Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: frameworki typu CMS czy Symfony
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
dopelganger
witam
co lepiej się uczyć / wybrać? Gotowe cmsy Wordpress, Drupal czy Symfony?
Chodzi mi o to, aby rozwiązanie było elastyczne dla różnych złożonych mniej lub bardziej projektów (np. system fakturowania, sklep, portal itp).
Nie znam tych gotowców, i czy one nie zamkną mnie w swoich sztywnych ramach? Mogę sie mylić, nie znam tych frameworków od podszewki.

Czytałem troche o Symfony i wydaje sie być najkorzystniejszym rozwiązaniem. Prosze o rady.
usb2.0
Symfony,

co prawda nie dostaniesz gotowca jak w przypadku Wordpress'a, no ale jedno to framework, a drugie cms wiec teges
ale masz za to gotowe znane, uzywane i ciagne wspierane bundle, wiec przykladowo logowanie i panel admina masz zalatwiony odrazu

czy elastyczne? tak, a juz napewnoe bardziej od cms'ow
rad11
Wszystko zależy od złożoności projektu który chcesz wykonać, a najlepiej to znac i frameworki i cmsy i uzywac tego co w danym momencie jest Ci potrzebne smile.gif
dopelganger
Cytat(rad11 @ 13.06.2014, 15:13:32 ) *
Wszystko zależy od złożoności projektu który chcesz wykonać, a najlepiej to znac i frameworki i cmsy i uzywac tego co w danym momencie jest Ci potrzebne smile.gif


ok, ale pytanie, czy jeżeli wykonam witryne za pomocą zaużmy: wordpressa, ale będe musiał rozwinąć panel cms wordpressa o jakiś moduł , funkjonalność czy da sie to ogarnąć?
bo w symfony wydaje mi sie że będe bardziej "panem i władcą" tego co robie i w każdej chwili będe mógł rozwinąć projekt...

czy dobrze główkuje?
rad11
Czy to bedzie framework czy cms, to pamietaj że to zawsze ten sam jezyk programowania i tu i tu mozesz byc panem i wladca.

Cytat
ok, ale pytanie, czy jeżeli wykonam witryne za pomocą zaużmy: wordpressa, ale będe musiał rozwinąć panel cms wordpressa o jakiś moduł , funkjonalność czy da sie to ogarnąć?


tak bedziesz mogl rozszerzyc.
usb2.0
@rad11
piszesz jakby Symfony == Wordpress, a oczywiscie poprawny znak to >
odpusc sobie cms'y, poza tym z Symfony sie duzo wiecej nauczysz
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.