Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Poszukuję] Przełączanie kolorów strony
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Szukam
KR2615
Witam

Chciałbym wprowadzić na stronę kilka alternatywnych kolorystyk. W górnym toolbarze dałbym trzy buttony które linkowałyby do jakiejś funkcji javascript. Tylko pytane co ta funkcja ma robić? Kolor występuje w linkach, h1, toolbarze itp. Ogólnie w CSS pojawia się kilkanaście razy. Czy jestem w stanie jedną funkcją zamienić wszystkie wystąpienia #0172b8 na #17a2a9 powiedzmy? Czy łatwiej przygotowac kilka alternatywnych stylesheetów i je przełączać? Fajnie jakby nie wymagało to przeładowania strony. Czy są może na to jakieś gotowce? Z góry dzięki.
com
Możesz zmienić w js wszystkie elementy gdzie potrzebujesz podmienić kolor. smile.gif możesz podmieniać tez całe css ale to wtedy wymaga przeładowania smile.gif
kafowi
Cytat(com @ 2.04.2015, 14:16:27 ) *
Możesz zmienić w js wszystkie elementy gdzie potrzebujesz podmienić kolor. smile.gif możesz podmieniać tez całe css ale to wtedy wymaga przeładowania smile.gif

Nie wymaga.
W Google taka podmiana występuje pod hasłem styleswitch, a większość opiera się na zasadzie, że się wyłącza to, z czego się nie korzysta.
Jak chcesz zapamiętać wybór to dochodzą jeszcze ciasteczka.

  1. <link rel="stylesheet" href="adres1">
  2. <link rel="stylesheet" href="adres2" disabled>
com
dobrze odświeżenia smile.gif
KR2615
I tak będę musiał skorzystać z jakiegoś mechanizmu wykorzystującego sesje i ciasteczka, bo zapomniałem, ze na stronie jest też sporo grafik przygoowanych pod kolor stylesheeta. Także bez przeładowania się nie obędzie. Ale dzięki za podpowiedzi chłopaki, zapamiętam sobie na przyszłość smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.