Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Includ nie działa lokalnie![Historia się nie skończyła(c.d)]
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
adbi
No więc to ja wracam i mam pytanie: Co teraz robić, bo ściągnąłem FoxServ, ale samo zainstalowanie tego mi nie pomogło. Teraz mam nadzieję, że mój wielbiciel (DeyV oczywiście) pomoże mi. Co mam zrobić w ustawieniach tego FoxServ?
adbi
A dlaczego nikt mi nic nie pisze? Mam nadzieje, ze to nie za sprawa itsme, bo bym sie juz chyba wkurzyl... na wszelki wypadek przepraszam juz itsme. DeyV, a ty mi nie pomozesz?
scanner
1. w ustawieniach nic
2. nalezy przeczytac dokumentację
3. uruchomic proxes Apache (jest skonfigurowany)
4. uruchomic proces MySQL

jelsi pracujesz naWindowsie innym niz 95/98/Me to usługi te powinny startowac domyślnie jako Services.
DeyV
A czy u Was, w Pikutkowie, nie wiedzą, że by komuś pomóc, trzeba wiedzieć w czym tkwi problem?
A my nie wiemy, czego tym razem nie wiesz...
adbi
Bardzo Cię przepraszam DeyV.
Nie obrazaj sie na mnie tylko - to dla mnie tak jakbym dostal nozem w plecy!
No ja poprostu nic nie wiem co mam robic, a problem jest taki jaki byl, czyli Include nie dziala lokalnie!!!

Ja jestem baaardzo poczatkujacy, jesli chodzi o php.
Sory
Pomozecie?
A dokumentacja Foxserva jest chyba angielska...
adbi
Jeszcze jedno - mam Windows XP - to znaczy, ze nie mam nic konfigurowac?
itsme
plik index.php
[php:1:87d0d473a6]<?php
echo "tescior";
include "test.php";
?>[/php:1:87d0d473a6]

plik test.php
[php:1:87d0d473a6]<?php
echo " include dziala";
?>[/php:1:87d0d473a6]

prosze oba pliki skopiowac do katalogu c:/foxserv/www/ jezeli gdzie indziej trzymasz foxserv to odpowiednio to katalogu www

powiedz jakie sa efekty
DeyV
Nożem w plecy? nie bądź aż tak wrażliwy. Co bedzie jak naprawdę okażę się złośliwy?

Więc rób dokładnie to, co napisał Skaner. Uruchom serwer i sprawdź czy działa php. (Zazwyczaj polega to na wybraniu w przegladarce adresu localhost/index.php) Jeśli nie ma takiego pliku, to tworzysz plik index.php,
w którym umieszczasz text [php:1:d2d4936054]<?php
phpinfo();
?>[/php:1:d2d4936054]
Następnie zapisujesz ten plik w folderze htdocs (lub www - nie pamiętam jak się nazywa w Fox'ie) i uruchamiasz w przegladarce...

---------------------------------------------
I znów spóźniłem się z postem smile.gif
adbi
Zrobilem to co radzil itsme i w przegldrace wpisalem http://localhost/index.php

Jak mam uruchomic tego foxserva? Naciskam na foxserv.exe a poxniej na start foxserv i inne. Wtedy pojawia mi sie na ulamek sekundy takie menu dosowe no i znika. a ja nadal nie wiem co robic.

DeyV, to z tym nozem bylo w przenosni!!
adbi
Dokumentacja tez mi sie niechce wlaczyc i nic co ma localshot.

po prostu nie moge wlaczyc serwera

mam ciagle wlaczone WinsMYSQL admin, czy jakos tak.

Co ja biedny mam robic?

-----------------------------------------------------------------------------------
Pisze powiesc - to fajne zajecie. Wy tez powinniscie!!!!!1
itsme
1. jezeli masz Apacha uruchomionego to otwiera sie dosowe okienko ktorego nie wolno zamykac
2. jaki FoxServ masz zainstalowany 3.0 1.0 questionmark.gif?
3. po wpisaniu http://localhost/index.php co Ci sie pojawilo questionmark.gif
adbi
Na poczatlu sory, ze tak puzno pisze.

1. Gdy uruchamiam C:FoxServApachebinApache.exe na ulamek sekundy wyswietla mi sie jakies okno. Przez ulamek sekundy nie bylem w stanie tego przeczytac. Ale zrobilem screena i jest tam napisane:

Cytat
<32548>Tylko jedno uzycie kazdego adresu gniazda <protok~|/adres sieciowy/port> jest normalnie dozwolone. : make_sock: could not bind to adress 0.0.0.0:80. no listening sockets available, shutting down


2. Nazwa pliku instalacyjnego to: "FoxServ-3.0". Nie umiem inaczej sprawdzi wersji.

3. na pocztku pojawialo mi sie ze nie ma takiej strony, a potem nic mi sie nie pojawialo. Co ja biedny mam robic?

4. Czy php tez ma byc wlaczone? I jak to sie wlacza? c:FoxServphpphp.exe ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.