Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dynamiczne menu rozwijane w navbar odwzorowujące strukturę katalogów
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
glexu
Próbuję stworzyć własną stronę w PHP i jQuery. Wspomagam się frameworkiem bootstrap.
Chciałbym zrobić w w navbar menu rozwijane dropdown które będzie dynamiczne odwzorowywało strukturę jednego z katalogów który znajduje się na serwerze (3 poziomowy katalog z podkatalogami), brało nazwy z tych katalogów, bez wyświetlania zawartości.
Dynamicznie - tzn. że po dodaniu kolejnego katalogu na serwerze dropdown zaktualizuje się z automatu (oczywiście po odświeżeniu strony).

Np. mam na serwerze katalog z posegregowanymi zdjeciami:

  1. FOTO
  2. Hiszpania
  3. Madryt
  4. Sewilla
  5. Toledo
  6. Wlk. Brytania
  7. Londyn
  8. Bristol
  9. Birmingham


Nie wiem czy dobrze to opisałem, i zupełnie nie wiem jak się za to zabrać. Znajdę gdzieś jakiś tutorial lub gotowca którym mogę to obsłużyć?
Będę wdzięczny za pomoc.
trueblue
Nie musisz do tego używać jQuery
Zagłębione UL w LI i pseudoklasę :hover
glexu
Cytat(trueblue @ 5.04.2014, 11:52:28 ) *
Nie musisz do tego używać jQuery
Zagłębione UL w LI i pseudoklasę :hover

No dobrze, ale jak automatycznie zaciągnąć nazwy katalogów ze struktury katalogów?
trueblue
Np. przeplatając kod HTML z PHP.
glexu
Ok, dzięki. Sklecę coś chyba smile.gif....


EDIT
Ehh, jednak lamer jestem i brakuje mi podstaw PHP.
Poskładałem coś takiego jak poniżej. Jednak mam dwa problemy:

- po kliknięciu przycisku Nasze zdjęcia pokazuje mi się od razu kolejna rozwijana lista z katalogami zamiast od razu katalogi.
- jak zagnieździć teraz kod by ukazać drugi poziom - podkatalogi - po kliknieciu na katalog z pierwszego poziomu?

  1. <li class="dropdown">
  2. <a href="#" class="dropdown-toggle" data-toggle="dropdown">Nasze zdjęcia<b class="caret"></b></a>
  3. <ul class="dropdown-menu">
  4. <li><a href="#">
  5. <?php
  6. $path = "content/photos/";
  7. $handle = opendir($path);
  8. echo '<select>';
  9. while ($file = readdir($handle)) {
  10. if (substr($file,0,1) != ".") {
  11. echo "<option value ='$file'>$file</option>";
  12. }
  13. }
  14. echo '</select>';
  15. closedir($handle);
  16. ?>
  17. </a>
  18. </li>
  19. </ul>
  20. </li>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.