie wszystko to wymaga autoryzjacji przez osoby odpowiedzialne

Inne:
Dodanie bezposrednio ze strony jakiegos kontatku z ludzi odpowiedzialymi za php.pl jakas bramka e-mail lub system pw/pm (najlepiej zintegrowany z forum).

Narazie nic poza tym nie przychodzi mi do glowy :-)
patrycjusz
smile.gif
NEWSLETTER smile.gif)) plisssss :] nic by mnie tak nie cieszyło jak swierzy mailik z php.pl o tym że gdzies tam jest cos nowego :]
generalnie podział tych newsów na różna tematyke:
- ogólnie o php,
- o serwach (www,bazki itp),
- o babci marysi :]
- ogólnie o tym co związane z developerką webową (np nowy firefox)
i jako user bym sobie wybierał które kategorie bym chciał dostawać :]]
pzdr
hwao
A jeszcze 1 mi sie przypomnialo... Przydało sie by na czas awari serwera zeby była jakas zastepcza strona a nie wczytanie i nic.... albo chociarz poinformowac ze tego dnia byla awaria i bardzo przepraszamy
Seth
Aby zakonczyc temat awarii:
przez problemy z eZ serwer zostal mocno zamulony (SSH, WWW, DB padly).
A, ze nie bylo mozliwosci zrestartowania go zdalnie oraz recznie ("problemy z dostepem do serwerowni") serwer wisial.

Postaramy sie pomyslec cos w sprawie awaryjnej strony z infromacja co sie dzieje, a o kolejnych przyczynach awarii (oby nie winksmiley.jpg) bedziemy infromowac na forum.
[/EOT]
DeyV
Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć, jaka jest wasza opinia o wsparciu wortalu dla newBe.
Spoglądając kiedyś z punktu widzienia osoby nie mającej żadnych informacjhi o programowaniu i tworzeniu stron - wydaje mi się, że nie ma zbyt wiele stron pokazujących sam początek.
Czy rozsądnym wydaje się wam 'wydierżawienie' pewnej stałe powierzchni strony głownej specjalnie dla takich osób?

Temat 2.
jak sądzicie - czy warto, i istnieje jakaś prosta metoda, by przekonać firmy, że warto inwestować w systemy pisane w php? Że będzie to zarówno zyskiem jak i oszczędnością dla nich?
Oraz czy ten temat również powinien być na stałe poruszany na stronie głównej? (wiadomo, że nie chodzi tu o jakis duży blok, tylko baner, odnośnik, lub informację, ale by coś zawsze było) .
rogrog
DeyV: gorąco popieram obydwa pomysły

ad 1. Należy stworzyć dział dla początkujących, który będzie kładł szczególną uwagę na kształtowanie dobrych nawyków takich jak komentowanie kodu i niekorzystanie z register_globals oraz unikanie błędów takich jak np. brak cudzysłowów w odwołaniach do tablic asocjacyjnych. Należy po prostu poruszać tematy na poziomie trochę wyższym niż "jak to zrobić żeby działało", ale "jak to zrobić, żeby działało dobrze, było dobrze napisane i łatwe w modyfikacji". Kolejny przykładowy temat artykułu - wytłumaczenie typów zmiennych - bo php wprowadza trochę zamieszania w tym miejscu i rzadko kiedy początkujący, którzy nigdy nie programowali w innych językach rozumieją to.

ad 2. korzyści z kampanii promocyjnej dla aplikacji php nie trzeba chyba tłumaczyć - należało by opracować artykuł reklamujący możliwości php i korzyści finansowe płynące z niego dla firmy (tanie serwery, stosunkowo tanie aplikacje). Jeśli powstanie dział audytu aplikacji php, o którym była już na forum mowa, to mogło by to być powiązane/zintegrowane z tym działem.
sf
@DeyV:

1) Dla nowych osób przydałoby się FAQ, tylko nie takie zwykłe, ale coś na bazie strony http://php5.pl. Znajdowałyby się tam odpowiedzi na bardzo proste pytania pojawiające się na forum (typu register globals, mail, przydatne funkcje: file, substr, foreach) oraz przydałoby się podziel to na działy tak jak na http://php5.pl.

2) Hm, istnieje duże przekonanie, że php można uzywać tylko do stron internetowych... Czy można z tego robić pliki wykonywalne? Tworzyć interfejsy graficzne? Osobiście tylko słyszałem, że można... ale nigdy nie stworzyłem tego typu aplikacji. Jak chodzi o strony to chyba większość firm wie, że to podstawa tongue.gif
Vengeance
w php mozna wiele. jednak wiele z tego robie/robimy tak jakby dla zabawy. sprawdzic co sie da czego nie. sadze ze nikt nie postawilby na php w takich sprawach jak opisales @sf

pobawic i poeksperymentowac mozna no ale nie przesadzajmy ;]
shpyo
1. takiej opcji jak było we wcześniejszej wersji forum: pomógł!
2. więcej informacji o programowaniu obiektowym
3. większej ilości tłumaczeń zagranicznych textów
4. trochę konkursów tongue.gif

jak coś jeszcze mi wpadnie do głowyu to dam znać

aaa, zróbcie coś z tą akademiąexclamation.gif
dag
Nie tylko samo pisanie kodu, ale również coś o projektowaniu. Wzorce, programy do projektowania, itp.
Paul
Co do konkursow to ja proponuje konkursy typu hackme oparte o php/js smile.gif

PS. To hackme co dalem linka jest wyjatkowo banalne tongue.gif
sf
Cytat(Paul @ 2004-10-17 16:24:49)
Co do konkursow to ja proponuje konkursy typu hackme oparte o php/js smile.gif

PS. To hackme co dalem linka jest wyjatkowo banalne tongue.gif

UWAGA! UWAGA! Do hackowania najlepszym narzędziem jest IE bo jak czytamy i sprawdzamy potem w praktyce... `P.S Gra nie dziala na przegladarce Mozilla sad.gif `

ohmy.gif
Paul
Da sie to przejsc na Mozilli - wystarczy wpisac haslo w adresie, nie mniej jednak powinno dzialac na Mozilli bo nie ma zadnych barier technicznych ku temu, jedyna jest monopol IE winksmiley.jpg

PS. Kiedys byla tam lepsza taka gra... Jednak pozostal po niej blad 404... I kopia "zerowego etapu" w google
Seth
Offtopic warning
rmn
W prawdzie od jakiegoś czasu bywam na forum dużo rzadziej niż kiedyś chciałem poprzeć jedną inicjatywę, na którą trafiłem pobieżnie przeglądając posty:

Cytat
1. takiej opcji jak było we wcześniejszej wersji forum: pomógł!


Myślę, że to był świetny posmysł, nie wiem czemu z niego zrezygnowaliście.

Poza tym dodam od siebie, że od momentu premiery php.pl przeglądam od czasu d czasu dział "Książki i prasa" w poszukiwaniu paru słów o jakiś ciekawych pozcjach (np. o pojektowaniu obiektowym w php) i... od premiery w tym dziale nie pojawił się żaden element. Ani jedna informacja:/ A szkoda bo bardzo chciałbym poznać opnie profesjonalistów, jakimi nieątpliwie jesteście na temat książek.

Jestem również za wykorzystaniem całej przestrzeni ekranu. -> Czytelność i użyteczność. (już teraz brakuje miejsca na zakłądki typu "Ostatnie artykuły" etc..) A takie "snapshoty" są naprawde wygodne.

Jeśli chodzi o wspólne logowanie to myśle, że ważniejsza narazie jest poprawa takich elementów jak czytelność, użyteczność i treść strony a napewno 'upublicznienie' jej nie pomoże Wam w tym.

Co do wysyłania artykułów myśle, ze opcja e-mail jest jak najbardziej sprawna?

Żeby nie być ogólnikowym to:
->Linki wyglądają identycznie jak nagłówki (dopiero jak się najedzie myszką to widać róznicę, sprawdzanie co jest linkiem a co 'tylko' nagłówkiem jest męczące).
-> proponuję zachować spójność, co do wyglądu takich elementów jak własnie linki czy nagłówki. To ułatwia nawigacje. A np. w kolumnie po lewej (na forum, php classes) linki wyglądaja inaczej niz na reszcie strony.

Za to galeria kodów:)

Pozdrawiam, rmn.
hazan
Jeśli pozwolicie to wyrażę moją opinie (dość krytyczną) na temat serwisu – będzie ona jednocześnie sugestią co według mnie można zmienić.

Serwis php.pl wygląda bardzo profesjonalnie – ale chyba aż za bardzo – przypomina raczej intranet firmy programistycznej niż stronę dla społeczności internetowej zajmującej się programowanie jako hobby, pasją itp.

Trochę jest pompatycznie – bez obrazy ale pytałem się kilkakrotnie czy jest możliwość współpracy z wam (prowadzę polskie wsparcie systemu CMS postnuke – www.post-nuke.pl)
Zostałem odesłany do dość pompatycznego teksu „Zarządu” który przedstawiał wasze stanowisko odnośnie reklam, współpracy itp.

Trochę pachnie marazmem – myślę że na stronie brak jest trochę „życia” – trochę jest skromnie jak dla mnie za skromnie – brak też podstawowych informacji dla początkujących.

Myślę że poprawiając te elementy staniecie się (pewnie już jesteście ale trudno mi to ocenić) centrum dla społeczności zajmującej się zagadnieniami php.

PS. Oczywiście według mnie system EZ powinien być zamieniony na coś lepszego np. :postnuke

Powodzenia w dalszej działalności.
spenalzo
Wg mnie to tylko nowy layout bo ten jest do **** (bani).
wassago
Cytat
Trochę jest pompatycznie – bez obrazy ale pytałem się kilkakrotnie czy jest możliwość współpracy z wam (prowadzę polskie wsparcie systemu CMS postnuke – www.post-nuke.pl)
Zostałem odesłany do dość pompatycznego teksu „Zarządu” który przedstawiał wasze stanowisko odnośnie reklam, współpracy itp.

no i co z tego? dostales informacje ze nie jestesmy (php.pl) zainteresowani reklamowaniem Waszego serwisu - zadnego serwisu. nie rozumiem po co ten komentarz. dry.gif
Cytat
Trochę pachnie marazmem – myślę że na stronie brak jest trochę „życia” – trochę jest skromnie jak dla mnie za skromnie – brak też podstawowych informacji dla początkujących.

nasz wortal nie mial byc skarbnica wiedzy dla poczatkujacych tylko dla srednio-zaawansowanych i wyzej. z informacjami dla poczatkujacych przychodza inne serwisy.
Cytat
PS. Oczywiście według mnie system EZ powinien być zamieniony na coś lepszego np. :postnuke

buahahahahahahahaa laugh.gif laugh.gif laugh.gif czy ty wiesz o czym mowisz?!
Fo
mmmmm dzień dobry cool.gif

jesli chodzi o vol 2 to wg. mnie powinien jak najbardziej byc tam wlasnie newsletter ( txt/html) - zobaczcie sobie z ciekawosci chociazby w jakiej formie przychodzi newsletter z www.epr.pl - miodzio smile.gif

jesli chodzi o szate - tak prawda, przydalo by sie wprowadzic jakas nowa, wiec niewiem, mejbi kolejny konkurs na szate graficzna dla php.pl ?

jesli chodzi o te wszystkie bannery, linki itp... hmm, a moze by tak sie dogadac z kluczowymi mocnymi serwisami ( nie chodzi mi o same polskie ) traktujacymi o programowaniu i sprobowac utworzyc jakas taka reklame wspolna cio ? winksmiley.jpg

oni u was, wy u nich, itp itd rolleyes.gif

jak juz ktos to powiedzial, na stronie nie czuc zycia, ten aspekt akuratnio niewiem jak poruszyc ale bynajmniej trzeba na niego zwrocic uwage bo jest baaardzo wazny, nie probowac olewac, bo zaraz bedziecie myslec nad vol 3. dry.gif

Po co jest dzial ksiazki i prasa - skoro praktycznie nic nigdy tam nie bylo ?

download - swieci pustkami, czy ktos wogole dba o to zeby tam cokolwiek bylo ?

no w skryptach cos jest, ale wlasnie tutaj nic wiecej niz "cos", bo drugie hotscripts to raczej nie jest ani sie nie zapowiada, a szkoda :/

dzial artykuly, zapelny to on sie tez nie wydaje.... wiecie w szkole mi kiedys powiedzieli o czyms takim jak przerost formy nad trescia - u was on wystepuje niestety i trzeba to uciac. przerost formy ( puste dzialy ) nad trescia. po co tworzyc puste dzialy w ktorych "cos kiedys przeciez bedzie" jesli minelo juz tyle czasu a tam dalej jak bylo nic... tak dalej jest ..."nic" dry.gif

proponuje raczej w takich sytuacjach, najpierw nagromadzic materialow, naprodukowac i dopiero pozniej to rozdzielac na konkretne dzialy a nie dzielic tort ktorego jeszcze nie ma... no smaka mam... tzn. mialem bo juz nie mam.

wiecie co... ten styl forum szczerze to tez do wymiany jak grafa pojdzie do wymianki ta ze strony - czemu ? bo ten jest, szary, bury, tak jak serwis. gdzie tu zycie ? raczej krew na scianie jedynie ktora zaraz zaschnie. axesmiley.png

mam nadzieje ze to ktos dobrze odczyta,

pozdrawiam,
Fowowski cool.gif
bela
przydałaby się galeria kodu taka jak na zendzie smile.gif
hazan
Cytat(wassago @ 2004-10-22 20:49:42)
no i co z tego? dostales informacje ze nie jestesmy (php.pl) zainteresowani reklamowaniem Waszego serwisu - zadnego serwisu. nie rozumiem po co ten komentarz.  dry.gif

Gdzie ja napisalem ze chce reklamy ?- pisalem o wsplpracy i wymianie dowswiadczeń itp. - wiec nie przekrecaj moich słów bardzo proszę !

Dla mnie EOT chciałem się podzielić moim spostrzezeniami a ty sie zachowujesz troche jak dziecko ktore juz wszystko wie.

CO do EZ - to chyba troche jak armata na wrobla - ? - storna pusta ale za to system jak na bilblioteke narodowa - ale widze ze znowu wiesz lepiej.

Zwroc tylko uwage ze skoro wszystko jest ok - i system i strona, i teksty, i wszystko inne to nie potrzebna jest ta dyskusja - a jednal ktos ja zaczal ? (jak myslisz dlaczego ?)


Tak czy inaczej powodzenia.
The_Destiny
No to i ja sie wypowiem smile.gif Dosc dlugo mnie nie bylo tutaj , na irc'u ale niestety tyci sie zdenerwowalem ale o tym w dalszej czesci...

Wyglad strony lekki , przyjemny dla oka.

wassago dlaczego php.pl niema byc skarbnica wiedzy dla poczatkujacych ? Dlaczego ja jako laik niemoge kozystac z pomocy fachowcow ? Dlaczego mam sie szwedac po innych serwisach do ktorych niemam zaufania a niemoge tutaj zapytac ? Ale jak narazie na kazde pytanie i klopot uzyskalem odpowiedz wiec jest ok smile.gif

Wiec teraz powiem co mnie zdenerowalo .... a konkretnie mamy oceniac prace php.pl wiec i powiem co mysle o irc'u ! Na ircu siedzialem cale dni i pisalem i pisalem po slasku i nikomu to nie przeszkadzalo lub poprostu nikt nie zwrocil mi uwagi z grzecznosci do czasu az ktorys z adminow powiedzial ze dostane Bana za takie cos sad.gif Szlak czlowieka by mogl trafic jak takie cos przeczyta. W telewizji glupie programy ktore ukazuja walke Slaska z Warszawa itp... i czy naprawde tak sie musimy zachowywac ? A moze wreszcie poraz zaczac zachowywac sie jak ludzie a nie dzieci ? Wiec jak wspominalem juz mi przeszlo i teraz pewnie nadal bede Wam "umilac " zycie na irc'u smile.gif
spenalzo
Cytat(wassago @ 2004-10-22 22:49:42)
Cytat

Trochę pachnie marazmem – myślę że na stronie brak jest trochę „życia” – trochę jest skromnie jak dla mnie za skromnie – brak też podstawowych informacji dla początkujących.

nasz wortal nie mial byc skarbnica wiedzy dla poczatkujacych tylko dla srednio-zaawansowanych i wyzej. z informacjami dla poczatkujacych przychodza inne serwisy.

Przepraszam, że zburze sielanke - a co niby jest na php.pl dla średniozaawansowanych? Bo oprocz artu o MVC to nic. Prawda jest taka, że pół roku zastanawialiaście sie nad tym czy lepiej jądro pisać tak czy inaczej, wielkie szumne zapowiedzi i co? Ponad rok minął i php.pl nadal stoi na EZ a nie waszym jądrze... Przez ten czas zniecheciliście tylko sporo osób - ja bym z wielką przyjemnością coś napisał, ale skoro było 100000 wymagań do spełnienia żeby napisać prosty artykuł to dałem sobie spokój. To nie jest bycie pro, to jest utrudnianie sobie życia. I nie chodzi tylko o mnie, ale naprawde wiecej osob dało sobie spokój... Możecie traktować ten post jako zamach na polską scene php - prosze bardzo, ale taka jest moja opinia.


Cytat(The_Destiny @ 2004-10-23 14:57:10)
Wiec teraz powiem co mnie zdenerowalo .... a konkretnie mamy oceniac prace php.pl wiec i powiem co mysle o irc'u ! Na ircu siedzialem cale dni i pisalem i pisalem po slasku i nikomu to nie przeszkadzalo lub poprostu nikt nie zwrocil mi uwagi z grzecznosci do czasu az ktorys z adminow powiedzial ze dostane Bana za takie cos sad.gif Szlak czlowieka by mogl trafic jak takie cos przeczyta.

Załóż sobie kanal #slask i tam gadaj po śląsku - na miejscu tej osoby też bym tak zrobił. Jakby to wygladalo: ja po poznansku, ty po slasku, ktos po kaszubsku... itd?
The_Destiny
smile.gif mi by to wcale a wcale nie przeszkadzalo winksmiley.jpg a zeby uscislic to tamtej osobie chodzilo konkretnie o uzywanie przezemnie slowa "niy" jako "nie" smile.gif Ale jezeli komus sie cos nie podoba to zawsze znajdzie powod . co nie ?

Bo zupa byla za slona ?
hawk
@spenalzo: ale jakie są te trudne do spełnienia wymagania dla piszących artykuły. Nie chcę wcale polemizować. Mi po prostu pisało się dosyć łatwo, bo DocBooka już dobrze znałem, a nie wiem jak to wyglądało dla innych. Więc tak z ciekawości pytam, jak jest to zbyt trudne to trzeba uprościć, bo faktycznie zaawansowanych artykułów jest bardzo mało.
dag
Cytat
faktycznie zaawansowanych artykułów jest bardzo mało.


I to powinno być jak najszybciej poprawione.


Odnośnie Galerii kodu:
- sądzę, że każdy kod powinien być przeglądany przed dodaniem (przez kogoś z php.pl), pod zwględem składni, bezpieczeństwa, komentarzy, zoptymalizowania...
hawk
@dag: To kto ma pisać te zaawansowane artykuły? Nie "powinno być", tylko ktoś musi to-to napisać. Kto? Mi osobiście się nie chce.

Podobnie z galerią kodu - kto ma to sprawdzać? Propozycje rozwiązań i wytykanie, co jest źle zrobione, są mile widziane, owszem. Ale stwierdzenie, że każdy powinien być młody piękny i bogaty jest raczej głupie.

A co do artykułów, to IMHO problem polega na tym, że php.pl ma mało do zaoferowania autorom. Potencjalny autor może również próbować uderzać do php architect, na sitepoint, do software itd. A php.pl nie ma nawet wyrobionej marki (w sensie "on ma artykuł na php.pl, więc to musi być ktoś"). Tylko że żeby wyrobić sobie taki poziom, to trzeba by wyżyłować kryteria akceptacji artykułów - też źle. Summa summarum, jest problem, zwłaszcza że jak dla mnie, artykułami (poza forum) ten portal stoi.

W moim artykule na przykład wciąż nie wyświetlają się dobrze obrazki. Nic się pewnie nie zmieniło w kwestii parsowania tego DocBooka. Chociaż akurat oparcie się o DocBooka było bardzo dobrą decyzją.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.