Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: tablice i coockie
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
sharp156
jak zapisac tablice do coockie i odczytac odnosząc sie do pojedynczego klucza aby umiescic wartosc w polu input jako value
cos jak:



mam tablice...

  1.  
  2. <form action="dwa.php" method="GET">
  3.  
  4.  
  5. <input type="text" name="zmienna[]" size="50" readonly="on" value="<?php if(isset($_COOKIE['zmienna']) || isset($_GET['zmienna'])&& is_array($_GET['zmienna'])) { echo $zmienna[0]; } else { echo "jakas wartosc poczatkowa";}?>" /></p>
  6. <input type="text" name="zmienna[]" size="50" readonly="on" value="<?php if(isset($_COOKIE['zmienna']) || isset($_GET['zmienna'])&& is_array($_GET['zmienna'])) { echo $zmienna[1]; } else { echo "jakas wartosc poczatkowa";}?>" /></p>
  7. <input type="text" name="zmienna[]" size="50" readonly="on" value="<?php if(isset($_COOKIE['zmienna']) || isset($_GET['zmienna'])&& is_array($_GET['zmienna'])) { echo $zmienna[2]; } else { echo "jakas wartosc poczatkowa";}?>" /></p>
  8. <input type="text" name="zmienna[]" size="50" readonly="on" value="<?php if(isset($_COOKIE['zmienna']) || isset($_GET['zmienna'])&& is_array($_GET['zmienna'])) { echo $zmienna[3]; } else { echo "jakas wartosc poczatkowa";}?>" /></p>
  9. <input type="text" name="zmienna[]" size="50" readonly="on" value="<?php if(isset($_COOKIE['zmienna']) || isset($_GET['zmienna'])&& is_array($_GET['zmienna'])) { echo $zmienna[4]; } else { echo "jakas wartosc poczatkowa";}?>" /></p>
  10. <input type="text" name="zmienna[]" size="50" placeholder=" tutaj wpisz imie" required /></p>
  11. <input type="submit" value="save" />
  12.  
  13. <input type=reset><br>
  14.  
  15. </form>
  16.  


wysyłam je do dwa.php

i tam sortuje tablice ucinajac pierwsza wartosc

  1.  
  2.  
  3. echo "<strong>lista</strong><br />\n";
  4.  
  5. if (isset($_GET['zmienna']) && is_array($_GET['zmienna']))
  6. {
  7. array_shift ($_GET['zmienna']);
  8.  
  9. foreach ($_GET['zmienna'] as $value)
  10.  
  11. {
  12. echo $value."<br />\n";
  13. }
  14. }
  15. else
  16. {
  17. echo "wpisz imie<br />\n";
  18. }
  19.  


co wyswietla mi odpowiednio przerobiona tablice, ktora chce zapisac do coockie i odczytac ja po naprzyklad po powrocie do formularza z pierwszej strony... help..... exclamation.gif!!! jako wartosc z coockie....
erix
Uhm, dlaczego cookie, a nie sesja?
gothye
serialize + base64
erix
Google: PHP, sesje.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.