Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PHP - bardzo prosty formularz
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
michasio
Witam wsztstkich jest w php nowicjuszem więc nie czasem moge nnie po fachowemu posać smile.gif
No więc jak w temacie nie chodzi u mnie żadnen formularz , nawet ten najprostsz jak ten poniżej zczego pierwszy plik jest zapisany w html,a drugi z końcówką .php
=========================================
<html>
<body>

<form action="test.php4" method="post">
Twoje imię: <input type="text" name="test" >
<br>
<br>
<input type="submit">
</form>
</body>
</html>

============================================

<?php
echo($test);
?>

=============================================


No więc jak Sami widzicie nie ma tu nic skomplikowanego a nadal nie chodzi, dla informacji załazmy jak w drugim pliku (php) dodam jakieś np. wpis
"twoje imie to:" to ten wpis wyświetli ale imienia wcześniej wpisane go w pliku (html) to nie wyświetla, czemu - nie wiem!!!!!!
Probowalem już różne rzeczy np. zmaina global_register = off na ON i nic to samo, inne skladnie też nic... Pożcie!!!!!!!!!!!!!


Aha mam Linuxa Slack + Apache 1.3.33 + php 4.3.x jak sie nie myle no ale np. takie proste skrypty w php typu jakieś wyliczanki, to wszystko chodzi, chodzi też phpinfo()

:-)


Dzięki
silence
  1. <?php
  2. echo($_POST['test']);
  3. ?>
DawidF
Jeśli mogę dorzucić coś od siebie...

Jeśli chciałbys korzystać mimo wszystko z formy

echo $test;

niż wpisywać

echo($_POST['test']);

zajrzyj do pliku 'php.ini' w nim zmienną register_globals na 'On'.
Chociaż lojalnie uprzedzam, że lepsze jest stosowanie właśnie $_POST['test'], bo w takim wypadku Twój skrypt będzie chodził na każdym serwerze, bez względu na ustawienia 'register_globals'

Regards
Dawid
peterj
lub daj na początku skryptu
  1. <?php
  2. extract($_GET);
  3. extract($_POST);
  4. ?>

i wtedy możesz posługiwać się tak jak wcześniej echo($test);
michasio
Dzięki za pomoc z gory, wszystko ruszyło smile.gif ale odnośnie wypowiedzi kolegi
"DawidF" to tą opcje na On zmieniłem i tak w formie:

echo $test; nie chodzi, niestety


Chodzi ta wersja dłuższa, z nawiasami, no ale cóż nie wiem dlaczego tak jest może coś jest skopane na moim serwie. Nic nie szkodzi bo bede robił na slacku cbq i imq to i wszystko przeinstaluje i zobacze wtedy

Dzięki bardzo!!!!
tiraeth
Proszę umieścić swój kod w znacznikach [HTML]!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.