Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nietypowe pytanie odnośnie Sublime Text 3
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
plove
Witam.
Korzystam z programu sublime text 3, bardzo mi on odpowiada jednak jego stylowanie tekstu już nie, wgrywałem dziesiątki skórek ale w każdej mi coś nie pasowało.
Obecnie mam skórkę która najbardziej przypadła mi do gustu ale wiem że można je jakoś przerobić.

Potrzebuję zrobienia takich rzeczy:
- jeśli dokument jest html, to żeby jakimś jasnym kolorem zaznaczało co należy do php, js itd.
- po kliknięciu na np. </div> aby zaznaczał się jej początek (obecnie zaznacza się ale tylko takie niewyraźne podkreślenie).

Te rzeczy są np. w notepad++ i chciałbym je zaimplementować też w ST3.
Ma ktoś pomysł jak to zrobić ?
dens666
Net beans zawiera wszystko to o co prosisz, wiem że powiesz że nie chcesz net beans'a bo masz zcrackowanego sublime text, i na pewno jest lepszy bo jest płatny a net beans nie. Też na początku nie mogłem się przekonać do NB, ale teraz wiem że podjąłem najlepszą decyzje swojego życia jeśli chodzi o wybór edytora. smile.gif
Forti
Dokładnie. Ja za netbeans obecnie byłbym wstanie nawet zapłacić gdyby nagle zaczął być płatny. Świetny program i posiada to o co prosisz.
PrinceOfPersia
Cytat(dens666 @ 5.10.2014, 12:42:33 ) *
Net beans zawiera wszystko to o co prosisz, wiem że powiesz że nie chcesz net beans'a bo masz zcrackowanego sublime text, i na pewno jest lepszy bo jest płatny a net beans nie. Też na początku nie mogłem się przekonać do NB, ale teraz wiem że podjąłem najlepszą decyzje swojego życia jeśli chodzi o wybór edytora. smile.gif

skąd założenie, że użytkownik piraci? BTW Sublime Text można pobrać w wersji trial za darmo, natomiast w przypadku długotrwałego używania faktycznie trzeba kupić licencję - Sublime Text may be downloaded and evaluated for free, however a license must be purchased for continued use.
Licencja natomiast kosztuje 70 dolarów, co daje raptem 234zł - co, jeśli zakładamy, że będziemy zarabiać na programowaniu nie jest żadną kosmiczną ceną. Sam nie korzystam obecnie z ST, próbuję natomiast wiele innych edytorów (większość darmowa), natomiast z tych, które widziałem to Sublime jest najlepiej wykonany chyba (oprócz Webstorma) i jeśli podejmę decyzję, że jednak Sublime, to co za problem - wydać trochę ponad 200zł na program? Skąd założenie, że w Polsce to każdy piraci nawet dość tanie programy? wink.gif

Co do tematu - nie wiem jak jest w Sublime, ale myśle, że w Brackets by sie dalo cokolwiek zrobić, ponieważ jest to program open source, napisany w technologiach webowych, a sama kontrolka edytora w Bracketsach to CodeMirror, który tez jest niesamowicie konfigurowalny i napisany w HTML/CSS/JavaScript - i np. edytujac CSSy mozesz z edytować kolory ppdswietlańia skladni, możesz dopisać jakiś wlasne rozszerzenie w JS itp.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.