Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pierwszy plugin Jqury[in work]
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
grzes999
Cześć wszystkim

Ostatnio potrzebowałem skryptu, który pozwoli mi animować menu jak i całą stronę, która została stworzona jako one page.
Nie mogłem niczego co spełniało by moje wymagania znaleść. Dlatego postanowiłem napisać coś własnego. Na razie jest to wersja bardzo beta; ale za wszelkie uwagi odnośnie kodu, sposobu działania bądź nowych elementów mile widziane. Kod jest tutaj: repo

Starałem się tam wszsytko w miarę opisać; język nie najlepszy; ale mam nadzieję, że wszyscy zrozumieją co i jak smile.gif

Demo

Za wszelkie uwagi, sugestie będę wdzieczny, gdy by ktoś chciał pomóc w rozwoju skryptu zapraszam do kontkatu
Tuminure
Nie przeglądałem kodu, sprawdziłem tylko demo.

1. Klikając szybko w losowe linki muszę poczekać na wykonanie animacji.
2. Wchodzę na stronę, przewijam o 10px w dół i klikam w "Home". Musze strasznie długo czekać zanim będę mógł cokolwiek zrobić ze stroną.
3. Gdy próbuję scrollować myszą podczas animacji to stronka szaleje.
grzes999
Cytat(Tuminure @ 22.04.2015, 17:18:03 ) *
Nie przeglądałem kodu, sprawdziłem tylko demo.

1. Klikając szybko w losowe linki muszę poczekać na wykonanie animacji.
2. Wchodzę na stronę, przewijam o 10px w dół i klikam w "Home". Musze strasznie długo czekać zanim będę mógł cokolwiek zrobić ze stroną.
3. Gdy próbuję scrollować myszą podczas animacji to stronka szaleje.


Z jakiej przegladarki korzystasz? Link Ignore page jest pomijany jak sama nazwa wskazuje. Animacja powinna już lepiej działać smile.gif
Janusz1200
Moim zdaniem przewija się za wolno, przez co widać "smużenie".

Zobacz na pluginy choćby do WP, np tu:

http://unikonf.tk

(jest to na moim kompie w domu, więc nie ma żadnej szybkości i najczęściej jest wyłączone, ale jak Ci się już załaduje, to zobaczysz, jak przewijanie powinno wyglądać).

Po drugie, oczekiwałbym, żeby wszystkie strony wyświetlały się w tej samej konwencji, więc jak klikam "google", to chciałbym mieć stronę (frame, niech będzie) z google z Twoim menu u góry, też wysuwaną, a nie tak - nagle bęc.

Kodu nie oglądałem, nie chce mi się, przy pierdylionie pluginów robić własny, trochę bez sensu.
grzes999
Cytat(Janusz1200 @ 23.04.2015, 20:47:17 ) *
Moim zdaniem przewija się za wolno, przez co widać "smużenie".

Zobacz na pluginy choćby do WP, np tu:

http://unikonf.tk

(jest to na moim kompie w domu, więc nie ma żadnej szybkości i najczęściej jest wyłączone, ale jak Ci się już załaduje, to zobaczysz, jak przewijanie powinno wyglądać).

Po drugie, oczekiwałbym, żeby wszystkie strony wyświetlały się w tej samej konwencji, więc jak klikam "google", to chciałbym mieć stronę (frame, niech będzie) z google z Twoim menu u góry, też wysuwaną, a nie tak - nagle bęc.

Kodu nie oglądałem, nie chce mi się, przy pierdylionie pluginów robić własny, trochę bez sensu.


Prędkość animiacji można zmienić w opcjach pluginu; ale faktycznie domyslna wartość może być za duża.

Otwieranie zewnetrznych linków jako frame nie wiem czy było by dobrym pomysłem. Jeżeli ktoś chce mieć link zewnętrzny to niech ma.

Może i jest ich już pierdyliard; ale jeżeli wykorzystuję dość często tego typu rozwiazanie to wole mieć co będzie odpowiadało dokałdnie moim potrzebom; a jeśli jeszcze ktoś z tego skorzysta to już całkiem będzie super.
PrinceOfPersia
-
Kod
return array[array.lengt-1]

literówkę masz w kodzie. powinno być length

- "in work" w sensie, że nieskończony plugin, czy że robisz go w pracy? Jeśli to pierwsze to w społeczności o.s pisze się raczej WIP (work in progress). Jeśli to drugie, to raczej nie powinieneś udostępniać kodu bez porozumienia z pracodawcą wink.gif

- dokumentacja po polsku (tak się nie powinno robić, wszystko w kodzie raczej powinno być po angielsku, bo tym językiem mówi cały świat).

- to ma być open source do używania dla ludzi? To powinna być jakaś jasna licencja (np. MIT czy inna dowolna, ale jednak).

- wydaje mi się, że ten kod jest zbyt rozdmuchany jak na w sumie prostą funkcjonalność:
https://bitbucket.org/grzes999/scrool-nav/s...av.js?at=master
ale być może się mylę, w zasadzie nie robiłem nigdy pluginu do one-page-scrolla, więc może faktycznie jest to aż tak dużo funkcjonalności.
Chociaż to co zauważyłem, to że w pewnych miejscach dałoby sie jednak skrócić kod, ponieważ piszesz w kilku miejscach rzeczy, które są prawie że takie same, np.
Kod
if(settings.offset < currentPos && settings.menuFixed) {
                            $('.scrolnav').css({
                                'position': 'fixed',
                                'top': '0',
                                'left': '0',
                                'width': '100%'
                            });
                        }

i
Kod
if(settings.offset >= currentPos && settings.menuFixed) {
                            $('.scrolnav').css({
                                'position': 'relative',
                                'top': 'auto',
                                'left': 'auto',
                                'width': 'auto'
                            });
                        }

i jeszcze masz ileś takich ifów. Z jednej strony co innego, z drugiej strony bardzo zbliżone działania (tutaj w ogóle bym wydzielił to do klasy w pliku CSS i dodawał/odejmował klasę.
grzes999
Wreszcie ktoś w kod zajrzał smile.gif Jest on na razie pisany trochę bez ładu i składu, coś przychodzi mi do głowy to piszę na szybko testuję i idę dalej.
Wiem, że trochę słabe podejście; ale takie skrypt hobbistyczne tak zazwyczaj piszę(mam nadzieję, że nie umrzę jak posotałe)

Odnośnie dokumentacji i licencji to miałem zamiar to na końcu poprawić i dzięki za znalezienie literówki.

Nadal wszystkich zachecam do testowania podsuwania pomysłu.

[edit]

Oczywiście chodziło mi o tą pierwszą wersję ;p
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.