Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Ocena] Strona Teatru Ognia
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
luniek88
Witam,

poproszę o ocenę stronki, która została zrobiona dla mojej grupy - www.teatrmantra.pl
Czekam na wszystkie rady zarówno jeżeli chodzi o grafikę jak i kod.

Pozdrawiam.
Ghost_78
Jak dla mnie, to na podstronach bozbylbym sie tej animacji we flashu - zostawilbym ja tylko na stronie glownej
Turson
Ogólnie radziłbym wywalić flasha, bo będzie problem na urządzeniach mobilnych. Slider możesz zastąpić jQuery.
Zamiast Times New Roman jakąś bardziej nowoczesną czcionkę wink.gif
DG1
Ogólne wrażenie po wejściu na stronę? Podoba mi się smile.gif

Jednak ten kolor tekstów na stronie jak dla mnie źle dobrany. Próbując czytać tekst oczy odmawiają posłuszeństwa, za bardzo świeci - takie jest przynajmniej moje zdanie.

Po otwarciu strony na mniejszej rozdzielczości ucina teksty jak i obrazy, tak samo na tabletach - to powinieneś poprawić gdyż skalowalność witryny jest ważna.

Z tego co widzę, brakuje mapy witryny.

TO chyba tyle tak na szybko smile.gif
Mazaur
Ta animacja flash, jest fajna ale... jak się zostanie chwilę na stronie to animacja zaczyna być denerwująca. Obrazki zmieniają się zbyt szybko. Pomyśl nad spowolnieniem lub zupełnie wywaleniem flasha jak pisano powyżej.
Poza tym strona bardzo ładna.
PabloP
Strona bardzo przyjemna, jednak zastanowiłbym się nad animacją flash. Proponuję opóźnienie w jej zmianach lub zmianę sposobu przejścia, bo po paru przejściach zaczyna być męcząca;)
redeemer
Tyle odpowiedzi, a nikt nie zauważył podstawowych błędów:

Brak CSS (złe linki) w szczegółach "newsa", np:
http://www.teatrmantra.pl/news/1337260687/...e-na-sniadanie/

Nie działa paginacja w "News"
SmokAnalog
A moim zdaniem stronka wali amatorszczyzną po oczach, zwłaszcza te animacje Flash, progresywne JPG-i (ble!), kiepskie logo i układ - miejscami jest bajzel, że szpilki nie dałoby się wetknąć, innym razem pustki. Stronie brakuje klimatu, jakiegoś własnego stylu. Ode mnie dst z minusem.
Dejmien_85
Troszkę mrocznie jak dla mnie.

Mam także uwagę co do slidera - w tej chwili ładuje się na każdej podstronie, także jest to niepotrzebny element, przez który należy się "przebić", aby dotrzeć do materiału. Proponowałbym umieścić go tylko na głównej stronie.

Co do reszty - to już kwestia dopieszczania stronki, takie dopieszczanie może troszkę trwać. Nie od razu Rzym zbudowano. ; )
DezerterZMielca
Dla rozdzielczosci 1024x768 pojawia sie poziomy pasek przewijania, a to jest raczej niedopuszczalne. Wg. rankingu Gemiusa tej rozdzielczosci uzywa nadal niemal 10% polskich internautow, jak dla mnie to wciaz sporo. A powodem tego paska jest chyba ta animacja (ma szer. 1200 - ujemny margines to i tak jest wiecej niz 1024), ktora zreszta ja tez bym najpewniej wywalil.

Kod tez mial byc oceniony wiec:
- w stopce jest niepoprawny link do wykonawcy strony
- style inline
- menu duzymi literami - od tego jest css (text-transform: uppercase)
- na podstronie 'News' w wierszu 100 znajduje sie tag 'meta' - takie rzeczy to w head sie robi
- na podstronie 'Sklad' masz h2 jako tytul podstrony (SKŁAD - tez niepotrzebnie duzymi literami, to sie robi w css) oraz nazwiska i imiona czlonkow skladu sa ujete w h2. Jezeli juz nazwiska i imiona maja byc naglowkami to powinny byc w h3, skoro h2 masz dla tytulu podstrony
luniek88
Odzywam się po poprawkach:
- animacja we flashu została tylko na głównej,
- naprawione newsy,
- różne tytuły i opisy na podstronach w kodzie.

Czekam na Wasze kolejne sugestie smile.gif
Spawnm
Ładny backgroud strony wink.gif

Popraw formularz kontaktowy, obecnie przy źle wypełnionych polach dostaję 'Wypeł‚nij wszystkie pola formularza' i znika mi form, co oznacza że tracę treść którą napisałem + muszę klikać 'wstecz'
Evinek
Może warto by było stworzyć miniaturki do zdjęć?
Będzie lepiej ponieważ nie trzeba od razu ładować wszystkich zdjęć + niektóre zdjęcia są ściśnięte przez co trochę gorzej wyglądają.

W galerii zrobił bym aby napis "Galeria" był linkiem powrotu. Jest większy i bardziej widoczny niż wróć.

Nie działa paginacja newsów. Na dodatek długie linki wychodzą z tej paginacji.


Reszta wygląda ładnie. Bez wodotrysków, pokazuje to co ma pokazywać. Jedynie myślałbym czy w ogóle newsy są potrzebne. To jest strona prezentująca grupę, a newsów raczej nikt nie będzie czytał. Jak wszedłem na stronkę to od razu zainteresowałem się wszystkimi zakładkami prócz newsów.
werdan
We Flashu zrób coś z buttonem I. Daje defaultowy text:

Cytat
Description Text

Here you can add a description text for every single image.


Strona prezentuje sie ładnie, schludnie i w ogóle biggrin.gif
sf
Zamieniłbym tą animację flash na coś z jquery.
Czasami niedobrze czyta się tekst bo jest nałożony na tło.
Ponadto treść podstron jest zdecydowanie za nisko, jest dużo niewykorzystanej przestrzeni pomiędzy menu, a początkiem tekstu.
hightower
ludzie tego typu stron się już nie powinno robić.
to jest archaizm smile.gif

po pierwsze :
- za ciemno, mix wszystkiego, pomieszanie i bałagan,
- strona nie jest czytelna,
- strona mogłaby być ciemna ale z jakimkolwiek akcentem, gradientem, etc...

po drugie :
ten wszechobecny plugin do zmian zdjęć jest już tak przejedzony jak stockowe zdjęcia rąsi i pana w garniturku.
lukasz1985
Tak powinny wyglądać strony internetowe: nie ma krzaków, strona jest bogata w formie i prezentuje co ma prezentować pod względem treści. Nie jest nudna, jak większość portali w których można zobaczyć jednokolorowe tło i jakieś bazgroły "web-developerów". Obracająca się kostka flashowa jest jak najbardziej na miejscu ponieważ akcentuje dynamizm, co idealnie nawiązuje do treści. Nie ma tutaj żadnego bałaganu, strona jest czytelna... "strona mogłaby być ciemna ale z jakimkolwiek akcentem, gradientem, etc..." - to jest właśnie to, co teraz potafią "web developerzy".
luniek88
Witam,

dzisiaj strona została dostosowana do telefonów i tabletów smile.gif Mam nadzieję, że wszystko jest ok smile.gif
Pyton_000
Wywalcie tego Flasha bo tylko kłopoty z tym.
Już lepiej zamienić to na jakiś ładny slider.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.