Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [CSS][HTML]ocena strony i podpowiedzi
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Terrorizer
Witam,

Nie bardzo wiedziałem gdzie ten temat zamieścić. Trafia on tutaj, ponieważ jest dosyć przedszkolny tongue.gif

Tworzę (oczywiście za darmo biggrin.gif) stronę firmową.
Jako początkujący, borykam się z różnymi problemami różnej natury.
Generalnie, mam wrażenie ,że moja strona nie wygląda nowocześnie ani trochę. Może dlatego ,że nie znam się na grafice komputerowej?
Moja strona wygląda niczym typowy dokument z worda biggrin.gif
Postanowiłem nie używać żadnych szablonów ani cmsów ,ponieważ pragnę tworzyć własny kod i uczyć się na miarę moich możliwości.
Postanowiłem też zrezygnować z menu, aby strona w całej swojej okazałości była pewnego rodzaju wizytówką.
Zastanawia mnie też fakt, czy powinienem użyć wielu metatagów? np starego keywords...
Moja strona ma mało treści, której nie chciałbym powtarzać nawet w metatagach, ponieważ boję się google robota biggrin.gif
Czy jest jakiś sposób aby sprawić ,że strona będzie wyglądała nowocześniej?
z góry dziękuję za podpowiedzi
http://gebicki.url.ph/
Kshyhoo
1. Zły dział - do ocen jest odpowiedni.
2. Jakby to powiedzieć - layout nieco gówniany wink.gif
3. Patrz w źródła stron - tam jest odpowiedź na Twoje bolączki... To co Ci się spodoba, naśladuj.
Terrorizer
Dział wydał mi się odpowiedni, ze względu na dużą ilość debilnych pytań biggrin.gif
Przeglądam kody stron, jednak wydają się one bardzo zaawansowane w porównaniu do mojego biggrin.gif
Kshyhoo
Odpowiedni dział do Twojego posta. Poproś moderatora o przeniesienie.
Terrorizer
Ja bardziej szukam pomocy niż oceny, serio musisz nabijać sobie posty w taki mierny sposób biggrin.gif?
Daiquiri
Przenoszę. Temat nadaje się do działu "ocen", chyba, że masz konkretne pytanie jak coś zrobić, albo inny problem z kodem.
hightower
Cytat(Terrorizer @ 13.12.2013, 15:32:44 ) *
Czy jest jakiś sposób aby sprawić ,że strona będzie wyglądała nowocześniej?
z góry dziękuję za podpowiedzi


zatrudnić grafika ?
krzysztof_kf
Po pierwsze... Zmień domenę co to ma być url.ph domena afganistanu questionmark.gif
Po drugie... Do zmiany jest wszystko kto by pomyślał że strona firmowa składa się tylko z strony głównej, brak formularza kontaktowego, po prostu masakra.
Po trzecie... Tyle masz dobrych templatek że w tym przypadku obojętnie jaka wybierzesz (z neta)będzie lepsza od twojej.
Po czwarte... Jeżeli chcesz aby strona była źródłem pozyskiwania klientów, to musisz musisz wykonać, zlecić optymalizację strony. Co z pewnością uda się wbić na łatwe frazy (regionalne)


A na koniec każdy biznes nawet ten najbardziej wymagający czyli usługi, aby zdobyć klienta musi coś włożyć od siebie zachęcić klienta do skorzystania z oferty.
A nie myśląc w ten sposób że co tam strona jest to i klient się znajdzie sam. Niestety tak łatwo nie jest...
Luna_s20
Obejrzałam, i -przykro mi, ale NIC tam nie masz właściwie. Trudno wręcz nazwać to stroną, ponieważ w kodzie też nic nie ma ohno-smiley.gif
Jak radzi krzysztof_kf, warto zainwestować w DOMENĘ (istnieją strony na których możesz porównać usługi i ceny wykupu oraz odnowienia domen, najlepiej by polska firma występowała pod domeną "pl")
Obecnie lwia część wyglądu stron i serwisów opiera się na stylu CSS, a nie na obrazkach, tak więc można stworzyć stronę o przyjemnym i czytelnym wyglądzie bez umiejętności poruszania się w programach graficznych.

Cytat(Terrorizer @ 13.12.2013, 15:32:44 ) *
(...)boję się google robota biggrin.gif

Tą fobię da się zwalczyć ;] Robot nic ci nie zrobi, jeżeli utrzymasz pewne zasady, i nie będziesz się starał sztucznie podbić wyników. Z pewnością nikt nie zablokuje Twojej strony jeżeli wprowadzone meta-dane będą zgodne z treścią strony. Te z kolei są NIEZBĘDNE, to nie jest "możliwa", ale podstawowa opcja. Szczególnie słowa kluczowe, bez których strona warta jest tyle samo, co strona zamieszczona na dysku niestety.

Cytat(Terrorizer @ 13.12.2013, 15:32:44 ) *
Czy jest jakiś sposób aby sprawić ,że strona będzie wyglądała nowocześniej?

Sposobów jest wiele i są bardzo proste. Przejdź się po internecie, i poszukaj kursów HTML/CSS. Jest ich naprawdę wiele i z reguły ich nauka nie nastręcza trudności. Postaraj się też o lepsze rozdzielenie treści. Zrób podstrony - osobną dla kontaktu, osobną dla map dojazdu. Warto utworzyć też podstronę "O nas" lub "O firmie", oraz "Oferta" które w jasny i czytelny sposób poinformują klienta, czego ma się spodziewać kontaktując się z firmą. Rzuca się w oczy też brak logo i nazwy firmy.
Z ciekawości zajrzałam, co dzieje się na stronach Twojej konkurencji, i Tobie też to polecam, chociażby dla porównania.
Neymar11
screen
Wtf?? Czemu treść menu wystaje poza samo to questionmark.gif Popraw że to chłopie. A stopka? Uzupełnij podstony, dodaj logo. O luju, wszystko do poprawy ;_; Jeszcze dzisiaj (a może jutro) dam swój szablon. Też pokrytykujesz smile.gif
b4rt3kk
Cytat(Neymar11 @ 24.02.2015, 23:39:46 ) *
screen
Wtf?? Czemu treść menu wystaje poza samo to questionmark.gif Popraw że to chłopie. A stopka? Uzupełnij podstony, dodaj logo. O luju, wszystko do poprawy ;_; Jeszcze dzisiaj (a może jutro) dam swój szablon. Też pokrytykujesz smile.gif


Miałeś dać swój szablon, czemu jeszcze tego nie zrobiłeś? W dziale ocen wieje nudą, więc nie każ na siebie czekać.


Na pewno nie tylko ja na to czekam, prawda?
Pyton_000
Chyba chodziło Ci o framework wink.gif No chyba że Mi coś umknęło

Co do tematu. Proszę Cie, albo zmień profesję albo pracodawcę wink.gif Na poważnie to pobierz pierwszy lepszy darmowy layout, wstaw dobrą fotkę, zmień treść i koniec. Z tym co prezentujesz daleko nie zajedziesz.
tzm
nie ma rwd czy mi sie zdaje?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.