Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php][jquery] masowy uploader plików
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
marcinek37
chcę dać użytkownikom serwisu możliwość masowego ładowania plików na serwer o określonych rozszerzeniach, tj. jpg, gif, png
znalazłem coś takiego: http://www.plupload.com/example_queuewidget.php

jednak skrypt ma pewną wadę - lista akceptowalnych rozszerzeń znajduje się w kodzie dostępnym dla internauty; wystarczy skorzystać z Firebuga i dodać do listy plik .php, który może zniszczyć całą stronę

czy znacie coś bezpieczniejszego i równie wygodnego? zależy mi, aby cały proces przesyłu pliku był zapisany w prosty sposób w kodzie PHP, abym mógł kontrolować nadawanie przez system nazwy plików itp.
nospor
Cytat
ednak skrypt ma pewną wadę - lista akceptowalnych rozszerzeń znajduje się w kodzie dostępnym dla internauty;
No i ? Tego typu skrypty mają za zadanie ułatwiac korzystanie z aplikacji, a nie stanowic aplikacje bezpieczną. To Ty po stronie serwera (tutaj php) masz zawsze ale to zawsze sprawdzac poprawnosc danych, niezaleznie od skryptow z jakich korzystasz po stronie klienta.
marcinek37
ten skrypt również używa technologii PHP, ale w kodzie nie widzę odpowiednich zabezpieczeń
czy możecie polecić coś podobnego, ale bezpiecznego?
nospor
A nie mozesz poprostu dopisac tych pare ifow w tym php?
marcinek37
jasne, mógłbym, ale znając życie ktoś na forum napotkał podobny problem i może znać lepszy skrypt
jeśli nikt nic nie poleci, to z pewności przerobię ten
com
upload-erów jest wiele różnych, mniej lub bardziej rozbudowanych np jest http://blueimp.github.io/jQuery-File-Upload/ ale poto jestesmy chyba programistami żeby nie czekać aż wszytko zrobią za nas, w czasie kiedy o to nas pytałeś już mogłeś dawno mięć to napisane wink.gif
marcinek37
tego, co poleciłeś, na pewno nie dałbym rady sam napisać i muszę przyznać, że wygląda o wiele ciekawiej niż ten, który wcześniej zaproponowałem
dziękuję!
MrCandiPL
Zrób tak aby uploadowało do innego folderu gdzie niema plików PHP.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.