Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ocena serwisu dla nudzących się w domu, dla aktywnych fizycznie
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
adrianpl20
Witam, wczoraj skończyłem swój serwis internetowy, który pomoże nam znaleźć chętne osoby do wspólnego wyjścia, np. na rower, pobiegać, do kina, na kręgle. Będę wdzięczny za Waszą ocenę, opinię, samej strony jak i jej idei. Wiem, że grafika nie jest jakoś specjalnie powalająca, ale grafik ze mnie żaden, a wynajęcie trochę kosztuje smile.gif

Link do serwisu: http://aktywnie-razem.pl

Konstruktywna krytyka mile widziana.

Pozdrawiam
tzm
To ten startup co miales puszczac czy cos mniejszego na szybkosci zrobiles?

Daj jakies konto testowe, na pierwszy rzut oka kilka rzeczy sie rozwala po stronie frontu - nic innego nie sprawdzam, potem Ci dokladny research zrobie
Pyton_000
No dobra, widać wersję Alfa, a kiedy premiera?
mrc
Pomysł nawet dobry. Gorzej z wykonaniem grafiki - no ale nie każdy jest designerem smile.gif
Pyton_000
Jak się nie jest designerem to albo sie kupuje grafikę, albo szuka darmowej ale ładnej albo wcale się nie wypuszcza, chyba że to ma działać a nie wyglądać.
Ale tego typu serwis musi wyglądać i przy okazji działać.
tzm
https://www.google.pl/search?q=first+look+f...2F%3B1024%3B733


Co Ty gadasz Pyton:D
Pyton_000
Ty się tu FB nie zasłaniaj wink.gif
ShaggyAG
ooo właśnie robie sobie coś bardzo podobnego biggrin.gif będę miał od kogo odgapiać wink.gif choć w zasadzie został sam(?) front-end.
A co do grafiki to też mam z tym problem..
Kupić wychodzi drogo. Biorąc pod uwagę że strona powstaje hobbystycznie to wsadzenie w nią pare stów troszkę piecze wink.gif
A znalezienie darmowej grafiki pod taki portal graniczy chyba z cudem wink.gif

Daj jakieś konta testwe.

p.s ile płaciłeś za lajki? tongue.gif

p.s2

co sekunde w firebugu..
Cytat
POST http://aktywnie-razem.pl/ajax/messages_refresh

403 Forbidden
125ms
jquery-1.9.1.js (wiersz 8526)
"NetworkError: 403 Forbidden - http://aktywnie-razem.pl/ajax/messages_refresh"
Pyton_000
Dlatego napisałem że to Alfa wink.gif
A co do tego że hobbistycznie. Co z tego. Jak chcesz się czymś pochwalić to chyba chcesz żeby to było jak najlepsze prawda?

To tak jaj z kobietą. Wolałbyś się pochwalić że masz modelkę czy małą grubą z powybijanymi zębami i obdrapaną twarzą?
ShaggyAG
No tak ale chwalenie się cudzym front-endem to jak chwalić się że sąsiad ma ładną żone wink.gif

a tak nawiasem z tymi kobietami to moim zdaniem back-end>front-end
Bo co Ci z front-endu 10/10 jak w back-end bedzie
  1. if(isset($_GET['obiad']))
  2. {
  3. return false;
  4. }
  5.  

a zapytanie o sex podatne na sql injection smile.gif
com
No tak ale jak frontu bd przejaskrawiając 1/10 to backu nawet nikt nie spróbuje smile.gif nie każdy klient to pseudo hakier czyhający jak tu coś naszkodzić biggrin.gif
tzm
narzeczona mi mowi tak:

Cytat
fajny pomysl, tylko nie ma ludzi na tym wiec nie znajde nikogo do pogrania w siatke:(, zrob mu front do tego zebym mogla to znajomym pokazac, prooooszeeee


takze Adi, masz za darmo, czego sie nie robi dla drugiej polowki.
adrianpl20
@tzm haha.gif

co do błędu 403 z ajax/messages - to niby nie błąd, po prostu nie jesteś zalogowany i "blokuje" dalszy kod smile.gif

@tzm to nie "startup" o którym myslałem na początku, to zrobiona na szybko mniejsza wersja.

Co do kont, śmiało możecie zakładać. Nie ma aktywacji e-mail, więc e-mail można podać byle jaki, imie i nazwisko to chyba nie problem podać coś typu "Test test" smile.gif
nospor
Cytat
co do błędu 403 z ajax/messages - to niby nie błąd, po prostu nie jesteś zalogowany i "blokuje" dalszy kod
To poprostu nie odpalaj tego kodu, jak ktoś nie jest zalogowany.... widze pojecie optymalizacji jest ci obce.
Forti
Cytat(adrianpl20 @ 6.03.2015, 01:42:19 ) *
@tzm haha.gif

co do błędu 403 z ajax/messages - to niby nie błąd, po prostu nie jesteś zalogowany i "blokuje" dalszy kod smile.gif

@tzm to nie "startup" o którym myslałem na początku, to zrobiona na szybko mniejsza wersja.

Co do kont, śmiało możecie zakładać. Nie ma aktywacji e-mail, więc e-mail można podać byle jaki, imie i nazwisko to chyba nie problem podać coś typu "Test test" smile.gif




Kiedyś tez robiłem coś na szybko, byle odpalić. To się nie opłaca, kompletnie wink.gif Lepiej trzymać zamkniety serwis kilka miesięcy i wydać dokładną wersje, ewentualnie bez kilku bajerów/features, niż bubel.
tzm
Cytat(Forti @ 6.03.2015, 08:00:10 ) *
Kiedyś tez robiłem coś na szybko, byle odpalić. To się nie opłaca, kompletnie wink.gif Lepiej trzymać zamkniety serwis kilka miesięcy i wydać dokładną wersje, ewentualnie bez kilku bajerów/features, niż bubel.


Ja od roku mam spisana dokumentacje projektu i strach ruszyc bo za slabo ogarniam jeszcze tematy z back zwiazane tongue.gif Zaczac tez trzeba.
adrianpl20
Może źle się wyraziłem. Nie na "szybko" byle jak, tylko robiłem poprzednio większy projekt prawie pół roku, ale w końcu pod koniec wydzieliłem jedną jego funkcję na właśnie taki serwis.
memory
Takie anonse dla aktywnych chyba z tego powstanie.

Nie da się zarejestrować buttony zachodzą za stopkę
adrianpl20
RWD widocznie nie "łapie" Twojej rozdzielczości. Próbowałeś w pionie/poziomie?
TelesforEtn408
trochę pracy jeszcze trzeba w to włożyć, teraz to jeszcze słabiutko
adrianpl20
oj racja, obecnie zamiast reklamować, to kombinuję co dołożyć do funkcjonalności by ruszyć interakcje w serwisie.
PrinceOfPersia
1. Ogólne wrażenie to... no sorry, ale dwa pierwsze elementy jakie widzę na stronie to Zaloguj się (nie mam konta), oraz Załóż konto (nie chce mi się zakładać).
Co prawda menu u góry (Użytkownicy, Partner do wspólnego...) pozwala mi oglądać część strony bez zakładania konta, ale jednak muszę się domyślać dopiero, żeby tam kliknąć...

Zmuszasz użytkownika do myślenia... Albo do zakładania konta na siłę co jest jeszcze gorsze.


2. font na górze jest szeryfowy (Chrome, OSX), co dziwnie wygląda na stronie. Z tego co patrzyłem jest on zadeklarowany jako:
Kod
font-family: Calibri;


lepiej jak już używasz niestandardowego fontu, który ma być bezszeryfowy, dodać chociażby to sans-serif:
Kod
font-family: Calibri, sans-serif;


Cytat
Znajdź partnera do wspólnego wyjścia pobiegać,

3. nie jestem pewien, czy coś takiego "do wspólnego wyjścia pobiegać" jest językowo poprawne...


Cytat
Kupić wychodzi drogo. Biorąc pod uwagę że strona powstaje hobbystycznie to wsadzenie w nią pare stów troszkę piecze wink.gif

Zawsze można iść do pracy, żeby sfinansować swoje hobby...
I tak parę stówek na hobby to śmiesznie mało jak na kasę, którą muszą wydawać na swoje hobby sportowcy, fotografowie czy muzycy...
tzm
@ PrinceOfPersia , tak jakby nasze hobby było tanie... biblioteczka którą przeczytałem i skolekcjonowałem w ciągu ostatnich dwóch lat - 4k, nowy sprzęt do pracy - 6k(głównie ze względu na porządne monitory, nie przeginałem z komputerem), wszystkie inne kursy, newslettery dobre to też kasa.. myślę że bieganie jednak wymaga trampek za maks 200 złotych na początek i można działać. Także wydaje mi się że warto zainwestować choć trochę pieniędzy - facebook wystarczy na początek... nie od razu trzeba banery i reklamy w telewizji robić.


edit: no ja też na swoim hobby zarabiam tongue.gif gdyby Adrian dobrze pociągnął temat też mógłby na tym serwisie zarobić, także to inwestycja a nie wywalanie kasy w błoto.
PrinceOfPersia
tak, programowanie też nie jest tanie i też musiałem zrobić parę takich wydatków (tyle, że traktuję to bardziej jak inwestycję, ponieważ na programowaniu zarabiam).
ShaggyAG
a tak nawiasem ile może kosztować front-end do takiego portalu? Bo ciekaw jestem czy stać mnie na moje hobby wink.gif
Dejmien_85
Strona wygląda jak te z poprzedniej dekady, szkoda że nie użyłeś choćby bootstrapa, wtedy miałbyś już podstawowe style.

Ogólnie biedą jedzie na kilometr. Popraw front, to nie 2000 rok. biggrin.gif
Pyton_000
wejdź sobie na jakiś portal typu themeforest.net i poszukaj czegoś
tzm
Cytat(ShaggyAG @ 12.03.2015, 22:40:18 ) *
a tak nawiasem ile może kosztować front-end do takiego portalu? Bo ciekaw jestem czy stać mnie na moje hobby wink.gif



za autorski klientowi bym policzył 40/h i widziałbym tu z miesiąc pracy żeby to działało wszędzie tak jak musi, na themeforescie za 20 dolców kupisz pierwszy lepszy admin template który wygląda i działa dobrze, ma dokumentację i w sumie wystarczy jak się nie ma kasy, stronę główną to już niestety lepiej samemu zrobić. a tutaj bym nic Adrianowi nie wziął gdybym miał więcej czasu... sad.gif
markuz
Ja mimo wszystko Cię doceniam bo coś skończyłeś a ja zawsze miałem z tym problem wink.gif
Tutaj masz dobry i tani wybór szablonów: https://wrapbootstrap.com/
mic327
Pomysł ciekawy. Sam miałem robić coś podobnego od dłuższego czasu. aaevil.gif
Fajnie jak by była możliwość dodania mapki z trasą biegu/jazdy etc.
Wydaje mi się, że warto byłoby się zainteresować bardziej nowoczesnym oraz spójnym wyglądem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.