Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jaki laptop? (grafika+programowanie)
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
xavi_sof
Witam!

Potrzebuje zakupić laptopa do pracy na dłuższy okres czasu
(około 7 lat).

Przeznaczenie:
- Projektowanie wielkowymiarowej grafiki (w tym bilboardy, plakaty,
ulotki, etc.)
- Projektowanie grafiki na potrzeby internetu (duże wymiary, np.
one-page site)
- Programowanie w HTML/CSS/JavaScript/PHP/MySQL/C++

Wymagania:
- Mocna karta graficzna
- Min. 8gb RAM
- 4 rdzeniowy procesor
- Dysk SSD (wg. mnie musi być do szybkiej pracy)
- Rozdizelczość min. 1920x1080
- Żeby nie pracował głośno...
(- do grafy to już chyba pasuje 17,3 mieć?)

Chce mieć sprzęt który nie będzie się zacinał gdy wielkość
projektu przekroczy kilkanaście tysięcy px.


Dodatkowo pytanie, jaki proponujecie system lub systemy?
- Windows 8 (nie za dużo bajerów?)
- Windows 7 (chyba byłby ok)
- Windows XP (trzeba iść z technologią do przodu)
- Linux (nie mam żadnego doświadczenia w tym systemie, jest sens
się w to pchać?)

Oczywiście 64-bit.
Budżet - 4000zł (czy jest sens tyle wydawać? a może to nadal
mało?)

Moja propozycja:
http://www.x-kom.pl/p/182161-notebook-lapt...850m-msata.html

Co byście zrobili na moim miejscu? Jednak to ważny aspekt.
sazian
a nie lepiej stacjonarkę ?

Cytat(xavi_sof @ 29.05.2014, 19:25:00 ) *
Potrzebuje zakupić laptopa do pracy na dłuższy okres czasu
(około 7 lat).


fajny żart na początek tongue.gif
niema szans, jak współczesny komputer(laptop) wytrzyma 3-4 lata to będzie naprawdę duże szczęści
Pyton_000
Cytat
- Projektowanie wielkowymiarowej grafiki (w tym bilboardy, plakaty,
ulotki, etc.)
- Projektowanie grafiki na potrzeby internetu (duże wymiary, np.
one-page site)


Kolejny dobrzy żart. Chcesz się zajmować wielkoformatową grafiką na laptopie 17" ? Jak nie kupisz monitorów min 2x22" to nie popracujesz

Bądźmy szczerzy. Nie warto laptopa brać do takich celów. Można, nikt nie zabroni ale czy będzie to komfort?
xavi_sof
Sprawa wygląda tak że będę najprawdopobniej przemieszczał się z domu na studia (2 inne miasta).

Musiałbym na stałe zostawić monitor na studiach (4 dni w tygodniu), a w domu (czyli 3 dni w tygodniu) korzystać tylko z 15,6 matrycy (gdybym kupił laptop+monitor). Przewożenie monitora nie wchodzi w gre.

Dodatkowo dochodzi aspekt że za 2500zł nie kupie wcale porządnego sprzętu który udźwignie "na luzie" wielowymiarowe projekty.

Czyli podsumowując nie mam prawie 50% czasu dużego monitora, ani porządnego zaplecza sprzętowego w postaci procka, ramu, karty graficznej, dysku ssd.

Więc wydaje mi się że w tym przypadku lepiej zainwestować w porządnego lapa... (a kiedyś dokupić monitor za 2-3tys i mieć fajny sprzęcik). Chociaż kusi działanie na 2 monitory to nie jest to takie proste w tym momencie.

Chyba że macie jakiś fajny pomysł na rozwiązanie takiej sytuacji w tym budżecie?

Tuminure
Cytat
(- do grafy to już chyba pasuje 17,3 mieć?)

Miałem takiego laptopa - 17" to o wiele za mało do 1920x1080, za to waga i rozmiary skutecznie utrudniały przenoszenie laptopa.
xavi_sof
Cytat(Tuminure @ 29.05.2014, 22:33:30 ) *
Miałem takiego laptopa - 17" to o wiele za mało do 1920x1080, za to waga i rozmiary skutecznie utrudniały przenoszenie laptopa.



Więc co zrobiłeś? Kupiłeś desktopa?
cepa
Cytat(Pyton_000 @ 29.05.2014, 22:12:08 ) *
Kolejny dobrzy żart. Chcesz się zajmować wielkoformatową grafiką na laptopie 17" ? Jak nie kupisz monitorów min 2x22" to nie popracujesz

Bądźmy szczerzy. Nie warto laptopa brać do takich celów. Można, nikt nie zabroni ale czy będzie to komfort?


Oczywiscie ze warto brac, LAPTOPA a nie konsumencką padline tongue.gif

Thinkpad seria W, ewentualnie T lub coś z wyzszej półki od Della, do tego stacja dokująca i dwa (lub wiecej) monitory w miejscu pracy, połączenie mobilnosci i wydajności. Jedynie budżet 4k może być mało, chyba, że używany W520 lub W530.

tomecki
również polecałbym kupno laptopa - plus jakiś dobry monitor do niego. co do systemu to niedawno przesiadłem sie z xp na 8 i mimo początkowej niechęci do 8 i kafelków, po roku używania nie wróciłbym do xpeka ani nawet do 7. system jest wydajny, szybko się włącza, świetna opcja z wyszukiwaniem programów. polecam zaktualizowanie do wersji 8.1
jacobson
JA mam laptopa 5 letniego. Co prawda nie wykorzystuje go do prac nad grafika powazna. Do programowania, nawet gier wystarcza. Wrzucilem do niego dysk ssd i smiga.
Moj laptop to Acer Aspire TimelineX 5820tg. Uzywany w takim stanie jak mam i5, dysk ssd 120 gb, 6gb ram (+2 dokupione), grafika dedykowana 1gb, (minus w tym wypadku rozdzielczosc 1366x768) to okolo 2K. Sadze ze za 4K spokojnie da rade znalezc sprzet odpowiedni. Warto zerknac na laptopy 15` lenovo do gier. Koszt to 3-4K a zdecydowanie bedzie wystarczajacy.

http://www.x-kom.pl/p/189287-notebook-lapt...gt755m-fhd.html

moze cos takiego ? full hd, jedynie zmienic hdd na ssd i bedzie sie miescil w 4K.
Nie warto 17` lapka kupowac. Bardzo niewygodny do noszenia. Na uczelni masz 15` a w domu masz zewnetrzny monitor smile.gif
Forti
Pracuje jako doradca w salonie komputerowym. Powiem krotko - notebook do grafiki za 4 tys? Chyba amatorsko do sygnaturek a nie wielo formatowych bilbordow.

Powody:

- jaka matryca w notebook, nawet za 10 tys. Odwzoruje ci kolory tak jak zwykle eizo za 1500zl?
- nie kupije sie mobilnych i5 do tych celow, sa one 2rdzeniowe. Kupuje sie i7 HQ 4jajowa (Q oznacza 4 rdzenie)
- zywotnosc takiego komputera bedzie bardzo krotka, pod obciazeniem - temperatura go zje w ciagu 2 lat

Kup taki sprzet 17" do prezentowania czy przerobek na szybko, jednak do nauki, pracy, cele komercyjne tylko i wylacznie PC. Nie masz miejsca, potrzebujesz sie przepieszczac? A ja potrzebuje challengera na LPG do 30tys.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.