Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: URL w wordpresie a SEO
Forum PHP.pl > Forum > Optymalizacja i pozycjonowanie stron - SEO
hofka
Hej,
zastanawiam się czy wpływ na SEO ma wpływ postac URLa. W WP mam mozliwość ustawienia URLi w postaci:

domena.com/?p=123
domena.com/rok-miesiac-dzien/tytułwpisu
domena.com/rok-miesiac/tytulwpisu
domena.com/tytulwpisu

Ma to jakiekolwiek znaczenie dla SEO? Co w przypadku gdy tytuły są takie same (czasami sie może zdarzyć) i WP dopisze do urla kolejna cyfrę. Ma to jakikolwiek wpływ na SEO?
fate
Nie przejmuj sie, nie ma co popadac w paranoje wstawic literke/cyferke czy nie czy aby wujek google nie spojrzy na mnie przez to krzywo brzydal.gif
Nie zapominajmy że te algorytmy były tworzone po humanoidów i ładnie wszystko wyłapują i sobie łacza do kupy a takiego popularnego wordpresa i jego wszystkie warianty to ugryzą i wyplują od każdej strony goatee.gif

Ogólnie ważniejszy jest anchor tekst niż sam URL aczkolwiek lepiej (łatwiej algorytmom przetrawic) jak i on zawiera również słowa kluczowe
sf
Najlepiej sobie dać domena.com/tytulwpisu, ewentualnie domena.com/kategoria/tytul, dawaniedaty nie ma sensu w mojej opinii wink.gif
sloneczniki
Nie powinno mieć znaczenia, ważne że jak masz ustawione "proste adresy" to jest dobrze, to jest pomocne w seo. Tzn jesli jest domena.com/podstrona-nowa zamiast czegoś typu: domena.com/akfjlalurubuall12jbulur=faajru2#$fjadjjue
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.