Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak pobrać adres strony
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
lokarol
Witam

problem tkwi w tym ze uczniowie w mojej szkole przeglądają "strony dla dorosłych". Mój serwer daje mozliwość przekierowywania "zablokowanych" strona na konkretny adres.

Chciałbym napisać skrypt który zapisywałby strony na które oni wchodzą i z którego komputera (taka permanentna iwigilacja).
Muszę w zwiazku z tym pobrać kilka wartosci: adres strony na którą próbowali wejść (i tu mam problem), numer stanowiska (to już wiem), datę i czas (to też wiem jak zrobić)

Prosze więc o podanie sposobu lub funkcji na pobieranie adresu www strony na którą chcą się uczniowie dostać.

Pozdrawiam
LoKarol
Wankster
ale w php raczej tego się nie zrobi rolleyes.gif
bo skrypt musi być na tej 'stronie dla dorosłych' żeby się wykonał i zapisał adres winksmiley.jpg

wtedy byłoby echo getenv( "REQUEST_URI" ); i tylko zapisanie... a tak to trzeba by było napisać jakiś program (c. vb etc...), który zapamiętuje adresy stron wpisanych do przeglądarki smile.gif

btw... zawsze można sprawdzić historię...
scanner
jest taki progz U*nixowy zwący sie jeśli dobrze pamiętam NetWatch lub NetMonitor. Znajomy admin na takowy na swoim routerkui tylko logi przegląda.
A logi można parsowac w php.
Sir Blade
a nie lepiej zainstalowac jakis soft questionmark.gif?
np.
www.cyberpatrol.com
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.