Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Skrypt zmieniający images raz na dzień
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
Joshio
Szukam skryptu który codziennie zmienia obrazek na inny. Znalazłem rozwiązanie w js ale skrypt trzeba wstawić w kodzie strony.

Szukam skryptu który był by umieszczony na jednym serwerze a obrazek na drugim serwerze i był by podmieniany raz dziennie przy zmianie dnia.

Proszę o pomoc w znalezieniu rozwiązania.
com
najpierw sie upewnij czy wgl serwery Ci na to pozwolą, większość teraz chroni sie przed tym http://pl.wikipedia.org/wiki/Hotlink
Joshio
Cytat(com @ 6.05.2014, 21:18:48 ) *
najpierw sie upewnij czy wgl serwery Ci na to pozwolą, większość teraz chroni sie przed tym http://pl.wikipedia.org/wiki/Hotlink


Pozwala. To ma być zwykły img który wraz ze zmianą dnia zmienia img.
Np. Pon - img1; Wto - img2 ...

Kiedyś miałem ten skrypt ale na dziś za cholerę nie mogę go znaleźć :/.
KR2615
Na ifach da to się zrobić ale ładniej by to wyglądało jako instrukcja switch. W końcu 7 przypadków to nie ogrom żeby potrzeba było angażować w to bazę danych.
Posio
Jesli sa to stale obrazki, to na serewerze ustawiasz obrazek o nazwie np. Tmp.jpg. i na stronie docelowej img src=www...tmp.jpg . na serwerze ustawiasz prosty skrypcik, uruchamiany cronem co x godzin ktory bedOe podmienial obraz tmp.jpg na docelowy. Wieczorem jak bede mial czas i jeszcze nie bedziesz mial skryptu to ci napisze.
Joshio
Cytat(Posio @ 8.05.2014, 11:36:27 ) *
Jesli sa to stale obrazki, to na serewerze ustawiasz obrazek o nazwie np. Tmp.jpg. i na stronie docelowej img src=www...tmp.jpg . na serwerze ustawiasz prosty skrypcik, uruchamiany cronem co x godzin ktory bedOe podmienial obraz tmp.jpg na docelowy. Wieczorem jak bede mial czas i jeszcze nie bedziesz mial skryptu to ci napisze.


Super! był bym bardzo wdzięczny smile.gif.
Posio
Hej, sorki, że tak późno, ale i tak musiałem pisać na kolanie bo nie będę dziś miał dostępu do kompa. W każdym razie powinno działać.
  1. <?php
  2.  
  3. $files = array(
  4. 'obraz1.jpg',
  5. 'obraz2.jpg',
  6. 'obraz3.jpg'
  7. );
  8.  
  9. if(!is_readable('actual.tmp'))
  10. {
  11. rename($files[0], 'actual_image.jpg');
  12. file_put_contents('actual.tmp', $files[0]);
  13. }
  14. else{
  15. $actual = file_get_contents('actual.tmp');
  16. $actual_key = array_search($actual, $files);
  17. rename($actual, $files[$actual_key]);
  18. if(isset($files[$actual_key+1]))
  19. {
  20. rename($files[$actual_key+1], 'actual_image.jpg');
  21. file_put_contents('actual.tmp', $files[$actual_key+1]);
  22. }
  23. else
  24. {
  25. rename($files[0], 'actual_image.jpg');
  26. file_put_contents('actual.tmp', $files[0]);
  27. }
  28.  
  29. }


w tablicy $files umieszczasz wszystkie pliki które chcesz zamieniac na obrazki (i będą one zamieniane w takiej kolejności w jakiej są wpisane do tablicy). Obrazek będzie się zmieniał na następny przy każdym uruchomieniu pliku. Cczyli jeśli np ustawisz CRONa, żeby codziennie raz uruchamiał skrypt to co uruchomienie podmieni on nazwe kolejnego obrazka na actual_image.jpg . w pliku actual.tmp jest przechowywana nazwa aktualnie używanego obrazka.


Pozdrawiam, w razie pytań pisz. btw. nie sprawdzałem czy działa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.