Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Formularz do wysyłania mp3
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
zabb
Mam taki oto kod:
  1. <?php
  2.  
  3. // tworzymy formularz
  4.  if ($formularz==&#092;"\") {
  5.  
  6.  echo (&#092;"<form name=\"formularz_dodawania\" method=\"post\" enctype=\"multipart/form-data\" action=\"http://localhost/index.php?formularz=wyslij\">n\"); 
  7.  echo (&#092;"<br>Nick* <input name=\"imie\" type=\"text\" size=15> Email <input name=\"email\" type=\"text\" size=11><br>n\");
  8.  echo (&#092;"<br>Tytuł utworu* <input name=\"tytul\" type=\"text\" size=37>n\");
  9.  echo (&#092;"<br>Wykonawca* <input name=\"wykonawca\" type=\"text\" size=37><br>n\");
  10.  echo (&#092;"<br><font color=\"FF0000\">* wypełnienie jest wymagane! </font><br>n\");
  11.  echo (&#092;"<br>Wyślij plik MP3 zgłoszonego utworu - jesli go posiadasz w swoich zbiorach.<br><br><br>n\");
  12.  
  13.  echo (&#092;"<br>Plik MP3 <input name=\"file\" type=\"file\" size=25> <br><br>n\");
  14.  echo (&#092;"<input type=\"submit\" name=\"Submit\" value=\"Wyslij\">n\");
  15.  echo (&#092;"<input type=\"submit\" value=\"Popraw\" name=\"Reset\"></p></form>n\");
  16.  echo (&#092;"</center>n\");
  17.  echo (&#092;"<br>n\");
  18.  echo (&#092;"</td></tr></table>n\");
  19. }
  20.  
  21. if ($formularz==&#092;"wyslij\") {
  22.  
  23. if (($imie == &#092;"\") || ($tytul == \"\") || ($wykonawca == \"\")) {
  24.  
  25.  
  26. //tu sprawdzam czy interesujące mnie pola są wypełnione i wszystko chodzi ok!
  27.  
  28.  
  29. ?>


A teraz pytanie formularz ma służyć do wysyłania jako załącznik plików mp3

1) Niewiem jak mam skonstruować funkcę która sprawdzi czy klient wysyła mi mp3, a nie coś innego - mówić inaczej próba wysyłki innego pliku ma być blokowana.

2) Wysyłany plik ma być przycięty do rozmiaru ok 30kb

Ja z tym wymiekłem więc jeśli ktoś widzi rozwiązanie to bardzo proszę o pomoc!
peterj
1.) mime_content_type -> http://pl.php.net/manual/pl/function.mime-content-type.php

Możesz spróbować także:
  1. <?php
  2. $rozszerzenie = substr($_FILES['userfile']['name'], -3);
  3. if($rozszerzenie == &#092;"mp3\"){
  4. //upload pliku
  5. }else{
  6. //nie dokonuje uploadu
  7. }
  8. ?>
zabb
Dzieki peterj!

Zadziałało. Teraz jeśli plik jest formatu MP3 formularz wysyła jeśli nie zatrzymuje. I o to chodziło. smile.gif

Ale jak to przyciąć zebym na pocztę nie potrzymywał plików po 3 MB

Czy ktoś wie!
tiraeth
To już musiałbyś mieć specjalną funkcję która binarnie by podcinała plik, bo wywalanie kilkunastu znaków chyba nie zadziała..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.