Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Duży projekt? Coś wielkiego z czegoś małego.
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
luke18dg
Dobry,
Posiadam komputer, odkrywcze? Nie. Wiem o tym, ale odkrywcze jest co z tym komputerem możesz zrobić.
Więc przechodzę do rzeczy.
Chciałbym na nim podstawić serwer ftp, www(prawdopodobnie jakiś PHP w wersji 5), mysql, chciałbym serwer poczty, ale nie posiadam domeny.
Prawdopodobnie także się na nim znajdzie kompilator c++, jak na każdym Linuxie.
Tak, to będzie działało na Linuxie.
Do tego jakiś Apache.
Ale do rzeczy, chciałbym stworzyć kilka podstron, związanych z tym projektem.
1. Strona na której mam dwie możliwości:
Upload, Download(z danego wybranego miejsca na dysku). Z pomocą oczywiście jakiegoś serwera ftp(dostęp za pomocą nazw użytkowników)
Upload by dzielił się na dwie możliwości pojedynczy lub wieloplikowy. Z możliwością zapisania do wybranego miejsca na dysku lub do folderu o czasie serwera.

2. Ta strona głównie była by związana bezpośrednio z kompilatorem oraz wyświetlaniem na bieżąco konsoli.
To znaczy mając wersje 1, każe mu np uruchomić cpp z danymi flagami, skompilować dany plik, który mu podaje w ścieżce, jeśli nie ma żadnych błędów lub są wyświetlić je na konsoli, która niejako prześle dalej na stronę.
Następnie jak skompiluje, ma uruchomić konsola to co wcześniej skompilował cpp i wyświetlić na bieżąco na stronie. Jeśli program oczekuje jakiś danych, byłoby by miłe wprowadzenie przez przeglądarkę, który to serwer zamieni i da do konsoli(mam wrażenie, że chyba za dużo wymagam : D), która to odbierze jako normalne dane z standardowego źródła.

3. Przedostatnią funkcją strony by było dostęp do bazy MySQL, ale to już umiem robić za pomocą phpmyadmin.

4. Ostatnią funkcją na której mi zależy jest możliwość zarządzania samym systemem z poziomu przeglądarki, wyłączenie, dostęp do terminala, itp.

5. Ostatnim krokiem, byłoby by obwarowanie tego wszystkiego jakimś hasłem, które by chroniło wszystkie wymienione wcześniej pomysły.

Czy jest to możliwe? zdolne do tego co chce zrobić?
Jeśli tak, to czy istnieją jakieś gotowe skrypty?
Lub jeśli nie, jakich technik wymagają lub wiedzy do tego co chcę stworzyć?
Jakaś książka/kurs/tutorial byłby mile widziany.

Wiem, że możliwe dużo wymagam, ale chciałbym wykorzystać komputer, który stoi w domu w celach edukacyjnych i zarazem jako ułatwienie przesyłania plików pomiędzy domem - uczelnia, lub urządzeniem a i urządzeniem b.
tzm
5 razy na tak, rob co musisz zią
Damonsson
Kup sobie taniego VPSa, a jak masz za dużo pieniędzy to wyślij biednym dzieciom, zamiast marnować na prąd.
luke18dg
Cytat(tzm @ 21.12.2014, 12:45:44 ) *
5 razy na tak, rob co musisz zią


Jakieś większe wskazówki czy coś w tym stylu? : )
Niestety VPS, nie wchodzi w rachubę.
Turson
Nie przesadzaj. VPS jest od 10zł/mc a ile zapłacisz za prąd
Rysh
Postaw to wszystko na debianie i poczytaj o Usermin, Webmin i ISPConfig.

PS. VPS będzie lepszym rozwiązaniem wink.gif
Janusz1200
Postaw sobie Ubuntu (+ PHP, MYSQL, Apache, NetBeans)
na routerze ustaw NAT,
zainstaluj openssh-serwer, żeby mieć dostęp z zewnątrz do konsoli i bezpieczny transfer plików (nie ftp),
domenty porejestruj w dot.tk,
dynamiczny adres ip rozwiąż za pomocą dynu.com
i to w zasadzie tyle, żeby mieć i środowisko do developerki,
i do wystawiania projektów na zewnątrz.

VPS jest tylko o tyle dobry, że zdejmuje z Ciebie konieczność backupów. Natomiast co własny serwer, to własny.
Ja przynajmniej lepiej się z tym czuję.
kanilkanowak
a czemu ubuntu?
Janusz1200
Cytat(kanilkanowak @ 26.12.2014, 22:01:03 ) *
a czemu ubuntu?


Napisałem, jak JA pracuję. Każdy może sobie postawić co chce. Jak stawiałem debiana na nowym pc, to nie potrafił znaleźć video ani sieci, pewnie to moja wina, trzeba by było przekompilować jądro smile.gif , ale ja wolałem ściągnąć Ubuntu i Ubuntu znalazł i video, i sieć, i nie mam z nim żadnych problemów.

Ale każdy instaluje, co chce.
Neymar11
Jeżeli masz router wifi i tableta lub telefon z Androidem 4.0+, to mnie posłuchaj tongue.gif
Wbijasz na Sklep Play i wyszukujesz Palapa Web Server oraz FTP Server.
Następnie oba instalujesz.
Wbijasz na Palapa Web Server i robisz to:
- klikasz wielki Install.
- rozwijasz menu boczne do lewej do prawej.
- naciskasz Web Server Settings.
- wchodzisz w Lightppd, a następnie w Document root.
- w miejsce na ścieżkę kasujesz wszystko i wpisujesz /mnt/sdcard/pws .
- potem wbijasz znowu na menu boczne i wybierasz DB Server Settings.
- wybierasz na samym dole phpMyAdmin i klikasz w okienku Install.
- czekasz... i pobrano!
- wbijasz do menu bocznego, Web Server i klikasz Start Web Server.
- tak samo robisz, ale z Database Server.
- kiedy już wszystko uruchomisz wbijasz do serwera FTP.
- skonfiguruj już go sam ( nie jestem jasnowidzem i nie wiem jaki wybierzez tongue.gif )

Teraz przesiadka na kompa:

Wpisujesz adres zewnętrzny twojego "Androida" w przeglądarkę, powinna ci się wyświetlić "przeglądarka" plików, a tam pownno byc: www, phpmyadmin, logs
Teraz wbijasz na klienta FTP i łączysz z tabletem lub telefonem
I Voila! Serwer domowy GOTOWY! smile.gif Robota na 10 minut smile.gif

Pozdro 600 smile.gif
kicaj
Zainteresuj się produktami firmy Synology
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.