Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: sesje
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
1maciek
to sa dwa przykladowe skrypt - pierwszy powinniem rejestrowac zmienna sesyjna i przekazywac do drugiego, ale cos nie dziala.
po skryptac podaje co wyswietla mi serwer

sesje1.php
  1. <?php
  2.  
  3. $_SESSION['zmienna']=&#092;"maciek\";
  4.  
  5. echo $_SESSION['zmienna'];
  6. ?>
  7.  
  8. <a href=\"sesje2.php\">Drugi skrypt</a>

sesje2.php
  1. <?php
  2.  
  3. if(isset($_SESSION['zmienna'])) echo $_SESSION['zmienna'].'<br>';
  4. else echo &#092;"$_SESSION['zmienna'] nie zarejestrowana<br>\";
  5.  
  6. unset($_SESSION['zmienna']);
  7.  
  8.  
  9. ?>


oto wyniki dzialania:sesje1.php
Kod
Warning: session_start(): open(/tmp\sess_60420a1abeb4e7aa37f4bac58f347de9, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in E:\Apache Group\Apache2\htdocs\test\SESJE1.php on line 2
maciek Drugi skrypt
Warning: Unknown(): open(/tmp\sess_60420a1abeb4e7aa37f4bac58f347de9, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0


sesje2.php

Kod
Warning: session_start(): open(/tmp\sess_60420a1abeb4e7aa37f4bac58f347de9, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in E:\Apache Group\Apache2\htdocs\test\SESJE2.php on line 2
$_SESSION['tablica'] nie zarejestrowana

Warning: session_destroy(): Session object destruction failed in E:\Apache Group\Apache2\htdocs\test\SESJE2.php on line 9


o co chodzi, register_globals mam na Off
z gory wielkie dzieki
mike
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=23360
De javu questionmark.gif
No nie ładnie.
1maciek
problem rozwiazany

a ty mike_mech jak jestes taki spostrzegawczy to dlaczego nie potrafiles mi pomoc - chodzilo o podanie session.save_path - czyli sciezki do katalogu gdzie tzrymane sa id sesji

narazie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.