Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mylenie JavaScript'u z Javą
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania
in5ane
Kto jest za, a nawet przeciw?
Pyton_000
Hehe widzę że Ciebie też ruszył ostatni wysyp. Ale pewnie temat poleci do kosza wink.gif
phpion
Nie przesadzajmy...
pitu
Na forum pisze dużo świeżych użytkowników, którzy pierwszy raz stykają się z PHP/JS itp. Dla kogoś kto nie miał/nie ma styczności z programowaniem Java/JavaScript może być tym samym.

Nie widzę sensu karania za to, można znaleźć mniej rzucających się w oczy użycie terminów niewłaściwie, też za nie użytkownik miałby być karany?
in5ane
To tak na poprawę humoru miało być, chciałem też sprawdzić Waszą reakcję smile.gif

Ale nie oszukujmy się... Java a JavaScript? Ból straszny widzieć takie pomyłki tongue.gif
Szymas
Niektórzy początkujący mogą myśleć, że Java jest skrótem od JavaScript. Gdyby JavaScript został przy starej nazwie to byłby spokój smile.gif
phpion
A za branie się za frameworki PHP bez znajomości HTML też byśmy karali?

Cytat(in5ane @ 10.10.2014, 12:54:42 ) *
Ból straszny widzieć takie pomyłki tongue.gif


Taki sam ból jak widzieć takie:
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=234681

Może daruj sobie uzdrawianie świata.
by_ikar
Nie to że sam jestem jakiś super, ale wolę zwrócić komuś uwagę niż go za to karać. Bo nikt z nas nie urodził się wszechwiedzący i nieomylny aby móc karać innych za ich niewiedzę/pomyłki.
in5ane
Cytat(phpion @ 10.10.2014, 14:07:36 ) *
A za branie się za frameworki PHP bez znajomości HTML też byśmy karali?



Taki sam ból jak widzieć takie:
http://forum.php.pl/index.php?showtopic=234681

Może daruj sobie uzdrawianie świata.

Przeczytałeś dokładnie post #5? To raz. A dwa, nie powołuj się na wątek ze mną. Ja tutaj nie podałem nikogo za przykład. Mój wątek z Kohaną akurat nie był założony z powodu braku wiedzy. Po prostu przeoczyłem cudzysłów, nie mogłem go zauważyć. Każdy ma czasem dziurę i czegoś nie widzi. No ale różnice pomiędzy Javą a JavaScript'em to nie jest chwilowy problem.
phpion
1. Tak, przeczytałem, przecież nawet go zacytowałem. Jeśli uderzasz w tym momencie do poprawy humoru to gratuluę - poprawiać sobie humor gnojąc innych.
2. Skoro proponujesz taki temat, to oznacza, że nie popełniasz prostych błędów. Nie ważne czy wynikają z niewiedzy czy przeoczenia oczywistych kwestii. Chcesz edukować innych - edukuj. Po co jednak chcesz im dodatkowo dosrywać ostrzeżeniem? No chyba, że tylko po to by poprawić sobie humor.

Wyluzuj, świat się przez to nie zawali.
in5ane
Tylko chciałem dodać jedno zdanie, bo nie będziemy się przecież kłócić smile.gif

Cytat(phpion @ 10.10.2014, 14:57:04 ) *
poprawiać sobie humor gnojąc innych
Gnojąc? Nigdy w życiu.
Spawnm
Bana, a nie jakieś tam ostrzeżenie 10%.
Ten temat jest na serio?
usb2.0
Cytat
A za branie się za frameworki PHP bez znajomości HTML też byśmy karali?

dla poprawy humoru, ja wzialem sie na Symfony 1.4 nie znajac OOP : D
ale w zasadzie z moge powiedziec ze wyszlo mi to na dobre, chociaz zajelo wiecej czasu niz powinno biggrin.gif
tzm
Cytat(Spawnm @ 10.10.2014, 15:12:08 ) *
Bana, a nie jakieś tam ostrzeżenie 10%.
Ten temat jest na serio?



Tak
in5ane
W sumie, to można by to przenieść do Hyde Park.

Poza tym, spójrzcie na ankietę, jest 50% do 50%, hehe biggrin.gif
PrinceOfPersia
nie karać, edukować.
inna rzecz, że ludziom często nie chce się zrobić podstawowego researchu. Ale to nie dotyczy tylko JavaScriptu jako języka, ale ogólnie rzeczy związanych z programowaniem czegokolwiek.

Aha, ale tak nawiasem mówiąc JavaScript to bezsensowna* nazwa, i bardziej oficjalnie ten język nazywa się EcmaScript, a w 2015 ma wejść nowa szósta wersja EcmaScriptu(JavaScriptu), zwana skrótowo ES6. I może to będzie ten moment, kiedy to coraz częściej będzie się mówiło nie o JS/JavaScripcie, a o ES6 właśnie. Chociaż kto wie, być może nic to nie zmieni w kwestii nazewnictwa.


*to znaczy mi się podoba JavaScript jako sama nazwa, przyzwyczaiłem się. Co nie zmienia tego, że od strony logicznej - bezsensowna.
redeemer
Cytat(PrinceOfPersia @ 11.10.2014, 14:34:50 ) *
... Aha, ale tak nawiasem mówiąc JavaScript to bezsensowna* nazwa, i bardziej oficjalnie ten język nazywa się EcmaScript ...
JavaScript to tylko jedna z implementacji EcmaScript.

https://en.wikipedia.org/wiki/JavaScript#JavaScript_and_Java
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.