Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z divami
Forum PHP.pl > Forum > Po stronie przeglądarki > HTML \ XHTML
RaiZeN
Cześć, tworzę swoją stronę opartą na divach, i mam z nimi kolejny problem. Kod wygląda tak (nieskończony)
  1. <center><div style="color:#FFF;background-color:#237AA6;padding:8px 35px 8px 14px-border-radius:4px;-moz-border-radius:4px;border-radius:4px;width:393px;height:88px;position:absolute;">t</div>
  2. <div style="color:#000000;background-color:#C4C4C4;padding:8px 35px 8px 14px-border-radius:4px;-moz-border-radius:4px;border-radius:4px;width:750px;height:1000px;">
  3. <div style="color:#FFF;background-color:#237AA6;padding:8px 35px 8px 14p…-border-radius:4px;-moz-border-radius:4px;border-radius:4px;"> O mnie </div>
  4. tekst...
  5. </div></center>


Tylko część odpowiedzialna za głównego div'a na środku. Strona wygląda tak:
http://screenshu.com/static/uploads/tempor...c/ia/4bs6dk.jpg

I chciałbym aby zaznaczony na zdjęciu obiekt znalazł się nie przy "ścianie" tylko przy głównym div'ie. Próbowałem "display:inline-block;" niestety nic to nie dało.
session
Ja umieściłbym ten zaznaczony element razem z "głównym div'em" razem w jednym divie, i tam już zastosował odpowiednie CSSy:
Przykład

I nie musisz używać tagu <center> możesz to osiągnąć w CSSach.

Jeśli chcesz, żeby "główny" div był sam wyśrodkowany możesz ewentualnie ustawić margin-left:-[szerokość niebieskiego elementu]; . W ten sposób niezależnie od rozmiarów okna te divy zawsze będą na śroku strony powiązane ze sobą.
RaiZeN
Działa, dzięki. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.