Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wordpress vs Joomla
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
nikita40
Witam! Piszę, ponieważ potrzebuję przyswoić znajomość, któregoś z systemów - Wordpress lub Joomla. Co według Was jest lepsze? Pytam o opinię, ponieważ w internecie spotkałem się z różnymi opiniami dlatego chciałbym dodatkowo poznać wasze zdanie jak znawców. W swoim czasie i tak pewnie będę korzystał z obydwóch systemów, tylko zastanawiam się od czego zacząć. Znacie może jakieś ciekawe poradniki lub turtoriale od podstaw? Z góry dziękuję za pomoc!
pedro84
Dyskusja z gatunku boże narodzenie vs wielkanoc (co wolisz i co Ci lepiej podchodzi - pod bloga raczej WP). Bez sensu tak naprawdę i w dodatku NTF.
Daiquiri
Skoro dodajesz temat w dziale "szukam", to napisz... czego szukasz. W innym przypadku przeniosę gdzieś ten temat. Sama nie wiem w zasadzie gdzie ;-).

Szukasz systemu pod bloga/małą stronę/mini sklep? Wybierz WP. Szukasz elastycznego rozwiązania pod projekt? Wybierz Drupala. Nie ma sensu poddawać pod dyskusję wątku "co lepsze", jak już wspomniał Pedro84.
olszam
Wordpress chyba lepiej(a na youtube szukałeś poradników tego chyba od groma jest), choć wolałbym sam napisać skrypt od zera niż korzystać z gotowca happy.gif.
pedro84
Cytat(olszam @ 12.10.2013, 18:36:59 ) *
Wordpress chyba lepiej(a na youtube szukałeś poradników tego chyba od groma jest), choć wolałbym sam napisać skrypt od zera niż korzystać z gotowca happy.gif.

Po co?
com
widocznie kolega lubi wymyślać kwadratowe koło biggrin.gif

poszukaj na forum, temat był wałkowany wiele razy wink.gif
dariusz54
sam nie dawno zlecałem stronkę dla salonu i powiem Tobie, że na Wordpressie wyszedłem całkiem dobrze, wszystko rozumiem i ogólnie gra, martwią mnie tylko prawa autorskie, reszta gra
com
Cytat(dariusz54 @ 13.10.2013, 20:51:52 ) *
martwią mnie tylko prawa autorskie, reszta gra


Co przez to rozumiesz?
DanielG44K
Tutaj masz w miarę fajne zestawienie wad i zalet:
http://jakicmswybrac.pl/
Niestety nie ma systemów idealnych.
Remigiusz886
Ja WP znam lepiej, ale wiem że joomla daje więcej możliwości jako serwis (teoretycznie). Pamiętajcie, że cmsy to nie są zamknięte puszki, których nie można rozbudowywać. Wtyczki to jedna z możliwości rozbudowy cmsów, ale jak masz trochę wyobraźni, czasu i umiejętności, to ograniczenia znikają i można na nich zrobić dosłownie wszystko co wymarzy sobie wyobraźnia.
kl-dzb
W zasadzie to przy takim wyborze kierowałbym się wsparciem społeczności. A pod tym względem wydaje mi się, że WordPress wygrywa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.