Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Monitor 24 czy 27 i jaki?
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
xavi_sof
Witam!

Budżet - 1200/1300zł

Pytania -
1. Jaki monitor wybrać do celów graficznych?
2. 24" czy 27" ?

Jaki posiadam sprzęt?
http://www.x-kom.pl/p/201309-notebook-lapt...00-gtx850m.html

Co mi się niby podoba?
http://allegro.pl/monitor-24-dell-u2414h-f...4546185682.html

Wymagania?
- Nie chce przesadzić z wielkością monitora (aby całość nie była zbyt wielka), ponieważ mój laptop "chyba" obsługuje max 1920x1080. Przynajmniej taką mam rozdzielczość maxymalną w Screen Resolution (win 7). Czy 24" mi wystarczy?


Dzięki za odp.
Forti
Jaką kwotę chcesz przeznaczyć i co znaczy do celów graficznych? Tworzysz elementy do druku (czyt. zależy Tobie na kolorach)?

Szukaj bardziej monitorów iiyama lub eizo (1300,- +).
xavi_sof
Cytat(Forti @ 5.09.2014, 15:31:02 ) *
Jaką kwotę chcesz przeznaczyć i co znaczy do celów graficznych? Tworzysz elementy do druku (czyt. zależy Tobie na kolorach)?

Szukaj bardziej monitorów iiyama lub eizo (1300,- +).


Projektowanie layoutów, wizytówek, logosów, itp. Tak, zależy mi na kolorach.
Dlaczego ten Dell wypada słabiej czy firmach iiyama czy eizo? Czym się one różnią?
sazian
z iiyama nie miałem ale eizo produkuje "specjalistyczne", profesjonalne monitory dla grafików
Forti
Podales monitor ponizej 1000 wiec ja podalen yiiama, sa tanie modele z bardzo dobrymi matrycami. Jednak matryca to nie wszystko. Eizo czy np. Nec procz matryc maja bardzo dobra elektronike - podswietlenie ow matryc, konrasty i odwzorowanie kolorow to nie tylko matrce. Procz tego jakosc i gwarancja - za pro placi sie pro

Liczy sie takze kalibracja. Eizo sa fabrycznie kalibrowane w pewnym zakresie, jednak porzadny monitor dla takich osob jak ty to z mozliwoscia wykonania tego recznie przy uzyciu kalibratora.

Ten monitor co podales - kolor czerwony tak na prawde wydrukuje sie rozowy a na dodatek pod kazdym katem patrzenia monitor bedzie miec inne cienie, odcienie itp. W eizo tego nie doswiadczysz.

Jak chcesz byc "pro" i chcesz na tym zarabiac, wybic sie to potrzebujesz dobry monitor. Ewentualnie jak cis co masz obecnie pokroju taniego monitora w firmie wystarcza to widocznie nic tworzysz niz wymyslnego smile.gif


Sorki a bledy, literowki itp.. Pisanie z telefonu jest problematyczne
xavi_sof
Cytat(Forti @ 5.09.2014, 21:39:50 ) *
Podales monitor ponizej 1000 wiec ja podalen yiiama, sa tanie modele z bardzo dobrymi matrycami. Jednak matryca to nie wszystko. Eizo czy np. Nec procz matryc maja bardzo dobra elektronike - podswietlenie ow matryc, konrasty i odwzorowanie kolorow to nie tylko matrce. Procz tego jakosc i gwarancja - za pro placi sie pro

Liczy sie takze kalibracja. Eizo sa fabrycznie kalibrowane w pewnym zakresie, jednak porzadny monitor dla takich osob jak ty to z mozliwoscia wykonania tego recznie przy uzyciu kalibratora.

Ten monitor co podales - kolor czerwony tak na prawde wydrukuje sie rozowy a na dodatek pod kazdym katem patrzenia monitor bedzie miec inne cienie, odcienie itp. W eizo tego nie doswiadczysz.

Jak chcesz byc "pro" i chcesz na tym zarabiac, wybic sie to potrzebujesz dobry monitor. Ewentualnie jak cis co masz obecnie pokroju taniego monitora w firmie wystarcza to widocznie nic tworzysz niz wymyslnego smile.gif


Sorki a bledy, literowki itp.. Pisanie z telefonu jest problematyczne


W takim razie który monitor firmy Eizo byłby dla mnie najlepszy? Oczywiście nie przesadzając z kasą, jakiś kompromis.
Forti
Najtańsze monitory eizo to tak na prawdę od 1300zł za 24".
Jak chcesz wydać mniej to iiyama e2480HS lub B2480HS (posiada pivot). Powinieneś być zadowolony smile.gif
ostrylg
Bierz 2x23/24", IMHO dużo lepsze rozwiązanie wink.gif
xavi_sof
EIZO FS2434

Czekam na dostawe.
Dzieki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.