Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Python] Atak urodzinowy na md4, md5, sha1
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
rafakl
Cześć,

Mam do zrobienia następujące zadanie:
Mam dwa bardzo podobne teksty. Muszę zaimplementować program, który będzie je tak przerabiał (np o białe znaki, przecinki itp żeby nie zmienić sensu wiadomości) aby hasze (md4) były takie same oraz musi pokazywać co zrobił, żeby to osiągnąć

Nie za bardzo wiem jak by się do tego zabrać, gdyby ktoś miał jakiś pomysł lub rozwiązanie i byłby się skłonny nim podzielić to byłbym bardzo wdzięczny.
timon27
Metoda ataku urodzinowego:
1. generujesz tablicę z dwoma kolumnami: zdania prawie takie same jak pierwsze zdanie i ich hashe md4.
2. generujesz taką samą tablicę dla zdania drugiego
3. szukasz md4 które występuje w obu tablicach. No i przy nim masz dwa zdania wygenerowane z pierwotnych zdań.
rafakl
Hej timon,

Tylko tutaj pojawia się pytanie jak to zrobić z tekstem mającym 5 zdań?

Ja pomyślałem, żeby zrobić bazę w MySQL i z każdą edycją tekstu pobierać jej hasz i wrzucać do tabeli. To samo robić z drugim tekstem. Tą czynność wykonywać aż w jednej i drugiej kolumnie pojawi się ta sama wartość.
Co o tym myślicie?
Tylko pojawia się też pytanie jak uchwycić wszystkie możliwości edycji tego tekstu? domyślam się, że dodawanie spacji nie będzie proporcjonalne, bo np wykonanie 100 spacji między słowami a i b w wiadomości pierwszej może doprowadzić do kolizji.
Jakieś pomysły?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.