Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Prywatne torrenty
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
athabus
Hej, trochę już stary jestem i mam problem z ogarnięciem jednej rzeczy.

W skrócie mam kilku znajomych z którym chciałbym udostępnić trochę plików - razem jakieś 10-20gb każdemu. Wgrywanie na ftp nie wchodzi w grę - za dużo zabawy. Czytałem, że można stworzyć prywatne torrenty, ale trochę nie ogarniam tych wszystkich trackerów itp. Jeśli torrent ma być prywatny i nie chcę aby inne osoby poza znajomymi mogły te pliki pobierać, to jak powinienem postąpić?

W kliencie (transmission) mam możliwość wygenerowania torrentu z opcją "prywatny". Nie wiem czy jeszcze muszę podać w takim przypadku adres serwera śledzącego, czy to okienko zostawiam puste? Czy jest jakaś możliwość, aby ktoś komu nie wyślę pliku torrent mógł pobrać te materiały?

Próbowałem znaleźć info w sieci na ten temat, ale wszędzie tylko tutoriale jak utworzyć torrent. Pytanie banalene, ale do tej pory z torrentów korzystałem chyba tylko pobierając dysrybucje Linux'a.
pyro
To czemu nie po prostu Dropbox? Obsługa prosta jak budowa cepa - przeciągasz dane myszką.
athabus
Bo Dropbox po przekroczeniu kilku gb transferu blokuje czasowo konto. Sprawdzone empirycznie - zablokowali mnie po jakichś 6-8gb ;-)
!*!
Cytat(athabus @ 23.02.2015, 10:09:09 ) *
W kliencie (transmission) mam możliwość wygenerowania torrentu z opcją "prywatny". Nie wiem czy jeszcze muszę podać w takim przypadku adres serwera śledzącego, czy to okienko zostawiam puste? Czy jest jakaś możliwość, aby ktoś komu nie wyślę pliku torrent mógł pobrać te materiały?


Tak, wpisujesz tam adres serwera (trackera) który będzie sprawdzał odpowiednie parametry, możesz to być np. prywatna grupa. Prywatny tracker jest mylący z nazwy, bo nie oznacza tego że coś możesz np. zabezpieczyć hasłem, tylko to że dostajesz możliwość pobierania max łączem w każdym przypadku, bo wymaga się od Ciebie maksymalnego wykorzystania i udostępniania, jeśli nie spełniasz kryteriów zwyczajnie wylatujesz z banem.
redeemer
Zawsze możesz też użyć Bittorent Sync.
athabus
Jakaś masakra - niby miał to być sposób na wysłanie dużego pliku, ale coś mi nie działa. Tj. torrent utworzony, inni mogą się podłączyć (widać że wzrasta liczba parnterów), ale nikomu się nie pobeira...

Chyba spróbuje jeszcze wysłać przez GoogleDrive - moze się uda.

Bittorent Sync wygląda fajnie, ale mam linuxa, a z tego co widzę to działa tylko na windows.
sazian
http://www.getsync.com/intl/pl/download pod wersjami mobilnymi masz normalne systemy operacyjne
pitu
Cytat(athabus @ 23.02.2015, 17:43:30 ) *
Bittorent Sync wygląda fajnie, ale mam linuxa, a z tego co widzę to działa tylko na windows.


http://www.getsync.com/intl/pl/download
tzm
OneDrive
sazian
nie ma wersji na linuxy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.