Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wybór książki html css +
Forum PHP.pl > Inne > Książki
Terrorizer
Cześć,
Mniej więcej panuję nad podstawami css i html. Jednak dużo problemów zawsze się pojawia w moim kodzie.
Mam też troche problemów z pozycjonowaniem elementów na stronie
Brak mi też troche wyobraźni jeśli chodzi o różne rzeczy. Postanowiłem kupić książkę.
Chciałbym zapytać was o radę, którą książkę wybrać:
http://helion.pl/ksiazki/projektowanie-str...bins,prsti2.htm
czy
http://helion.pl/ksiazki/html-i-css-zaproj...kett,htcsww.htm
A może ktoś zna ciekawszą pozycję?w
golabow
Mam obydwie pozycje i ta pierwsza jest o wiele lepsza dla początkującego. Opisuje wszystko bardziej szczegółowo i zawiera wprowadzenie do JS.
fate
offtopic.gif
Ja bym się nie mógł tego uczyć z książki, wyszukiwarka + metoda prób i błędów, ale nie sugeruj się bo każdy ma swoje metody
Turson
Zgadzam się, w przypadku HTML/CSS tylko praktyka pomoże w poprawnym pozycjonowaniu elementów, nauczy wyobraźni i myślenia kilka kroków naprzód.
SmokAnalog
A ja się nie zgadzam, książki są dobrym źródłem do zdobycia niezbędnych narzędzi. Sam lubię zaczynać od książek, bo one - mniej lub bardziej sensownie - prowadzą na początku za rękę, uczą krok po kroku. Trudno jest się czasem uczyć jak się nie wie w jakiej kolejności najlepiej zapoznawać się z tematami.
Terrorizer
Jak już wspomniałem, uczyłem się za pomocą internetu i szarpnąłem trochę podstaw.
Tworzę różne strony internetowe, które zawierają masę typowych błędów i wiele rzeczy wykonuję niestosownymi metodami.
Myślę ,że książka dobrego autora dałaby mi trochę do myślenia i uporządkowała posiadaną już wiedzę.
Dziękuję za wypowiedzi smile.gif
maniakomp
W internecie można wszystko znaleźć, ale czy wszystko jest bezbłędne? smile.gif Książka to dobry wybór, przynajmniej wiesz, że została opracowana poprawnie, jak należy pisać w kodzie html i css.
apropos
Książka podpowie w przypadku problemów ze składnią, czy jak przestawić się na myślenie kodera. Z doświadczenia wiem, że na praktycznych projektach można się najwięcej nauczyć.
qonik
Mam z heliona tę pierwszą książkę i jest w porządku, choć momentami ciężko się czytało tekst. Macie do polecenia jakieś kursy internetowe w tym temacie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.