Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Własna strona pogodowa!
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
ShamY
Cześć wszystkim!
Prowadze swoją strone pogodową www.gsweather.cba.pl - niekomercyjnie!
Mój problem jest taki, że aktualizacja tej strony przebiega poprzez edycję kodu html i podmiane niektórych obrazków via ftp! Szukam jakiegoś prostego skryptu, któy po zalogowaniu i podaniu danych sam zmieniał informację o aktualnej pogodzie, bez potrzeby włączenia programów jak np. Total Commander, no ale nic nie znalazłem!
Chciałbym też rozwinąć stronę o największe polskie miasta, ale na razie wolałbym mieć prosty skrypt, do mojego miasta. No i potem znajdować "wolonatriuszy" do innych miast. Jest jeden problem sam nie znam na tyle php żeby to napisać, więc może będzie ktoś tak miły i nakieruje mnie na taki skrpyt lub pomoże mi napisać go?!

Bardzo prosze o pomoc!
gitbejbe
jakoś sobie nie wyobrazam, żebyś znalazł tylu chętnych wolontariuszy, którzy aktualizowali by ręcznie swoją stronę. Mamy XXI wiek, takie rzeczy powinny działać z automatu !
po co masz sam wklepywać dane ? nie lepiej aby strona sama je sobie aktualizowała na bieżąco ? albo co jakiś czas?

poszukaj w google pod frazami " php pobieranie pogody " lub coś w tym stylu.

a o de mnie gotowiec - który był już na tym forum: KLIK
ShamY
Gdyby moja stacja pogodowa miała połączenie z internetem, albo chociaż wyjście USB, to wszystko byłoby z automatu.

Dzięki za linka do Twojego skryptu smile.gif Postaram się go wstawić pod moją stronę. Chciałem pokombinować z AccuWeather, bo ta strona jako jedyna ma njdokładniejsze dane dla mojego miasta, niestety inne nie bo nie ma w tym mieście profesjonalnej stacji. Dzięki jeszcze raz smile.gif


Niestety na serwerze który mam nie da się zaisntalowac chyba cURL więc z Twojego skryptu nici sad.gif
b4rt3kk
Potrzebujesz po prostu jakiegoś lekkiego CMS-a, skoro wprowadzasz dane z własnej stacji pogodowej.
ShamY
Jakiego CMSa byś polecił?
gitbejbe
najlepiej własnego ;p bo tak czy siak z racji tego co chcesz zrobić, musisz to napisać sam. A czym będziesz potrzebować zarządzać to już Ty wiesz.
co do AccuWeather to bez problemu też możesz pobierać dane z automatu. Możesz pobierać co chcesz z każdej strony za pomocą takiego czegoś jak CURL. Poczytaj o tym i z pewnością zrobisz coś fajnego : )
ShamY
No niestety, ale na moim serwisie cURL nie odpali... Szkoda, ale dzięki, przyjże się temu cU~rL lepiej wink.gif
Wazniak96
Skoro nie ma curl, a potrzebujesz to chyba pora zmienić serwer.?

onuse jest darmowy, nie dokleja reklam i ma curl..
ShamY
Dzięki za polecenie serweerra smile.gif
Teraz czytam o wyciaganiu pogody przez curl. Z tego co wyczytałem to pobiera on jakąs tabele/diva ze strony, a jest możliwe późniejsze rozbicie tego, tak aby wpasować to na moją stronę?
b4rt3kk
Cytat(ShamY @ 27.07.2013, 16:03:10 ) *
Dzięki za polecenie serweerra smile.gif
Teraz czytam o wyciaganiu pogody przez curl. Z tego co wyczytałem to pobiera on jakąs tabele/diva ze strony, a jest możliwe późniejsze rozbicie tego, tak aby wpasować to na moją stronę?


Tak, jest możliwe. A jeśli idzie o jakiegoś CMS to jeśli znasz się choć odrobinkę na PHP to sam sobie napiszesz wystarczający. Przynajmniej będzie prosty i mały, a dla Ciebie przejrzysty.
ShamY
No niestety php znam baaardzo słabo, więc o własny cms będzie trudno, ale poszukam w necie, może gdzieś będzie jakiś tut.
aras785
Napisz dokładnie czego potrzebujesz to może Ci napiszę w wolnym czasie smile.gif
ShamY
smile.gif
Potrzebuję system logowania/rejestracji i po zalogowaniu ma się pojawiać coś takiego jak jest na pogoda360.pl
Okna w których mogę podać kolejno: ikonkę pogodową (1-28.png), temperaturę, temperaturę odczuwalną, temp. max/min, ciśnienie, zachmurzenie (w oktanach), opad, wilgotność, wiatr, wskaźnik UV. i datę ostatniej aktualizacji.

Wszystko to co chcę umieścic jest na www.gsweather.cba.pl
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.