Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: AJAX Szukam skryptu odliczającego
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
SeSsam
Witam,
szukam gotowego skryptu który będzie mi odliczał codziennie i zawsze do 9:00 i na żywo bez refreshowania będzie się zmieniał licznik odliczania. Ważne jest aby czas był pobierany z serwera a nie komputera PC.

Przykładowo:

Następny dzień będzie za: (TUTAJ SKRYPT W PĘTLI KTÓRY ODLICZA CZAS CODZIENNIE DO 9:00)
rad11
Jesli Ci chodzi o to ile zostalo do 9 nastepnego dnia to mozesz to zrobic tak:

  1.  
  2. current_time.php
  3.  
  4. <?php
  5. $now = strtotime(date('H:i:s'));
  6. $at_nine = strtotime(date('09:00:00'));
  7. $at_24 = strtotime(date('24:00:00'));
  8.  
  9. echo date("H:i:s", ($at_24-$now)+$at_nine);
  10. ?>
  11.  
  12. index.php
  13. <html>
  14. <head>
  15. <script src="//ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.1.1/jquery.min.js"></script>
  16. <script type="text/javascript">
  17.  
  18. $(document).ready(function () {
  19. setInterval(function () {
  20. $.ajax({
  21. url: "current_date.php",
  22. success: function (res) {
  23. $('#czas').text(res);
  24. }
  25. });
  26. }, 1000);
  27. });
  28.  
  29. </script>
  30. </head>
  31. <body>
  32. <div id="czas"></div>
  33. </body>
  34. </html>
Dejmien_85
A po kiego kija co sekundę request (AJAX) do serwera? Nie wystarczy RAZ pobrać czasu z serwera i później puścić licznik w JS-ie bez Ajaxowania serwera (ewentualnie co jakiś czas w celu synchronizacji lub update'u)? brzydal.gif
SeSsam
Cytat(Dejmien_85 @ 31.01.2015, 17:47:46 ) *
A po kiego kija co sekundę request (AJAX) do serwera? Nie wystarczy RAZ pobrać czasu z serwera i później puścić licznik w JS-ie bez Ajaxowania serwera (ewentualnie co jakiś czas w celu synchronizacji lub update'u)? brzydal.gif


Ja sie na tym nie znam kompletnie jeżeli chodzi o ajax. Zależy mi na godzine 9:00 i żeby mocno serwera nie dusiło tongue.gif Z góry dzięki.

Co do skryptu działa ale jak ogarnąć to, żeby nie było odstępu?

Jest:

DO 9 POZOSTAŁO:
(SKRYPT)

A chce

DO 9 POZOSTAŁO: (SKRYPT)


@edit
pradziłem sobie, dodałem do diva style="display: inline;" smile.gif Można zamknąć
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.