Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak na Win 8 odpalić inny system z USB
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
Garrett
Witam

Próbuję już od kilku dni odpalić jakikolwiek system z pendrive'a. Zbootowany według instrukcji, nie sądzę żebym coś źle zrobił. Wchodzę w Ustawienia komputera->Ogólne.... Tam dochodzę do UEFI, zmieniam w nim kolejność urządzeń bootujących na pendrive'a w 1-wszej kolejności. Zapisuję zmiany, system się uruchamia, coś tam mieli, mieli, ale po chwili pojawia się normalny system.

Co robię nie tak? Może ktoś się orientuje? Dodam, że na różnych pendrive'ach próbuję
memory
Podczas startu będziesz miał boot menu zazwyczaj F11, F12. Wybierasz pendrive i tyle. Jeżeli system się nie odpala ,źle wgrałeś na pena
Pyton_000
Wg. jakiej instrukcji? Z Tesko?
Garrett
Dla Slaxa z pliku slax.txt dołączonego oryginalnie do bootowalnego systemu:

Thank you for using slax!
Steps to make it bootable from your USB device:

1) Extract the contents of ZIP archive to your USB drive.
If you are using Windows, you will get for example E:\slax\
You probably already did this, just make sure you extracted
the archive to your USB drive and not to your local harddisk.

2) Now navigate to directory /slax/boot/ on your USB drive.
In Windows, it will be E:\slax\boot\ for example.
Use explorer or any other file manager for this task.

3) While you're in the boot directory, locate file bootinst.bat
Run it by doubleclicking it. It will setup your USB to boot.

-- That's it. Your USB device is now ready to boot slax.
-- You can safely delete this file (slax.txt), it's not needed.



Dla DOS-a instrukcja stąd:
http://www.pendrivelinux.com/boot-dos-from-usb/

Nie ma boot menu podczas startu smile.gif Według tego co piszą internety, mamy jakieś 0,2 sekundy na wciśnięcie klawisza boot menu, co w praktyce oznacza, że nie da się do niego wejść inaczej jak przez BIOS
Pyton_000
unetbootin twoim wybawieniem
Garrett
spróbuję choć nie sądzę żeby coś się zmieniło...
!*!
Poszukaj obok opcji (U)EFI powinna być "Secure Boot", wyłączą ją, zmień kolejność ustawienia nośników na manualny (uefi ma swoje osobne) i zapisz.
Garrett
Cytat(!*! @ 16.10.2014, 13:04:22 ) *
zmień kolejność ustawienia nośników na manualny (uefi ma swoje osobne)


Co dokładnie masz na myśli? Nie wiem gdzie szukać opcji, o której mówisz

Nie mogę nawet uruchomić Hirens Boota z płyty!!!! hahaha haha.gif Mam już system windows 8 od półtorej roku, az dziwie sie sam sobie, że nigdy nie korzystałem z menu bootowania ;)
Pyton_000
Ja się dziwie że masz ten system od 1,5 roku wink.gif
Garrett
Cytat(Pyton_000 @ 17.10.2014, 07:39:01 ) *
Ja się dziwie że masz ten system od 1,5 roku wink.gif


marudzisz, zamiast pomóc w temacie oneeyedsmiley02.png
Pyton_000
To w końcu rozwiązałeś problem czy nie? Jaka płyta gł., odpalaj pendraka z USB2.0 bo czasami 3.0 nie chce bootować
Garrett
Czytasz temat? Nie jestem w stanie zbootować nawet płyty CD, więc nie będę kombinował z pendrive'ami
Pyton_000
Czytasz moje posty? Jaka płyta główna?
!*!
Jeśli masz UEFI, a napisałeś że masz, to nie czytaj tego co piszą wyżej, bo nie można przy włączonym UEFI z secure boot odpalić cd/usb po włożeniu go do napędu/slotu. Musisz wyłączyć w biosie opcje secure boot, abyś mógł to zrobić i dopiero wtedy napęd/slot zaskoczy (oczywiście jak zmienisz kolejność ich odpalania czyli dysk twardy dasz na końcu). I w zależności od modelu laptopa, boot menu może wymagać wciśnięcia klawisza lub specialnego guzika na obudowie.
Posio
Ostatnio miałem w naprawie laptop z Acera, gdzie też rozruchem zajmowało się bezpośrednio UEFI. Wejdź w bios zazwyczaj DEL / F2, przełącz bootowanie z UEFI na standardowe i wtedy bootuj.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.