Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jakie obecnie najlepsze szablony pod konkretny portal społecznościowy?
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Systemy portalowe i CMS'y
superkb
Witam wszystkich,
Mam zaprojektowany portal społecznościowy z dobrym nietypowym pomysłem (analiza rynku zrobiona).
Zaznacze na starcie , ze nie jestem informatykiem , jednak posiadam nie małą wiedzę informatyczną.
Portal nie chce wykonywać sam , chcę znaleźć programistów do współpracy i sam również na ile tylko będę w stanie poświecić się rozwojowi by wniknąć w jego kod.

Mam pytanie jakie obecnie szablony darmowe bądź płatne CMS są najbardziej rozwinięte , najbardziej współczesne, najlepiej nadające się do dalszych modyfikacji i nie ma problemów z dokładaniem własnych modułów?
Ja do tej pory uznałem za takie Socialengine i Oxwall, ale może się myle i jest coś lepszego?
Być może takie szablony to zły punkt wyjścia? prosiłbym o porade.

Dodam że portal w swoich założeniach ma integrować w sobie funkcję zbliżoną do Aukcji (kategorie, oferty, zakup) jak również bezpieczne płatności online , integrację z Facebookiem (logowanie i wymiana danych)

Pozdrawiam
rad11
Znajac zycie to funkcjonalnosc nie skonczy sie tylko na tym. Lepiej bedzie uzyc frameworka moim zdaniem.
superkb
Możesz trochę rozwinąć swoją myśl?
ctom
@rad11 pewnie miał na myśli, że czasami łatwiej coś stworzyć uszytego na miarę ( np. z wykorzystaniem jakiegoś frameworka) niż brać i ustawiać klocki w CMSie- które mogą nie muszą pasować do założeń
Forti
Cytat(ctom @ 26.03.2015, 18:46:28 ) *
@rad11 pewnie miał na myśli, że czasami łatwiej coś stworzyć uszytego na miarę ( np. z wykorzystaniem jakiegoś frameworka) niż brać i ustawiać klocki w CMSie- które mogą nie muszą pasować do założeń


PRzy każdym większym projekcie tak jest łatwiej. wink.gif Zwłaszcza później w rozwoju.
superkb
Przyznam że nie miałem wcześniej doczynienia z frameworkami jeśli dobrze je rozumiem. Czy w takim konkretnym moim przypadku tak na podstawie waszej intuicji gdy wybiorę framework będę musiał zlecić wszystko na zewnątrz i samemu nie będę w stanie tego rozgryźć choćby ogółu ( bo to takie trudne zaczynając od podstaw ) questionmark.gif Dodam że już zdarzało mi się robić projekty częściowo z zakresu programowania i grafiki czym nie zajmuje się na codzień - i dawałem rade mimo że zaczynałem od zera z wiedzą ale potrafiłem to wniknąć z sukcesem dając z siebie maxa.
Myślę że szablon poza wymienionymi wyżej da się dostosować do mojego projektu przy drobnych modyfikacjsch. Ale zdaje sobie sprawę ze wasze doświadczenie jest lepsza podpowiedzia.
b4rt3kk
Cytat(superkb @ 26.03.2015, 22:30:55 ) *
Przyznam że nie miałem wcześniej doczynienia z frameworkami jeśli dobrze je rozumiem. Czy w takim konkretnym moim przypadku tak na podstawie waszej intuicji gdy wybiorę framework będę musiał zlecić wszystko na zewnątrz i samemu nie będę w stanie tego rozgryźć choćby ogółu ( bo to takie trudne zaczynając od podstaw ) questionmark.gif Dodam że już zdarzało mi się robić projekty częściowo z zakresu programowania i grafiki czym nie zajmuje się na codzień - i dawałem rade mimo że zaczynałem od zera z wiedzą ale potrafiłem to wniknąć z sukcesem dając z siebie maxa.
Myślę że szablon poza wymienionymi wyżej da się dostosować do mojego projektu przy drobnych modyfikacjsch. Ale zdaje sobie sprawę ze wasze doświadczenie jest lepsza podpowiedzia.


Żaden CMS nie będzie tutaj na tyle dobry, by ogarnąć tego rodzaju projekt. Nie są one raczej robione pod konkretne rozwiązania, których ty potrzebujesz. Innymi słowy, personalizacja rozwiązań, żeby dopasować je do określonego celu, który potrzebujesz zajmie dużo czasu i pracy.

Jak już koledzy wspomnieli, najlepiej użyć FW. Jeśli masz jakieś podstawy obiektowego PHP to może powolutku coś tam zmontujesz. Łatwo nie będzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.