Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Git i problem logicznej - projekt jako submoduł, a sub jak projekt
Forum PHP.pl > Forum > Kontrola i zarządzanie projektami
ShadowD
Od dłuższego czasu pracuję przy użyci git'a i mam spory problem z podzieleniem kodu na 2 części (moduły).

Moja struktura katalogów:
- project (frontend cms)
- admin (backend cms)
- public (public_html)

Idealną sytuacją jest posiadanie cms w jednym repozytorium i dołączanie go jako submodułu do repozytoriów projektów jakie realizuję. Na chwile obecną nie wiem jak to zorganizować, a projekt nie może być submodułem w projekcie aplikacji - cms jest jeden a podpiętych pod niego aplikacji kilka.

Całość obecnie stoi na Kohanej, projekt to projekt i w sobie ma jeden submoduł będący modułem, ale taka organizacja wymusza na mnie by kod Kohany był w repo aplikacji a nie cms'a.

Może Wy radzicie sobie w jakiś zmyślny sposób z tego typu problemami?

Pyton_000
Nie wiem czy dobrze rozumiem ale chcesz tak:

Masz Projekt np "Zlewozwijarka maszynowa". To jest twój Main projekt.
W katalogu projektu tworzysz 3 kat. które podałeś.
Public podlega pod repozytorium całego projektu
Project jako submoduł
Admin też jako submoduł.
ShadowD
Idealnym dla mnie było by coś w stylu:

Projekt "Sklepu z kubkami na php.pl":
- project
- public (wszystko poza katalogiem cms - "public/cms")

Cms i fw:
- kohana/phalcon
- cms_core
- public/cms (bez reszty katalogów, tylko katalog "public/cms")

I by projekt był główną częścią, a cms jego submodułem. Zapewniło by to możliwość dowolnych zmian w projekcie i cms'ie niezależnie. Nie chciał bym się rozbijać na więcej projektów, wystarczy że każdy projekt ma swoje repozytorium + repozytorium całego cms z podziałem na brouche (wersje cms).
rzymek01
Najprościej użyć git submodules i ten problem z katalogiem public/cms rozwiązać symlinkiem.
IceManSpy
Może to co opisałem na swoim blogu da Ci jakieś natchnienie:
http://dszymczuk.pl/blog/2014/tworzenie-pr...tawie-bazowego/

Też myślałem o submodułach, jednak on działają tylko w obrębie jednego folderu. A jeśli projekt ma więcej, to już kiszka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.