Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php][mysql?]
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
niewiemjak
Witam,
Opis mojego zagadnienia:
Chcę osiągnąć coś takiego
Mam listę maili (grupę ludzi) - nie jest duża około 50
Chcemy zrobić jakąś grupę dyskusyjną - każdy z listy może wysłać maila na np all@domena.pl i wszyscy z listy dostają na swoje skrzynki wiadomości z załącznikami etc...
OK - listy mailingowe mamy nawet na serwerze, ale później chcemy mieć możliwość przeglądania archiwalnych wiadomości - np dochodzi ktoś nowy i chce przejrzeć o czym była wcześniej rozmowa, ktoś inny nie ma dostępu do maila i loguje się przez www na stronę etc...

czy jest gdzieś gotowy skrypt czegoś takiego?
co mi przyszło do głowy (na szybko)
tworzę skrzynkę 'all' na serwerze i robię przekierowania na określone skrzynki (z pozostawieniem kopi wiadomości na serwerze)...
każdy może wysłać wiadomość na skrzynkę all@domena...
i później się loguje na stronę która sprawdza skrzynkę i pokazuje wiadomości

dlaczego nie na mailboxa?
1. wiadomości nie mogą być kasowane prze użytkowników
2. każdy loguje się swoim kontem... danie im dostępu do 'dodatkowego konta' niestety nie wchodzi w grę
3. z skrzynki all@domena nie będą NIGDY wysyłane żadne wiadomości (to jest skrzynka odbiorcza i przekierowująca wiadomości do ludzi z listy)

Pytanie: czy jest jakiś gotowy skrypt? sprawdzający skrzynkę (port pop3 lub imap?) LUB gotowy skrypt grupy dyskusyjnej (via email z możliwością przeglądania wiadomości na stronie)?

PS. podobną funkcjonalność mają grupy dyskusyjne na google chociażby, ale ze względów bezpieczeństwa musi to być na naszym serwerze.
Pyton_000
Nie wiem w czym rozwiązanie trzymane wew. firmy ma być lepsze od Google Groups, no chyba że logowanie ma być tylko wew. firmy i nie będzie dało się dostać np. z domu.

GG jest chyba najlepszym rozwiązaniem w pełni konfigurowalnym.
niewiemjak
Te dane nie mogą być w żaden sposób (żadnej formie) poza firmą (nie chce wnikać w szczegóły, ale bezpieczeństwo jest jednym z tych czynników)...
a jakieś bardziej 'poważne' odpowiedzi? :-)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.