Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jeżeli byś tworzył agorytm szukania lepszy od google
Forum PHP.pl > Forum > Optymalizacja i pozycjonowanie stron - SEO
www.aukcje.fm
Jeżeli byś tworzył agorytm szukania lepszy od google to co być wziął pod uwagę, i jak podszedł do niego, czy dodawaniem tylko czy mnożeniem i dzieleniem?
lukasz1985
Math.sqrt(-1);
www.aukcje.fm
Czyli co z tymi pierwiastkami? smile.gif
lukasz1985
Math.sqrt(-1) = NaN (Not a number). Podobnie myślę o pytaniu, które zadajesz - tego nie da się rozstrzygnąć przy pomocy podstawowych operacji algebraicznych (z czym niektórzy będą się pewnie kłócić, bo komputery na najbardziej podstawowym poziomie zawsze wykonują operacje arytmetyczne). Chyba, że pytasz jakimś hermetycznym SEO-językiem....

Mała anegdota: na pewno nie zaprojektowałbym tego algorytmu tak, że przy wyszukiwaniu frazy "glsl water shader" wyskakuje 5 stron wyników z odnośnikami do Minecrafta.

smile.gif

sazian
Cytat(lukasz1985 @ 17.01.2014, 19:04:08 ) *
Math.sqrt(-1) = NaN (Not a number).

sqrt(-1) == i
tongue.gif
sowiq
Cytat(www.aukcje.fm @ 16.01.2014, 18:17:11 ) *
czy dodawaniem tylko czy mnożeniem i dzieleniem?

No ja bym raczej to zrobił z mnożeniem i dzieleniem. Dodawanie jest IMO za słabe.










facepalmxd.gif
sloneczniki
wszystko: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, pierwiastkowanie, potęgowanie smile.gif Do tego na pewno uśrednianie. Średnia arytmetyczna, ważona i średnie kroczące też. Bo niektóre czynniki brane pod uwagę są ważniejsze a inne mniej ważne, więc ważona musi być smile.gif
bsztocha
Ja może bym za bardzo nie zmieniał algorytmu ale wyeliminował bym takie głupoty jak np. Google dance, strasznie mnie to drażni.
Pyton_000
Poszedł bym się przespać i zastanowić się czy jestem aby na pewno normalny :|
KR2615
A ja bym całkę z tego wyliczył, ew. pochodną. Z góry odpowiadam na pytanie: Nie, nie jestem normalny wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.