Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php/mysql] Zerowanie
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
Miko6
Nie wiem jak zrobić, żeby gdy rekord pokaz we wszystkich wpisach do bazy jest równy 1, to zmienił się w tedy we wszystkich na 0. Liczę na szybką odpowiedź biggrin.gif

---------------

Moderator: pomyliłem fora, więc proszę o przeniesienie tematu do forum php początkujący. sad.gif

---------------
Ar2r
Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi, ale można to zrealzować za pomocą następującego zapytania:
  1. UPDATE nazwa_bazy SET pokaz=0 WHERE pokaz=1
Miko6
To wiem jak zrobić. Niestety mi chodziło o to, aby zmieniało dopiero w tedy, gdy we wszystkich wpisach będzie pokaz = 1.
Ar2r
No to sprawdzaj najpierw czy są jakieś rekordy pokaz!=1. Jeśli nie ma to zmieniaj.
Miko6
Dzięki Ar2r. Jakoś wyleciało mi to z głowy.
LukaszLenart
Cytat(Ar2r @ 2004-12-17 19:23:22)
No to sprawdzaj najpierw czy są jakieś rekordy pokaz!=1. Jeśli nie ma to zmieniaj.

W SQLu uzywa sie <> a nie != to tak dla poczatkujacych
Denver
Cytat(LukaszLenart @ 2004-12-19 00:09:12)
W SQLu uzywa sie <> a nie != to tak dla poczatkujacych

http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/Comparison_Operators.html
!= tez mozna smile.gif
LukaszLenart
Cytat(Denver @ 2004-12-19 00:14:15)

Ale nie jest to standard SQLa, kiedys bedziesz chcial zmienic baze danych i system bedzie ci sie wywalal przez cos takiego. I jak napisalem, to uwga dla poczatkujacych, zeby wiedzieli, ze to <> jest ok, a to != juz nie za bardzo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.