Napisanie skryptu importu z pliku XML do skryptu ogłoszeń Akoad

Przykładowy XML

  1. <prod awId="12007189" programName="Toys4Smokers">
  2. <pId>
  3. 19
  4. </pId>
  5. <name>
  6. Toy Soldier
  7. </name>
  8. <desc>
  9. Silikonowa paczka na Twoje opakowania papierosów. Nie musisz przekładać papierosów, po prostu włóż swoją starą paczkę do nowej. Paczka jest wykonana z elastycznego materiału. Pozwala to dostosować się do kształtu Twojej starej paczki. Wysokiej jakości materiał sprawia, że jest bardzo miła w dotyku, a kolor jest trwały i nie blaknie. To wszystko nadaje Twojej paczce unikalność i oryginalność, pozwala wyróżnić się z tłumu.
  10. </desc>
  11. <cat>
  12. <awCatId>
  13. 2060
  14. </awCatId>
  15. <awCat>
  16. Tytoniowe
  17. </awCat>
  18. <mCat>
  19. Produkty / Opakowania typu slim
  20. </mCat>
  21. </cat>
  22. <brand/>
  23. <awLink>
  24. </awLink>
  25. <awThumb>
  26. </awThumb>
  27. <awImage>
  28. </awImage>
  29. <price>
  30. <display>
  31. 19.99
  32. </display>
  33. </price>
  34. </prod>



Aby pobierał treść, cenę, nazwę i wstawiał do bazy danych, i pobierał zdjęcie z linku
(z treścią może bym sobie sam poradził ale skrypt do zdjęć robi osobne foldery (data dodania ogłoszenia) i nie wiem gdzie on to zapisuje w bazie

Kategoria do jakich ma dodawać to na sztywno, aby można było edytować w pliku php
oraz aby można było edytować skąd pobierać nazwę cenę treść będą różne pliki xml edycja również w pliku php

Napisałem taki skrypcik co kopiuje dane bezpośrednio ze strony i wstawia do bazy, ale bez zdjęć.
I trzeba edytować ogłoszenie po dodaniu bo jakoś dziwnie dopisuje id kategori do id ogłoszenia dodatkowo w osobnej tabeli

Skrybcik mogę podesłać będzie łatwiej.

Jak by ktoś się zdecydował proszę o wiadomość na priv z ceną

Ps
A i najważniejsze aby skrypt dodał wszystkie produkty z pliku xml