Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: uwierzytelnianie, proszę o pomoc
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
herbatniczek
witam, mam już standardowy formularz uwierzytleniania, czyli zwykły formularz używający POSTA przy odbiorze zmiennych i łączący się z bazą w celu sprawdzenia użytkowanika i hasłą. Ale pragnę bezpiecznego logowania, i w mojej książce: php czarna księga, php i mysql kompendium programisty, jest ono oparte o pliki tekstowe, jest tam też podstawowe uwierz. w Apache i jest klasa PHPLIB. Z tego co wyczytałem na forum, sami tworzycie sobie skrypty i nie korzystacie z żadnego z tych rozwiązań. Może ktoś ma niepotrzebny skrypcik i mógłby mi pomóc i podesłać? Nie che używać plików cookie, czasem obsługa ich jest wyłączona, nie chce również korzystać z pliku tekstowego htAccess. Probowal to ktos zrobic na sesjach i bazie w bezpieczny sposób? Dzięki za ew. pomoc sadsmiley02.gif Chodzi o to, żeby nikt nie mógł sobie wysłać zmiennych ze stworzeonej przez siebie stronki, żeby ważne dane nie były przechowywane w cookie, żeby dane ogólnie były bezpieczne, nadające się do użycia np w SKLEPIE INTERNETOWYM. I żeby nie był to jakiś wielki system klas smartowych, żebym to zrozumiał :-)
my_kel
  1. <?php
  2. $iduzytkownika = addslashes($HTTP_POST_VARS['iduzytkownika']);
  3. $haslo = addslashes($HTTP_POST_VARS['haslo']);
  4. if (!$lacz){echo &#092;"brak polaczenia\";exit;}
  5. $baza=mysql_select_db('login');
  6. if (!$baza){echo &#092;"bazy nie wybrano\";exit;}
  7. $zapytanie = &#092;"SELECT * FROM users WHERE login='$iduzytkownika' and pass=password('$haslo')\";
  8. $wynik = mysql_query($zapytanie, $lacz);
  9. if (!$wynik){echo &#092;"brak wyniku\";exit;}
  10. $ile = mysql_num_rows($wynik);
  11.  
  12.  if($ile > 0)
  13.  {
  14.  // jeżeli dane są w bazie zarejestrowanie identyfikatora użytkownika
  15.  $_SESSION['uzyt'] = $iduzytkownika;
  16.  
  17. ?>


Czy to Ci cos wyjasnia?
Czy nie o to chodzilo?
herbatniczek
cześc, właśnie coś takiego dokładnie mam, ale to nie jest bezpieczna metoda. Przeczytałem na tym forum.
bela
@my_kel czemu używasz starych tablic $HTTP_*_VARS ?
używaj lepiej $_POST
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.