Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Symfony] strona powitania - problem
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
dopelganger
cześć, jestem początkujący w Symfony więc prosze o wyrozumiałość.
Robię pierwszy przykład ze strony (polskiej dokumentacji) : http://symfony-docs.pl/book/page_creation.html
- niestety już na samym początku pojawia się błąd kiedy do pliku AppKernel.php dodaje linie:

  1. new Acme\HelloBundle\AcmeHelloBundle(),


błąd:

ClassNotFoundException: Attempted to load class "AcmeHelloBundle" from namespace "Acme\HelloBundle" in /home/.../Symfony/app/AppKernel.php line 19. Do you need to "use" it from another namespace?

skowron-line
A czy masz taka klase AcmeHelloBundle i czy ona ma namespace ustawionego questionmark.gif
dopelganger
Cytat(skowron-line @ 22.05.2014, 14:39:20 ) *
A czy masz taka klase AcmeHelloBundle i czy ona ma namespace ustawionego questionmark.gif


zrobiłem krok po kroku do końca ten przykład ze strony i mam ten błąd


ClassNotFoundException: Attempted to load class "AcmeHelloBundle" from namespace "Acme\HelloBundle" in
semafor1985
sam tworzyłeś tego bundla czy to ten standardowy przy rozpakowywaniu Symfony?
jeżeli standardowy to czy modyfikowałeś w nim coś albo usuwałeś?

a nie sorry ten standardowy to 'DemoBundle'

tworzyłeś bundla przez konsole? tak jak na poradniku?
do Kernela sam dodawałeś nazwę czy konsola dodała?
dopelganger
Cytat(semafor1985 @ 22.05.2014, 15:02:52 ) *
sam tworzyłeś tego bundla czy to ten standardowy przy rozpakowywaniu Symfony?
jeżeli standardowy to czy modyfikowałeś w nim coś albo usuwałeś?

a nie sorry ten standardowy to 'DemoBundle'

tworzyłeś bundla przez konsole? tak jak na poradniku?
do Kernela sam dodawałeś nazwę czy konsola dodała?


wszystko sam, bez konsoli
semafor1985
sprawdź czy w pliku 'src\Acme\HelloBundle\AcmeHelloBundle.php"
nie masz literówki w nazwie namespace i nazwie klasy (i czy nazwy pokrywają się z tym co jest w appKernel)
skowron-line
Nie baw sie w pisanie bundli z palca po to jest konsola zeby z niej korzystac (zabawa w pisanie z palca konczy sie wlasnie tak)

wpisz
Kod
php app/console.php --shell
i tam bedzie podpowiadanie skladni
wpisz
Kod
php app/console.php
i dostaniesz liste wszystkich komend

dopelganger
Cytat(semafor1985 @ 22.05.2014, 15:11:34 ) *
sprawdź czy w pliku 'src\Acme\HelloBundle\AcmeHelloBundle.php"
nie masz literówki w nazwie namespace i nazwie klasy (i czy nazwy pokrywają się z tym co jest w appKernel)


połapałem sie nie było pliku: ) (chyba wp oradniku jest źlepodany adres)

ale kolejny błąd: Namespace declaration statement has to be the very first statement in the script in
semafor1985
Cytat(dopelganger @ 22.05.2014, 15:16:07 ) *
takiego pliku : AcmeHelloBundle.php pod tym adresem co napisałeś wogóle nie mam


no to musisz taki stworzyć, wpisz do niego to co masz w domyslnym DemoBundle + zamień namespace i nazwy klasy na swoje
a na przyszłośc jak kolega wyżej pisze twórz przez konsole, wtedy unikniesz takich błędów

Cytat(dopelganger @ 22.05.2014, 15:16:07 ) *
Namespace declaration statement has to be the very first statement in the script in


no tutaj to już podstawy, nic nie może być przed namespace
dopelganger
aby używać konsoli musze mieć zainstalowany wirtualny serwer na dysku kompa?
wszystko co robie dotychczasowo to bezpośrednio na serwerze, nie mam dostępu do konsoli,

chyba, że coś źle kumam questionmark.gif :/ :?
skowron-line
Jezeli uzywasz na serwerze to musisz miec dostep do konsoli na serwerze.
dopelganger
Cytat(skowron-line @ 22.05.2014, 15:33:40 ) *
Jezeli uzywasz na serwerze to musisz miec dostep do konsoli na serwerze.


no to kupa
toffiak
Teoretycznie można pracować bez dostępu do konsoli ale będzie to długa i uciążliwa praca.

Najlepiej gdy zainstalujesz u siebie odpowiednie środowisko w którym będziesz miał dostęp do konsoli a po skończonym projekcie prześlesz pliki na odpowiedni serwer. A jeszcze lepszym wyjściem byłoby zakupienie serwera z dostępem do konsoli, rocznie to tylko ~ 50zł.

PS Jak zainstalowałeś Symfony bez dostępu do konsoli: Rozpakowałeś wszystkie pliki a następnie przesłałeś je przez FTP czy po prostu Symfony było już preinstalowane na serwerze ?
skowron-line
Jak byś chciał z dysku na FTP wrzucać to możesz użyć capifony lub https://github.com/adesigns/symfony2-continuous-integration skrypt w bashu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.