Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Copyright na stronie oraz info o cookies
Forum PHP.pl > Forum > Kontrola i zarządzanie projektami
Contritio
Witam serdecznie

Z góry przepraszam, jeżeli wybrałem zły dział.

Ostatnio brat poprosił mnie bym zrobił dla niego krótką stronę firmową, oczywiście zgodziłem się bo pomoc nie zaszkodzi. Trochę się nad tym napracowałem i zastanawia mnie część copyright, otóż nie chcę by ktoś całą stronę od tak sobie skopiował i identycznie miał każdy szczegół ze zmienioną treścią jedynie, chodzi mi tu bardziej o szablon. Na stronie również zastosowałem bxslider czy owlslider, są to open source. Pytanie jest moje zaś czy jeżeli dopiszę w stopce strony "Copyright. Wszelkie prawa zastrzeżone" wówczas ktoś może mieć do mnie jakieś pretensje, że zastrzegłem sobie prawa skoro mam open source elementy jak właśnie w.w. slidery? Widzę że każda strona to ma, tak więc chyba nie jest z tym problem? Analogicznie widuje często strony inne, gdzie są np google fonts użyte i tez możnaby powiedzieć, że prawa autorskie ktoś tam sobie zastrzega. Logicznie sam sobie na pytanie odp. ale wolę się upewnić. tongue.gif

Dodatkowo czy informacja o cookies jaka często na stronach wyskakuje, jest obowiązkowa? Czy bez niej strona może normalnie funkcjonować i nikt mnie o nic nie posądzi?
Crozin
1. Sam napis "copyright ..." nie ma właściwie żadnej mocy. O ile jawnie nie przyzwolisz na kopiowanie treści (dotyczy również szablonu) nikt nie może ot tak go sobie wykorzystać u siebie.
2. Samo open source niczego nie oznacza, włącznie z możliwością wykorzystania kodu. Każda biblioteka na pewno ma jasno stwierdzone na jakiej licencji jest udostępniana. Różne licencje stawiają różne wymagania.
3. Na 95% możesz spokojnie wrzucić "© ...", ważne tylko byś z plików zew. bibliotek nie usuwał żadnego kodu/komentarza odnośnie autora/licencji - ale jak już wcześniej napisałem, sprawdź dla pewności na jakich licencjach jest udostępniany kod z którego korzystasz.
Contritio
Cytat(Crozin @ 3.05.2014, 16:07:30 ) *
1. Sam napis "copyright ..." nie ma właściwie żadnej mocy. O ile jawnie nie przyzwolisz na kopiowanie treści (dotyczy również szablonu) nikt nie może ot tak go sobie wykorzystać u siebie.
2. Samo open source niczego nie oznacza, włącznie z możliwością wykorzystania kodu. Każda biblioteka na pewno ma jasno stwierdzone na jakiej licencji jest udostępniana. Różne licencje stawiają różne wymagania.
3. Na 95% możesz spokojnie wrzucić "ˆ ...", ważne tylko byś z plików zew. bibliotek nie usuwał żadnego kodu/komentarza odnośnie autora/licencji - ale jak już wcześniej napisałem, sprawdź dla pewności na jakich licencjach jest udostępniany kod z którego korzystasz.


Biblioteki mam sprawdzone, niczego nie zmieniane, właśnie autor zastrzega sobie by pozostały komentarze a tak można śmiało z nich korzystać smile.gif
Czyli wszystko wporządku

A co odnośnie ciasteczek?
PrinceOfPersia
masz obowiązek informować, ale nie musi to być w formie wyskakującej na pół ekranu gówien. Ja bym raczej umieścił niewielki link typu Polityka Prywatności, po kliknięciu którego by użytkownik dostał tę informację o ciachach.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.