Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Include nie działa lokalnie!!!
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
adbi
Mam problem. Chciałbym zmienić język programowania mojej strony (www.kreskasmiechu.prv.pl) na php ze względu na funkcję 'include' . Dotychczas używałem funkcji 'iframe' w html, ale widzę, że ma ona ograniczone możliwości w stosunku do include. Pościągałem różne kursy, gotowce, szbalony. Zacząłem zmieniać moją stronę, postępowałem zgodnie z kursami oraz tematami z forum, a tu ani be, ani me. Po prostu uruchamiam stronę (z dysku!) a tam tylko to co jest na tej stronie, nic nie zostało wczytane za pomocą funkcji 'include'. Oglądałem różne strony w necie z wykorzystaniem tej funkcji, wszystko działa. Tylko u mnie z dysku nie chce!!!! Instalowałem u siebie php 4.2.3 , później 4.3.1 , ale to nic mi nie daje!!!! Domyślam się, że trzeba coś zrobić aby ten plik z include odwoływał się do jakiegoś pliku który zainstalowałem, ale nic dokładnie nie wiem! Pomożecie? Wiem, że pewnie mnie wyśmiejecie bo to zwykłe banały, ale niestety dla mnie czarna magia! :oops:
eS...
a może ze ścieżką cos pokręciłeśquestionmark.gif ja miałem ten sam problem z obrazkami, bo nie podawałem scieżki względem indexu, znaczy głównego katalogu.biggrin.gif
Teodor
Czy Twoj serwer lokalny stoi na Windows?
Czy plik include'owany nie jest przypadkiem pobierany z innego serwera?

Bo jezeli tak to:
Cytat
Ostrzeżenie

Wersja php pracująca pod systemami Windows nie obsługuje dostępu do zdalnych plików w tej funkcji, nawet jeśli opcja allow_url_fopen jest włączona.
scanner
Zacznijmy może od tego, czy include() uzywasz w plikach z rozszerzeniem *.php i czy masz samo php uruchomione.
Pokaż też odpowiedni kawałek kodu, inaczej możemy tylko domniemywac.
eS...
heh, a nie jest przypadkiem tak że jak masz maskowanie url, to skrypty nie działająquestionmark.gif bo z tego co widze to masz maskowanie włączone. rolleyes.gif
Kiedys widziałem na forum cos takiego i chłopaki pisali o tym maskowaniu
adbi
Mam Windows a dokładniej Windows XP. Korzystałem z kodów które były tu na forum i ztakiego jednego kursu, myślę, że to działa w sieci tylko że nie działa u mnie lokalnie!!!! Nie pojawia się nawet ta tabelka, w której mają być te include. A wogóle to ja czytałem, że tam się includują pliki *.inc , później dowiedziałem się, że mogą tam być również php. NIE transferowałem tego na serwer i nie wiem czy działa w siecie, ale raczej powinno. To raczej u mnie jest coś nie tak. Słyszałem, że trzeba się jakoś odwołać do pliku php.ini czy jakoś tak.

To jest przykładowy kod jaki mam w index.php

[php:1:11fdb617ef]<table width="100%" border="1">
<td width=150>
<? include("menu.php"); ?>
</td>
<td>
<? include("tresc.php"); ?>
</td>
</table>[/php:1:11fdb617ef]

To jest w menu.php

[php:1:11fdb617ef]<table>
<tr>
<a href=index.php?dzial=1>1</a>
</tr>
<tr>
<a href=index.php?dzial=2>2</a>
</tr>
<tr>
<a href=index.php?dzial=3>3</a>
</tr>
</table>[/php:1:11fdb617ef]

I tresc.php

[php:1:11fdb617ef]<?

echo "<table><tr><td>";

if($_GET["dzial"]==2) include("tresc/2.php");
elseif($_GET["dzial"]==3) include("tresc/3.php");
else include("tresc/1.php");

echo "</td></tr></table>";

?>[/php:1:11fdb617ef]


Nie wiem oco chodzi z tym maskowaniem. Błagam, pomóżcie!!!
?>[/php]
adbi
To chyba chodzi o include_patch , że trzeba jakoś ustawić to albo coś raczej właśnie to trzeba zrobić!!
DeyV
Nie jestem pewien co już wiesz, a czego jeszcze nie, więc zaczne odpodstaw.
Jak uruchamiasz swoje skrypty? Czy w przeglądarce wpisujesz
localhost/moj_skrytp.php <<ma być tak
czy c:foldermój skrypt.php
Jeśli zainstalaowałeś apacha, czy jest uruchomony w trakcie gdy starasz ssię z niego korzystać?
Czy jest uruchomione php?
Teraz składnia...
Jak rozpoczynasz blok php, musisz też go skończyć, czyli <?php ?>
A teraz możesz nam podać, jakie błędy wywali ci php
adbi
Jak instalowałem php to nie wybierałem apache tylko IIS 4 or higher.
W przeglądarce wpisuję c:foldermoj_skrypt.php . Wiem, że nie używa się polskiech liter i spacji. Nie rozumiem, jak może być ten apache uruchomiony? Jak może być uruchomione php? Ściągnąłem też szablon w którym sztuczka była zrobiona - też nie działa! Po prostu tabelka się nie wyświetla. Ja nie mam w tych plikach wpisanego nic takiego jak "include_patch=(niewiemco)". A wydaje mi się, że coś takiego powinno właśnie być. Wiesz już jak mi pomóc? I hope so!
scanner
Dobra. Jadziem od początku.
Odpowiedz na poniższe pytania:
1. Jakiego serwera WWW używasz? (IIS/APACHE/Inny jaki?)
2. Jak i czy w ogóle instalowałeś php? (Wersja?)
3. Jak i czy w ogóle instalowałeś MySQL (Wersja?)
DeyV
Cytat
W przeglądarce wpisuję c:foldermoj_skrypt.php .

Oj, mam wrażenie, że to nie będzie łatwe angrysmiley.gif
Może więc uprośćmy sobie zadanie.
Zamiast instalować samodzielnie php, pobierz pełną dystrybucję, zawierająca zarówno serwer, jak i php, MySQL.
Może to być
http://switch.dl.sourceforge.net/sourcefor...FoxServ-3.0.exe z http://www.foxserv.net/portal.php
lub www.kranal.tk

po zainstalowaniu
Skrypty php uruchamiamy w ten sposób, że kopiujemy je do określonego folderu (w zależności od serwera może to być htdocs lub www) a następnie w przeglądarce wpisujemy adres http://localhost/ścieżka do naszego pliku.
Wszystko to oczywiście przy uruchomionym serwerze. Jak to zrobić - czytaj w dokumentacji danej dystrybucji.

Uff. Na początek wystarczy?
adbi
Ja zrobiłem sobie konto na friko ii myślę, że tam by wszystko działalo tylko u mnie coś nie tak jest. Zainstalowałem php 4.3.1 . Ale nie instalowałem, MySQL. Co do wypowiedzi DeyV'a (nie wiem jak to się odmienia) to właśnie ściągam to coś z pierwszego podanego przez niego adresu. Ma to jednak trochę MB... a ja nie mam stałego łącza! Jakoś to przegryzę, ale napisz już co mam zrobić jak ściągnę tamto. Ściągam już ten 30 megabajtowy plik, ale zanim się ściągnie to może mi wytłumacz wszystko? Jestem pewien że DeyV potrafiłby mi wytłumaczyć wszystko od instalacji do poprawnego zrobienia skryptu. Napisz jeszcze czy dobrze myślałem z tym include_patch, bo ja nic takiego nie mam!
KaMeLeOn
Na razie nie zajmuj się include_path.
Jak ściągniesz poprostu zainstaluj i postaraj się przejrzeć dokumentację.
scanner
DeyV: masz wielbiciela smile.gif
DeyV
he he.
Jeśli tak, to proszę pamiętać: DeyV odmienia się David, na polskie Dawid winksmiley.jpg

A sla spokoju ducha i by nie było wątpliwości: Funkcja include wymaga podania ścieżki do pliku. Jednak z uwagi na to, że programistom zazwyczaj nie chce sie podawać całej ścieżki, w stylu c:mój_folderfolderpodfolderplik zazwyczaj używa sie adresów względnych, czyli plik. Gdy php zobaczy taki adres, zaczyna szukać pliku w tym samym folderze, z którego został wywołany. Jeśli jednak go nie znajdzie, zaczyna szukać w folderze, który jest podany w pliku konfiguracyjnym, pod wspomnianą nazwą include_patch.
Zazwyczaj jednak sprowadza się do tego, że podajemy adres względny, odnosząc się do pliku, który został uruchomiony, nie licząc na inteligencję php winksmiley.jpg
Maf_
Hej
(A) adbi dzięki że rozpoczełeś ten temat bo też miałem o to pytać, tylko że ja zaczełem od instalacji PHPTriad - tak jak radzili w książce php 4 (wyd. HELION). W tej książce jest ciekawie opisane jak zainstalować, jak uruchomić i jak kożystać z serwera php i bazy MySQL. Sama książka kosztowała zaledwie 15zł. Sama instalka ma 12 MB i można ją ściągnąć z ftp://ftp.helion.pl/programy/php/phptriadsetup1-4.exe laugh.gif ; http://php.home.pl/pliki/phptriadsetup.zip ; http://www.php.pl/pliki/phptriad1-4.zip ; http://phpgreek.com/phptriad.php .
Swoją drogą mi też include nie działa sad.gif .
scanner
Cytat
Nieważne, że nie znasz ortografii! Grunt, że wysłowiłeś myśl i wysłałeś ją w Internet... A właściwie nie musi w tym być nawet żadnej myśli -- wystarczy, że dobrze ci z tym, żeś napisał...
Może się przaesadnie upierdliwie czepiam. Ale gramatyka i ortografia, to tak jak prawidłowa składania w danym języku programowania. Skąd sie bierze połowa błędów na Waszych stronach? Z tego, że nie przestrzegacie zasad. Tak samo jest z pisaniem "normalnych" wyrazów, zdań. Nie znacie, nie korzystacie z zasad - utrudniacie innym życie.

Tak, wiem.. to raczej do hydeparku, ale nie chce mi się zakładac wątku na jedno przemyślenie.

A żeby nie było, że offtopic napisałem. Zacznijcie koledzy szanowni od tego, żeby poczytać "na sucho" co to jest język Serwer-Side, php, CGI itp. oraz bazy danych. Wszystko należy stosować w ramach zapotrzebowania, a nie dlatego "bo mi sie zachciało".
Maf_
Czepiasz sie z tą gramatyką!
A tak swoją drogą to porzestudiowałem te książke php 4 i jakoś w praktyce mi nie wychodzi. ponadto przeczytałem jeszcze jeden kurs php na jakiejś stronie www
DeyV
Prawdę godocie, kolego Skaner.
Tak to już jest, że zasady są po to, by je przestrzegać. Przynajmniej w takiej mierze, w jakiej jest to konieczene do bezproblemowej komunikacji z innymi. A np. "muj serwer" to już chyba przekroczenie tych zasad. Nie wiem jak inni, ale ja, czytając to, muszę sie zastanawiać co ten muj miał znaczyć. Co innego literówki. Te zdażają się często, nie przeczę, i choć niewątpliwie mają wpływ na jakość przekazu, to jeszcze mozna je wybaczyć. Jednak brak znaków przystankowych, brak wielkich liter, oraz rażące błędy ortograficzne to już pewna przesada. Zaczynasz się wtedy zasatanawiać, czemu piszący tak mnie lekceważy.
Nie piszę tego po to, by udowodnić swoją mądrość. W szkole 3 z dyktanda była dla mnie świętem, które zdażało się niezwykle żadko. I robię błędy do dziś. Ale przynajmniej staram się czytać to co napisałem. W 90% to wystarcza.

A wracając do tematu:
Poczytanie książki do poduszki to jedno. A przerobienie paru ćwiczeń, wykonanie paru przykładów i wykorzystanie nabytej właśnie wiedzy w praktyce to coś zupełnie innego. Bycie programistą oznacza ciągłą, nieprzerwaną naukę. Dochodzi do tego, że wielu programistów przeznacza wiecej czasu na poznawanie nowych technologi, niż na ich wykorzystywania. Szczerze mówiąc ja również mam z tym problem, bo większą frajdę sprawia mi praca z systemem, którego jeszcze nie znam, i muszę się naprawdę wysilić, by coś z tego wykombinować, niż taśmowe klepanie skryptów, przy wykorzystaniu tych samych metod. Choć niewątpliwie 2 metoda jest znacznie wydajniejsza.
Na szczęście często można to połaczyć, więc nowy projekt zazwyczaj oznacza też nowe rozwiązania. Tylko klienci złoszczą się, czemu to tak długo to trwa. aaevil.gif
Tak więc do klawiatur, rodacy. Bo programować zaczynasz się uczyć dopiero w momencie gdy przestajesz przepisywać przykłady z podręcznika, a zaczynasz ... myśleć. Myśleć, kombinować, łączyć poznaną już wiedzę z tym czego mozesz sie dowiedzieć z manuala, kombinawać, myśleć.

ps. Mam nadzieję, że wynikiem tego postu będzie nie tylko lawina uwag typu "DeyV, znów zrobiłeś błąd"... :?
adbi
Pytanie do "DAWIDA" (teraz dobrze odmieniłem?questionmark.gif) i wszystkich innych: co mam ściągać?questionmark.gif To co polecił mi DeyV czy to co polecił mi jak on tam miał, no ten yyyyyyyy Maf_ czy jakoś tak. Bo ja już nic kurde jego mać nie kapuję!!! DeyV napewno mi pomoże!
Teodor
Ja osobiscie polacam Krasnala
www.krasnal.tk cos nie dziala ale mozesz go zessac tutaj:
http://www.olesno.pl/~pablo/krasnal/index1.php

Zainstaluj - najlepiej tak jak domyslnie poda instalator, po instalacji uruchom serwer (to co wlasnie zainstalowales), odpal w przegladarce strone http://localhost/ i mozesz zaczynac zabawe z php.

Krasnal ma milego help'a wiec nie powinienes miec problemow z konfiguracja/uruchamianiem skryptow.

Pozdrawiam
Maf_
1.Do scanner-a i DeyV-a: Gdybym wiedział że rozwiniecie taką dyskusje na temat mojego podpisu to napisał bym w podpisie tylko :"Grunt, że wysłowiłeś myśl i wysłałeś ją w Internet... A właściwie nie musi w tym być nawet żadnej myśli -- wystarczy, że dobrze ci z tym, żeś napisał..." bo tylko głównie o to mi chodziło. Mogłem napisać "Nieważne że nie umiesz programować" lub cokolwiek innego, chodzi mi o tą drógą część tylko musiałem napisać cały cytat aby dopisać autora tego cytatu.

.Mam mało czasu na wykonywanie własnych skryptów. chodze do szkoły a pozatym głównie zajmuje się Linuxem a nie robieniem stron www. Dokładniej to ucze sie obsługiwać textową wersje Linuxa.

Wracając do tematu wydaje mi sie że phpTriad jest łatwiejszy do obsługi prostszy w instalacji i co najważniejsze nie jest ogromnym plikiem. Ściągnełem FoxServ-3.0.exe i stwierdziłem że niewiele sie różni od PHPTriad. Może się myle zracji tego że nie znam się na tym aż tak bardzo ale też z chęcią wysłucham (przeczytam) opinie DeyV-a na ten temat.
scanner
Mógłbym napisać "Moja sygnaturka świadczy o mnie", ale to by mogło zabrzmiec złośliwie. Temat poprawnego pisania poruszałem już nie raz (sam przy tym robiąć błędy - Errare humanum est jeśli dobrze pamiętam), jednak całkowite omijanie reguł prowadzi od razu do tego co mówiłem. Literówki w kodzie, pomieszane klamry, nawiasy, apostrofy, cudzysłowy itp. A my to później musimy dla Was poprawiać.

Wracając do tematu:
Szczerze powiedziawszy Windowsowe pakiety używam tylko w pracy (mój kochany firewall skutecznie zniechęca mnie do pracy na moim koncie), jednak nie zagłębiając się w szczegóły: PHPTriad nie chciał się zainstalowac na moim systemie (WinNT 4.0 WS PL SP 6a), Krasnal jakoś nie chciał sie prawidłowo ściągnąć, a FoxServ mimo tych 30 MB śmiga aż miło. Szczególnie, że bezproblemowo i MySQL i Apache/php siedzą sobie ładnie w Services i czasen nawet zapominam, że je mam zainstalowane.
To po prostu działa.
Maf_
...nie będe wracać do tematu gramatyki.
Skoro scanner ma zainstalowane FoxServ i mu wszystko działa jest to dla mnie powód aby mieć zainstalowane FoxServ mimo iż polecano mi PHPTriad.
scanner
No normalnie chyba się zarumienię...
DeyV
wszyscy są zadowoleni. Każdy ma własnego wielbiciela...
Czy to jakaś bajka? I czy będzie "i żyli długo i szczęśliwie, każdy ze swoim własnym fanem"? tongue.gif
adbi
Tak DeyV, masz rację, a mym wielbicielem jesteś ty.

Wracając do tematu:
Na razie ściągam Fox-serv (mam 40%), a jak coś nie pójdzie to sięgne po krasnala. Dobrze myślę?
DeyV
Jak to dobrze sie dowiedzieć, po dwudziestu paru latach życia, że jest się czyimś wielbicielem. aaevil.gif
Jak widać dotąd żyłem w błogiej nieświadomości tongue.gif
itsme
Na tym koncze historie Include nie działa lokalnie!!!
Temat zamykam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.