Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PHP - ANDROID Wysłka wiadomości SMS
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Arcioch
Witam.

Czy znacie jakieś sposoby na wysyłkę SMS z poziomu serwera przez telefon z androidem? Jakaś aplikacja która łączy się z bazą pobiera po kolei wiadomości SMS i je wysyła smile.gif

Pozdrawiam
Arcio
styryl
Tutaj masz

https://play.google.com/store/apps/details?...teway&hl=pl
Arcioch
Tak wiem natrafiłem na to szukając ale szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak to skonfigurować z serwerem smile.gif Pisząc CRM wykupie potem SMSy w smsapi czy w czymś podobnym smile.gif Nawet zacząłem pisać cURLa do bramki play (już mnie loguje tylko mają SAML wykorzystywany i dużo trzeba przechwytywać ;/) chyba, że ktoś wie jak skonfigurować SMS getway smile.gif
styryl
A gdzie masz problem z konfiguracją?
Arcioch
W aplikacji ustawiam checkboxa "Listen from HTTP send SMS commands", "Prevent CPU sleep mode" oraz "Start getway automatically after phone boot".
Wysyłka odnośnie długich wiadomości ustawiam na wszystkie.
Teraz ustawiania HTTP:
1. Co mam wprowadzić jako port - domyślnie jest 9090
2. Wymaganego hasła nie ustawiam
3. "forward incoming SMS to HTTP URL" ustawaim na moja stronkę gdzie ma zbierać przychodzące (to jest mało istotne)

Teraz jak wysłać wiadomość przez php
styryl
W sieci domowej sprawdź sobie jaki adres ip z dhcp dostajesz na urządzeniu i wtedy np:

jeżeli masz np ip: 192.168.1.5 i ustawiony port 9090:


http://192.168.1.5:9090/sendsms?phone={tutaj numer}&text={tutaj treść}

------------------
p.s.

Najlepiej ustaw sobie statyczne ip w androidzie.
Arcioch
Bardzo dziękuję za pomoc smile.gif Kombinowałem strasznie na około z tym wszystkim smile.gif

Pozdrawiam
Arcio
marylakedziezyk
ja też skorzystam z rad udzielonych w wątku, tego szukałam, dzięki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.