Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Uwaga na oszusta! [divhler]
Forum PHP.pl > Inne > Giełda ofert > Poszukuję
Stron: 1, 2
thepeche
Jeżeli zwróci się do Was osoba posługująca się nickiem "divhler" (podaje linka do strony ertainers.com) absolutnie nie przelewajcie mu żadnych zaliczek. To oszust i naciągacz, nie dajcie się nabrać!
Sprawa jest już u prawnika. Szczegółami służę na priv.
mirek4455
Potwierdzam ta osoba divhler - ertainers jest oszustem bierze zaliczke i nie wykonuje nic! dosłownie nic! Po wpłacie kontakt zanika....
Proszę aby inne osoby również opisały te sprawe na forum i zgłosiły na policje bo oszust działa dalej i naciąga kolejne ofiary....

Dla przypomnienia jego dane :
divhler
ertainers.com/
Posługuje się meilem : a.hejnowicz@ertainers.com

Opinie o nim można znaleźć również na : adam-hejnowicz-ertainers.opiniafirmy.pl/
miras
Miałem przyjemność pracować dla tego Pana i o dziwo mnie nie oszukał, miałem od niego kilka zleceń, przy ostatnim ( drobne poprawki ) kontakt się urwał i do tej pory milczy, mam jego wszystkie dane z przelewów bankowych wink.gif

a tu jego portfolio: http://www.divhler.com/
memory
Gościu jest na wszystkich portalach gdzie jest tania siła robocza snitch.gif. Zgłasza się do wszystkiego co związane ze stronami, programowaniem. Jak wygra to szuka podwykonawców. Jak nie znajdzie to już wiadomo.
mirek4455
Cytat(miras @ 25.11.2014, 13:18:30 ) *
Miałem przyjemność pracować dla tego Pana i o dziwo mnie nie oszukał, miałem od niego kilka zleceń, przy ostatnim ( drobne poprawki ) kontakt się urwał i do tej pory milczy, mam jego wszystkie dane z przelewów bankowych wink.gif

a tu jego portfolio: http://www.divhler.com/



A ja nie przyjemnosc bycia jego klientem :-) Czy możesz mi podesłać te dane z przelewów ? I może masz do niego jakiś aktualny kontakt bo dane na stronie internetowej są nie aktualne....
miras
Poszło PW, żeby mi nikt nie zarzucił, że czyjeś dane rozpowszechniam arrowheadsmiley.png
Michael2318
Dalej krąży, teraz go przyłapałem tutaj: http://www.forumweb.pl/gielda-webmastera/z...php-html5,88022
eveneme
Oszust nadal krąży! Z ta swoją krzak firmą! Zlecił mi 3 zlecenia za które nie zapłacił! A zostały zaakceptowane przez klientów! Po rozmowie z nimi dowiedziałem się ze pobral zaliczki i przestał odpisywać! Gdy napisałem z innego maila w innej sprawie odpisał po 5min. Jest to po prostu oszust i tyle!! Sprawa trafia do sądu. Pan Adam Hejnowicz jest mily do momentu podpisania umowy i wplaty zaliczki później traktuje wykonawców i klientów jak śmieci!
artur219
Miałem dla niego wykonać jedno większe zlecenia ale gościu nie chciał ani wpłacić zaliczni ani podpisać żadnej umowy... a gdy poprosiłem o tel kontaktowy to powiedział, że nie ma tel a niby zatrudnia 60 osób :S
Watcherhell
Nic tylko mogę potwierdzić. Wykonywałem projekt dla motoopinii - sprawa wlecze się prawie 2 miesiące. Aktualnie brak odzewu. Właściwie natknąłęm się na ten temat przed nawiązaniem współpracy, jednakże z czystej ciekawości postanowiłem sprawdzić, bo jakąś straszliwie duzo pracy nie było.

Zaczynając od początku - facet nie wie kompletnie co tworzy. Z początku, kiedy wysłał mi do wyboru cztery strony, z których miałem wybrać, którą wykonam nie potrafił udzielić mi na ich temat żadnych informacji. Do motoopini wysłął mi jako przykład sklep motoryzacyjny mówiąc bym się w czymś takim utrzymywał po czym okazało się, że serwis, który mam wykonać jest o zupełnie innej tematyce. Właściwie gdybym tego nie sprawdził innym sposobem dalej bym brnął w to co brnąłem. To właściwie miedzy innymi sugeruje, że sam projekt go nie interesuje, a jedynie pieniądze, które otrzymał.

@Evebeme
Chętnie się podpiszę. Choć, jeżeli niewykorzysta nigdzie naszej pracy ani nie podpisaliśmy z nim umów wątpię bysmy coś wskórali. tongue.gif
tzm
mozesz podeslac linka do tych motoopinii na pw? bo chyba trafilismy na ta sama osobe.
Forti
@watcherhell

Czyli wiedząc ze jest taki temat postanowiłeś wejść z gościem we wspolprace bez podpisania umowy.

Tak wynika z twojego postu. Gratuluje.
Watcherhell
Zapoznaj się z treścią postu zanim podejmiesz dyskusje.
Forti
Cytat(Watcherhell @ 29.01.2015, 09:15:54 ) *
Zapoznaj się z treścią postu zanim podejmiesz dyskusje.


Cytat
@Evebeme
Chętnie się podpiszę. Choć, jeżeli niewykorzysta nigdzie naszej pracy ani nie podpisaliśmy z nim umów wątpię bysmy coś wskórali. tongue.gif



Jeżeli nie podpisałeś umowy a jakieś prace mu przekazałeś to w tym momencie twoje słowo kontra jego słowo. Jesteś na przegranej sprawie i jedynie o kradzież możesz go oskarżyć - jeżeli wygrasz w sądzie, a sprawa będzie toczyć się pewnie miesiącami.

Gratuluje smile.gif
Watcherhell
Akurat byłem kiedyś w takiej sytuacji także nie wypowiadaj się na temat o którym nie masz bladego pojęcia.
"Jego słowo kontra twoje słowo"
Raczej PSD konta PNG, bo nic poza plikami png ode mnie nie otrzymał. Nawet jeśli, to maile itp. Byłyby wystarczającym dowodem. Ale załóżmy, że srawa będzie toczyć sie miesiącami - myślę, że dla trzy krotności średniej wartości projektu na rynku warto. Mimo wszystko dobrze wiem, że sprawa zakonczylaby się jednym posiedzeniem - od strony prawa jestem ubezpieczony. Bede na komputerze to oczywiście podesle dokumenty świadczące o tym.
Forti
No to mam nadzieje, że korzystasz z komercyjnej wersji adobe wink.gif

Nie zmienia to faktu, że trzeba być idiotą aby podejmować się pracy i wysyłać gotowy produkt, który pewnie jest warto więcej niż 100-300zł.
Watcherhell
Jak pisałem pracy dużo nie bylo, a chciałem to sprawdzić i zdać tu relację z wspolpracy i podsumować całość. Nic na tym nie straciłem poza czasem, ale i go niewiele.

Oczywiście, ze posiadam wersję umożliwiającą komercyjną prace. Naturalnie jak ktoś ma pirata to krótko mówiąc jest w czterech literach.
memory
@Forti Mam wrażenie, że nie za bardzo wiesz jak działa ten półświatek smile.gif





Forti
Cytat(memory @ 29.01.2015, 11:58:42 ) *
@Forti Mam wrażenie, że nie za bardzo wiesz jak działa ten półświatek smile.gif

w sensie? że nie podpisuje się umowy aby zaoszczędzić? Czy o ewentualne dochodzenie swojego? Rozwiń temat.
Mackos
Kurde chłopaki .... tongue.gif
To ja czasami mam tyle pracy, że nie wiem w co pierwsze ręce włożyć i się modlę o kogoś do pomocy, a wy tu oszustom zlecenia robicie tongue.gif WSTYD!
Na przyszłość jak będziecie mieli wolną chwilę to walcie do mnie na mail wink.gif
Nie twierdzę, że zawsze mam `nadmiar`, ale czasem się zdarzy i fajnie mieć kogoś zaufanego kto podejmie zlecenie.

A co do tematu, też dawno temu miałem podobną sytuację. Ogólnie warto zebrać zarówno klientów jak i oszukanych wykonawców i złożyć pozew zbiorowy. Przypuszczalnie skończy się na zwrocie należności. Ale niestety większość osób woli machnąć ręką i mieć spokój, dzięki czemu takie gnojki się panoszą :/ W stanach już by go 10 razy zaskarżyli wink.gif
EDIT: jakby ktoś szukał naszej gwiazdy tematu, to mi DOX-owanie zajęło niewiele czasu, Pan mieszka w Krakowie wink.gif ale pewnie i wy go odnaleźliście
aniolekx
Cytat(Mackos @ 31.01.2015, 00:03:38 ) *
Kurde chłopaki .... tongue.gif
To ja czasami mam tyle pracy, że nie wiem w co pierwsze ręce włożyć


niestety liczba zleceń o niczym nie świadczy... można łapać wszystkie zlecenia z forum, mieć sporo pracy i niewiele zarobić, oczywiście to "niewiele" jest subiektywne, dla jednego 5k PLN to kosmos, a dla kogoś innego waciki..
nikestylex7
Witam. To ja zleciłem stworzenie motoopini i to mój projekt o którym teraz wiedzą wszyscy... Mam podpisaną umowę z A.H.. Ostatni kontakt 27 stycznia. Mam prawnika rodzinnego prowadzi moich kilka spraw chętnie się tym zajmie. Znam prawidłowy adres tego Pana więc w razie czego nie będę miał problemu żeby się tam dostać.
tzm
Nie potrafie tego do konca zrozumiec.. gosc jest spalony. Prawdopodobnie pojdzie siedziec bo to juz bedzie pozew zbiorowy, a z tego co czytam w internecie nie tylu tutaj jest problem, na innych forach tez idzie temat na niego. Po co? Co trzeba miec w glowie i w jakim ** swiecie ( nie sadze by z glowa bylo wszystko spoko ) zyc zeby myslec ze takie numery przejda? Raz... to wiem ze przejdzie. Ale oszukac tylu ludzi i robic to dalej? WTF facepalmxd.gif
Forti
Cytat(tzm @ 2.02.2015, 09:01:13 ) *
Nie potrafie tego do konca zrozumiec.. gosc jest spalony. Prawdopodobnie pojdzie siedziec bo to juz bedzie pozew zbiorowy, a z tego co czytam w internecie nie tylu tutaj jest problem, na innych forach tez idzie temat na niego. Po co? Co trzeba miec w glowie i w jakim ** swiecie ( nie sadze by z glowa bylo wszystko spoko ) zyc zeby myslec ze takie numery przejda? Raz... to wiem ze przejdzie. Ale oszukac tylu ludzi i robic to dalej? WTF facepalmxd.gif



Ja się zastanawiam kto jest gorszy. On czy goście co znają temat a i tak podejmują współprace i to na dodatek bez podpisania umowy.
pssf
to i my się dołączamy i proszę oczywiście o dane na PW.

umowa oczywiście była, rachunek został wystawiony.

Pan Adam nie opłacił również PIT'u przy umowie cywilno prawnej i nawet nie zgłosił jej do skarbówki - myślę, że ten organ będzie szybszy niż my.

natomiast do pozwu zbiorowego oczywiście się dołączymy by dochodzić naszej części umowy.
US już zgłoszony.

realizowaliśmy projekt conrete5 - jest tu może zleceniodawca?
eveneme
Dane Pana Adama wysłane na PW. Ja jestem w troszkę innej sytuacji ponieważ byłem podwykonawcą natomiast wy jesteście klientami. Proszę złożyć pozew zbiorowy i udupić tego podludzia.. smile.gif
nikestylex7
Pozew zbiorowy swoją drogą ja wolę żeby zajął się tym moj prawnik w umowie miałem nie udostępniać osobom trzecim...
eveneme
Cytat(nikestylex7 @ 2.02.2015, 12:59:47 ) *
Pozew zbiorowy swoją drogą ja wolę żeby zajął się tym moj prawnik w umowie miałem nie udostępniać osobom trzecim...



Ja już złożyłem skargę na policje za naruszenie praw autorskich smile.gif - sprawa jest w toku.
nikestylex7
Ja poczekam w tym tygodniu ma się wszystko wyjaśnić. Szkoda że nie mieszka 200km ode mnie...
Michael2318
Tak się zastanawiam co ten gość ma w głowie, jeśli myśli że takie przekręty przejdą, a on będzie bezkarny... biggrin.gif
tzm
A duze sa te zaliczki co mu tam daliscie?
!*!
Cytat(Michael2318 @ 2.02.2015, 13:07:15 ) *
Tak się zastanawiam co ten gość ma w głowie, jeśli myśli że takie przekręty przejdą, a on będzie bezkarny... :D


Nie takie rzeczy przechodzą ;)

Ten temat zmierza w niebezpiecznym kierunku... Udostępniacie dane osobowe ze zdjęciem, wzywacie do "udupienia podludzia" ... To też podpada pod paragraf.
eveneme
Cytat(!*! @ 2.02.2015, 13:40:37 ) *
Nie takie rzeczy przechodzą ;)

Ten temat zmierza w niebezpiecznym kierunku... Udostępniacie dane osobowe ze zdjęciem, wzywacie do "udupienia podludzia" ... To też podpada pod paragraf.


Gdzie są jego dane osobowe w tym wątku? I zdjęcie jest wzięte z googla więc ja go nie udostępniłem smile.gif. Zaliczki brał spore po 600-1500zł w zależności od zlecenia. A co do udupienia to chodziło mi o to, że mają to zgłosić na policje a nie siedzieć i nic z tym nie robić, bo za oszustwo należy się kara. Proszę o moderatora bądź administratora o dodanie również nazwy firmy w tytule wątku czyli: ertainers
!*!
Cytat(eveneme @ 2.02.2015, 14:14:52 ) *
Gdzie są jego dane osobowe w tym wątku? I zdjęcie jest wzięte z googla więc ja go nie udostępniłem smile.gif. Zaliczki brał spore po 600-1500zł w zależności od zlecenia. A co do udupienia to chodziło mi o to, że mają to zgłosić na policje a nie siedzieć i nic z tym nie robić, bo za oszustwo należy się kara. Proszę o moderatora bądź administratora o dodanie również nazwy firmy w tytule wątku czyli: ertainers


Nie śpij, sam je podałeś razem ze zdjęciem. Znajdź lepsza wymówkę niż google i nie ważne o co Ci chodziło, tylko co napisałeś... już byli tacy co to chcieli udupić "podludzi", źle skończyli... wink.gif
eveneme
Cytat(!*! @ 2.02.2015, 15:07:57 ) *
Nie śpij, sam je podałeś razem ze zdjęciem. Znajdź lepsza wymówkę niż google i nie ważne o co Ci chodziło, tylko co napisałeś... już byli tacy co to chcieli udupić "podludzi", źle skończyli... ;)


https://www.google.pl/search?q=Adam+hejnowi...280&bih=888

smile.gif Dane podane w prywatnej wiadomości nie publicznie.
memory
Cytat(!*! @ 2.02.2015, 15:07:57 ) *
Nie śpij, sam je podałeś razem ze zdjęciem. Znajdź lepsza wymówkę niż google i nie ważne o co Ci chodziło, tylko co napisałeś... już byli tacy co to chcieli udupić "podludzi", źle skończyli... ;)


Kto, kolega kolegi ? Mają wyroki w zawieszeniu ?
tzm
@memory najlepszy przyklad ze udupianie podludzi konczy sie zle nazywal sie AH i byl austriakiem. nie zyje, przegral wojne.
!*!
Cytat(eveneme @ 2.02.2015, 15:09:18 ) *
https://www.google.pl/search?q=Adam+hejnowi...280&bih=888

smile.gif Dane podane w prywatnej wiadomości nie publicznie.


Czyli mówisz że imię, nazwisko, miasto i zdjęcie to nie dane osobowe i nie można na ich podstawie zidentyfikować tegoż osobnika? Rewelka, to po co je podałeś? Uzyskałeś od niego zgodę w umowie na rozpowszechnianie wizerunku, gdy Ci nie zapłacił?

@tzm - przywracasz nadzieję w ludzi wink.gif
eveneme
Cytat(!*! @ 2.02.2015, 15:14:19 ) *
Czyli mówisz że imię, nazwisko, miasto i zdjęcie to nie dane osobowe i nie można na ich podstawie zidentyfikować tegoż osobnika? Rewelka, to po co je podałeś? Uzyskałeś od niego zgodę w umowie na rozpowszechnianie wizerunku, gdy Ci nie zapłacił?


Osoby które padły ofiarą A.H. podpisywały z nim umowę i mają jego dane osobowe. Ja również miałem z nim umowę i wszystko jest na policji. Nie róbcie off-topu, bo tu chodzi o sprawiedliwość na polskim rynku a nie bandzie oszustów.
!*!
Cytat(eveneme @ 2.02.2015, 15:17:59 ) *
Osoby które padły ofiarą A.H. podpisywały z nim umowę i mają jego dane osobowe. Ja również miałem z nim umowę i wszystko jest na policji. Nie róbcie off-topu, bo tu chodzi o sprawiedliwość na polskim rynku a nie bandzie oszustów.


Mówimy nadal o tym samym AH? wink.gif

Właśnie, na policji i tam powinno zostać... A tymczasem chcąc coś wyjaśnić, sam zakładasz sobie pętlę na szyi. Wystarczyła informacja o firmie X, ewentualnie o realizowanym projekcie i kontakcie email/pw.
nikestylex7
Co konkretnie zgłaszacie na policję? ja nie wiem czy zgłosić to na policję czy do mojego prawnika?
eveneme
Ja zgłosiłem naruszenie praw autorskich. Zgłoś to do prawnika oni Ci poradzi co zrobić ale myślę, że bez drogi sądowej się nie obejdzie. Pozdrawiam
Zgredol
Witam,

Także naciąłem się na tego oszusta, co może świadczyć jedynie o tym, że zbyt mocno ufam ludziom. Zadanie było stosunkowo niewielkie, więc uznałem że umowa nie będzie potrzebna, także wolałem postawić na ustną poprzez komunikator skype. Miałem, bądź nie przyjemność rozmawiać z jegomościem, który był niebywale pewny siebie - jak to z przekrętami bywa. Wysłałem zaliczkę, czekałem okrągły miesiąc co jakiś czas przypominając o swojej obecności, zawsze jakiś odzew był - mniej lub bardziej rzeczowy i wiarygodny. Potem trafiłem na ten temat i byłem zaniepokojony. Zerwałem umowę i czekam od kolejnego miesiąca na przelew z moją zaliczką. Mam archiwum rozmów, nawet o tym że zwróci zaliczkę i że otrzymał dane do przelewu. Od tamtej pory nie ma kontaktu, męczę go tylko telefonami na skype, ale po drugim połączeniu najczęściej odrzuca i zmienia status - co uniemożliwia dalsze dzwonienie.

Jeśli ktoś jest zainteresowany danymi skype, konta czy maila, jestem skory do współpracy. Kwota była niewielka (160zł) ale jednak boli, bo darmozjad dostał je za nic.
Boshi
Proponuję nie wstawiać zdjęć gościa na forum publiczne, bo to wy możecie być pociągnięci to odpowiedzialności... Typowe oszustwo art 286 kk
eveneme
Ludzie nie czekajcie nie wiadomo na co i idźcie ze sprawa na policję. To oszust i cwaniaczek. Niech Pan nie myśli ze on Panu te pieniądze odda. Mi nie zapłacił 1100zl i tez pisal ze zrobi mącil miesiącami aż przestał odpisywać! Na policję idźcie!. A pisząc z innego maila odpisał takie cos

"Nie przypominam sobie,abym komuś był choć 20 gr winny,ale jak bardzo chcesz
składaj pozwy,wszyscy prawnicy są w trybie gotowości-powodzenia."

Ludzie idźcie z tymi wszystkimi oszustwami na policję! Ja poszedłem i mam wygrana sprawę!
Janusz1200
Czy to nie tan:

http://www4.rp.pl/apps/pbcs.dll/article?av...1061&page=1

?

W każdym razie, warto zgłaszać na policję nawet małe kwoty
Watcherhell
Nie zgadza się imię ani nazwisko.
lukasz2014
Nasza firma też zgłosiła do odpowiednich urzędów wyłudzenie. Jego dane są publicznie dostępne/

ERTAINERS, ul. RADOMSKA 4 lok.46, 41-219 Sosnowiec, REGON 243431795, NIP 6443505305 - Wczoraj po drodze tam byłem tego osobnika tam nie ma.

Widziałem się z nim osobiście na zdjęciach przedstawionych powyżej to on.

Dam znać gdy się wszytko wyjaśni i odzyskamy część pieniążków.

eveneme
Niech zgłaszają wszystkie osoby na policje które zostały przez niego oszukane. On nadal działa i pisząc z innego maila normalnie odpisuje. Nie zwlekajcie z tym, bo będzie dalej oszukiwał inne osoby i będzie czuł się bezkarny jak do tej pory. Także zgłaszajcie tego człowieka na policję!
ilnik
witam,

i jak sprawa wygląda na ten moment?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.