Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [HOW TO] Są/Nie ma nowych postów...
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Wankster
Zastanawiam się jak działa jedna rzecz np. w phpBB... Chodzi o to że przy forach, tematach jest flaga, która zmienia się w zależności od tego czy są nowe posty w tym forum/temacie czy ich nie ma...

Jak to jest rozwiązane?
Macie jakieś pomysły jak takie coś najprościej napisać?
scanner
Najprościej (i nie do konca tak jak na phpBB):
Zapisujesz w bazie ostatnia wizytę użytkownika (zalogowanego oczywiście), i po prostu sprawdzasz, czy w danym forum są posty nowsze niż data.

Z tego co na chwilę obecną się zorientowałem, to na forum to działa inaczej - tu gdzies zapisywane są posty, które user już przeczytał. Jeszcze nie wiem gdzie, bo aż tak bardzo tego nie potrzebowałem. Podejrzewałbym jakąś prostą tablicę w stylu id_usera|id_przeczytanego postu. W tym momencie nożna by sprawdzać, czy są nowsze posty od MAX(id_przeczytanego). I tak bym to rozwiązał (bez optymalizacji).

Ale znowu jeśli przeczytam post id=2000 a nie przeczytam id=100 to tego już nie zobaczymy. Podejrzewałbym może jakieś połączenie obu tych pomysłów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.