Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Send.php
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
wilku00
Witam, otóż ostatnio zakupiłem szablon oparty o kod HTML oraz CSS. Po jego zakupie zabrałem się za jego przystosowanie, tak jak jestem dosyć umiejętny w HTML czy CSS to z PHP w ogóle sobie nie radzę.

Problem pojawił się przy formularzu kontaktowym, gdyż on istnieje ale wysyłanie z niego wiadomości jest nie możliwe. W folderze posiadam plik send.php w którym mieści się jedynie kod:

  1. success


Wcześniej zazwyczaj te pliki były uzupełnione, gdzie czynnością jedynie była zmiana emaila do którego maja przychodzić wiadomości, tu tak nie jest i mam z tym spory problem. Próbowałem wiele sposobów na własną rekę, lecz żaden nie przyniósł korzystnego rezultatu - Dlatego zwracam się z tym do was. Tu podsyłam dodatkowo kod formularza:

  1. <!-- content begin -->
  2. <div id="content">
  3. <div class="container">
  4. <div class="row">
  5. <div class="span8">
  6. <h4>Formularz kontaktowy</h4>
  7. Zapraszamy do kontaktu z nami, w celu uzyskania szczegółowych informacji lub rezerwacji usługi.<br />
  8. <br />
  9. <div class="contact_form_holder">
  10. <form id="contact" class="row" name="form1" method="post" action="#">
  11.  
  12. <div class="span4">
  13. <label>Imię i naziwsko<span class="req">*</span></label>
  14. <input type="text" class="full" name="name" id="name" />
  15. </div>
  16.  
  17. <div class="span4">
  18. <label>Email <span class="req">*</span></label>
  19. <input type="text" class="full" name="email" id="email" />
  20. <div id="error_email" class="error">Proszę sprawdzić poprawność adresu email..</div>
  21. </div>
  22.  
  23. <div class="span8">
  24. <label>Wiadomośc<span class="req">*</span></label>
  25. <textarea cols="10" rows="5" name="message" id="message" class="full"></textarea>
  26. <div id="error_message" class="error">Proszę sprawdzić poprawność adresu email..</div>
  27. <div id="mail_success" class="success">Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.</div>
  28. <div id="mail_failed" class="error">Błąd, email nie został wysłany. Sprawdź czy dane są prawidłowe.</div>
  29.  
  30. <p id="btnsubmit">
  31. <input type="submit" id="send" value="Wyślij wiadomośc" class="btn btn-large" /></p>
  32. </div>
  33.  
  34.  
  35. </form>
  36. </div>
  37.  
  38. </div>


Prosiłbym kogoś o wytłumaczenie lub wykonanie takiego pliku abym mógł swobodnie korzystać z formularza a jego wiadomości trafiały do mnie.

Odświeżam - Pomoże ktoś?
IProSoft
Tu masz najprostszą wersję:

http://kursphp.com/wysylanie_email.php

Linię:
Kod
<form id="contact" class="row" name="form1" method="post" action="#">

zmień na
Kod
<form id="contact" class="row" name="form1" method="post" action="send.php">


Na początek umieść sobie w tym pliku i zobacz jak odebrać dane z formularza po wysłaniu:
  1. <php
  2.  
  3. print_r( $_POST );
  4.  
  5. ?>
wilku00
Mniej więcej zapoznałem się jak przekazać dane, choć po próbie wysłaniu przenosi mnie do tego pliku php.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.