Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Karta stałego klienta
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
mireczek_81
Witam, szukam skryptu karty stałego klienta. Chodzi mi o to by w bazie mysql trzymane były właściwe numery kart a w formularzu klient aby je "aktywować" wpisał poprawnie numer karty którą otrzymał.
Neymar11
  1. $sqlq = mysql_query("SELECT nr_karty, aktywowana FROM karty WHERE cos LIMIT 1");
  2. $karta = mysql_fetch_assoc($sqlq);
  3. if ($karta['nr_karty'] == $_POST['nr_karty']){
  4. if ($aktywowana = mysql_fetch_assoc(mysql_query("SELECT aktywowana FROM karty WHERE nr_karty = $karta['nr_karty']")) == '1') {
  5. die ('karta jest juz aktywowana');
  6. }
  7. else
  8. {
  9. mysql_query("UPDATE karty SET aktywowana = '1' WHERE nr_karty = $karta['nr_karty]");
  10. echo 'karta zostala aktywowana';
  11. }
  12. }


dorob sobie formularz...
nie testowalem wiec nie wiem czy dziala
pozmieniaj sobie tam rzeczy wedlug wlasnych potrzeba...
IProSoft
Nie ucz nikogo nie potrzebnie na forum mysql_* bo nie długo potrwa, a bedzie pisał na forum, a mysql_* mi nie działa.

W innym wątku, ktos próbuje przekonać Cię do mysqli i obiektówki więc skup się na tamtym, bo lepiej nie radzić nic, niż wprowadzać złe nawyki.

Co do tematu to chyba autor szuka całego gotowca, a nie kawałku skryptu.
Neymar11
@IProSoft
Wiem, ze @SwiezuPL mnie przekonuje do obiektowki MySQLi... Nawet juz system newsow na niej zaczynam pisac (polaczenie z baza biggrin.gif), no ale to, ze MySQL_* jest juz troszke przestarzale, to nie znaczy ze nie mozna go uzywac, tak?

MySQL jest jeszcze przydatne, ale i zdeprecjonowane (deprecated) czy jak to sie tam pisze smile.gif Dziala, ale nie dlugo zostanie usuniete... To ze pisze w MySQL_* zamiast MySQLi_* to nic zlego... Przyzwyczailem sie i juz...

Koniec wizji, dziekuje

Cheers * < *, neymar11
KsaR
@up, sory ale... Zmień sobie cała sygnature, bo się ciebie raczej nie tyczy, ta pierwsza to już w ogóle, nie wiem jak z drugą ale pewnie podobnie.

  1. if (!mysql_select_db($conn, 'baza'))
  2. {
  3. mysql_ssie('bardzo');
  4. or die("Uzywaj MySQLi lub PDO!");
  5. }


// Sory za OFT. Nie lubie hipokryzji -.-
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.