Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zamotka... Co wybrać? Grafika/Programowanie
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
xavi_sof
Witam serdecznie!

Mam zamotke od 4/5 miesięcy z wyborem odpowiedniego sprzętu do pracy (NIE GIER).

Zajmuje się:
- grafiką (layouty, duże plakaty, web design, logosy)
- programowaniem (od strony frontowej html/css/js oraz php) (c++ itp. na studia)

Kwota (max na całość):
5500zł

Aspekt mobilności
Niestety ale nie wchodzi w gre komputer stacjonarny, gdyż jako student muszę mieć mobilny sprzęt.
Na 14 dni, będę w domu spędzał 4 dni, 10 dni studia (odnośnie monitora zew. który będzie w mieście studenckim)

Co wybrać?
I teraz nasuwa się pytanie co wybrać, aby wszystko pogodzić, a przede wszystkim żeby mi się extra pracowało. Bez opóźnień, lagów, zawieszeń, itp.


Moje propozycje:

1. Asus 17,3" bez monitora zew.
ASUS N750JK-T4113H-16 i7-4700HQ/16/128+750/Win8 GTX850 - Notebook / Laptop 17,3" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

2. MSI 14,1" + monitor zew.
MSI GE40 Dragon Eyes i7-4712MQ/16GB/120+1000 GTX850M - Notebook / Laptop 14,1" - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

3. Macbook 13,3" + monitor zew. (nie mam pojęcia jakiego macbooka wybrać, to tylko przykład)
MacBook Pro Retina 13 ME864 i5 2.4 4GB 128SSD Iris (4507114812) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.



Uwagi
- Potrzebuje mocnego sprzętu, który wystarczy mi na kolejne 4-6 lat.
- Jako grafik/web designer obawiam się że 17,3" w laptopie może mi nie wystarczyć, ale nie jestem tego pewien.
- Nie pracowałem nigdy na Mac OS, więc musiałbym zacząć od 0 praktycznie z obsługą tego systemu.
- Nie mam pojęcia jaki kupić monitor do tego sprzętu, budżet monitora to 1000-1500zł.



Wszędzie te macbooki się przewijają u webdesignerów (youtube, behance, itd). Czy rzeczywiście jest to super mega sprzęt do tego typu spraw który się nie zawiesza, chodzi płynnie? Porównując MSI i tego Maca, to ogromna różnica w podzespołach na korzyść MSI oczywiście. Czego tak wszystko jarają się tymi macami? Czy też powinienem się zainteresować firmą Apple i zakupić Maca? Czy nie kombinować i wybrać MSI+monitor? A może po prostu zostać przy laptopie 17,3" i mieć w każdym miejscu sprzęt w pełnej okazałości?

Jeżeli macie jakieś inne propozycje jeszcze, bardzo proszę smile.gif

Proszę o pomoc, z góry dzięki!!
tzm
iOS renderuję grafikę średnio 20 razy szybciej od windowsa. Stąd zapewne wybór tej firmy przez właśnie większość grafików. Ale nie wiem czy 13,3 cala Ci wystarczy, szczerze, wątpię.
Pyton_000
Jakieś źródła na poparcie Twojej tezy?
tzm
Cytat(Pyton_000 @ 14.08.2014, 15:25:03 ) *
Jakieś źródła na poparcie Twojej tezy?


komentarze kolegów z pracy mi wystarczą?
odkąd żyję słucham że iOS jest dobrze napisany i zoptymalizowany, że jakość to u nich top 1.
nie wiem, może inne internety czytamy.
by_ikar
Wydawało mi się że iOS jest tylko na mobilnym sprzęcie (tablety/telefony) a nie na laptopach..

Nie to że jestem jakimś przeciwnikiem apple, ale świecące matryce i grafika to jest profesjonalizm pełną gębą.. Czy się nie zawiesza i chodzi płynnie? Zawiesza się, nie zawsze chodzi płynnie, tak jak każdy inny system. Ta mityczna jakość IMO istnieje tylko w reklamach, bo sprzęt jest produkowany w tej samej fabryce przez tych samych ludzi co innych producentów. Czemu się wszyscy jarają? Bo jeżeli np programujesz a twoje aplikacje są na serwerach unixowych, to środowiska są zbliżone. Ale czy to jest lepsze, to IMO wybór każdego z osobna, bo można siedzieć na windowsie jak ktoś chce, a można siedzieć na ubuntu. Są też inne powody dla których się jarają, jak np mniejsza ilość wirusów etc.

Na twoim miejscu kupił bym laptop + monitor, który mógłbyś sobie zostawić w akademiku/stancji i laptop podłączać do większego monitora. Ale ten asus też jest dobrym wyborem, kwestia tego czy te 17 cali jest dla ciebie wystarczające. Ale 13 cali to IMO odpuściłbym sobie na przedbiegach, bo to jest trochę masochizm IMO.

EDIT @up na 100% inne internety czytasz, bo co ma system do rendrowania grafiki? Jeżeli masz dobry sprzęt, to system nie odgrywa tutaj szczególnej roli, a bardziej program który tą grafikę rendruje. Jeżeli twoi koledzy w pracy, pracują jako graficy zawodowo i gapią się w te świecące monitory, no to GG.
xavi_sof
Cytat(by_ikar @ 14.08.2014, 15:44:39 ) *
Wydawało mi się że iOS jest tylko na mobilnym sprzęcie (tablety/telefony) a nie na laptopach..

Nie to że jestem jakimś przeciwnikiem apple, ale świecące matryce i grafika to jest profesjonalizm pełną gębą.. Czy się nie zawiesza i chodzi płynnie? Zawiesza się, nie zawsze chodzi płynnie, tak jak każdy inny system. Ta mityczna jakość IMO istnieje tylko w reklamach, bo sprzęt jest produkowany w tej samej fabryce przez tych samych ludzi co innych producentów. Czemu się wszyscy jarają? Bo jeżeli np programujesz a twoje aplikacje są na serwerach unixowych, to środowiska są zbliżone. Ale czy to jest lepsze, to IMO wybór każdego z osobna, bo można siedzieć na windowsie jak ktoś chce, a można siedzieć na ubuntu. Są też inne powody dla których się jarają, jak np mniejsza ilość wirusów etc.

Na twoim miejscu kupił bym laptop + monitor, który mógłbyś sobie zostawić w akademiku/stancji i laptop podłączać do większego monitora. Ale ten asus też jest dobrym wyborem, kwestia tego czy te 17 cali jest dla ciebie wystarczające. Ale 13 cali to IMO odpuściłbym sobie na przedbiegach, bo to jest trochę masochizm IMO.

EDIT @up na 100% inne internety czytasz, bo co ma system do rendrowania grafiki? Jeżeli masz dobry sprzęt, to system nie odgrywa tutaj szczególnej roli, a bardziej program który tą grafikę rendruje. Jeżeli twoi koledzy w pracy, pracują jako graficy zawodowo i gapią się w te świecące monitory, no to GG.


Dzięki smile.gif

Czyli MacBooka odrzucić i nie kombinować, oki smile.gif

Wybór MSI + Monitora będzie chyba ok, prawda? Myśle że ten MSI 14,1" nie zajmie jakoś dużo miejsca na biurku (z monitorem).

Proszę, podpowiedz mi tylko w jaki monitor uderzyć, max do 1500zł.
by_ikar
Wiesz, najlepszy będzie taki który jest w miarę duży (21" +) i żeby był matowy, bo przy takim budżecie to na żadne wypasy raczej cię nie stać, a za 1500zł to możesz mieć nawet 2 przyzwoite monitory (sam mam dwa które kupiłem w niebywałej promocji 399 jeden). Więc jaki monitor sobie znajdziesz tak powinno być ok, bo tutaj nie będzie w tym przedziale cenowym aż tak dużych różnic. A jak aż tyle kasiory masz, to możesz kupić tańszy monitor (nie koniecznie gorszy - patrz promocje) i dokupić do tego jakiś dysk zewnętrzny, czy nawet NAS'a i cieszyć się większą ilością miejsca na materiały/backup.

EDIT: no jak grafik, to możesz szukać takiego monitora którego można dowolnie ustawiać, tj okręcać, przechylać etc. Za 1500zł, to pewnie nawet dotykowy monitor byś znalazł, tyle że te są przeważnie świecące..
Turson
Asus
USB 3.0 - 4 szt.

Ostatnio szukałem laptopa za ~2000zł nie dla siebie i znaleźć 2x USB 2.0 w Asusie było niewykonalne facepalmxd.gif
arstherapia
A ja uważam, że jednak Macbook Pro + zewnętrzny monitor.

Zajmuję się montażem filmów - cały pakiet Adobe, i powiem szczerze - mam stacjonarkę - i7, 12 GB ramu, 3 x ssd i Macbook'a Pro z core2duo i 4 GB ramu.

Gdy tylko nie robię jakiś mega projektów, to siadam do Maca... To nie mit, to inny świat. Serio.

Ps. mam 36 lat, nie jestem młodym fanboyem apple.

StrefaPi
popieram macbook... to jest 13 ale z retiną
gitbejbe
z tych lapków co pokazałeś brałbym MSI. To to samo co ASUS tylko mniej cali i 1000zł tańszy. a za tego zaoszczędzonego tysiaka dobry monitor z matrycą IPS. Przy lapku - nie wazne jakby by on był, pracować będziesz i tak na dużym monitorze, bo na laptopowym po prostu się nie da na dłuższą mete. Mac'i systemowo są szybsze i tutaj się zgodzę, ale to nadal piep***ne aplle ;p
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.