Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [prestashop] atrybuty z poziomu modułu
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Systemy portalowe i CMS'y
Daimos
Witam,
ktoś może spotkał się z problemem ilości kombinacji produktów w presta? Sklepik przyjemny, ale tworzy fizycznie w bazie, produkty dla każdej kombinacji, czyli przy prostym sklepie z 10 rozmiarami i w 50 kolorach, tworzy 500 produktów...
Jako, że mam kolory, które nie mają wpływu na cenę, a jest ich 100, staram się napisać jakiś prosty moduł, który taką paletę mi wstawi. Teraz pytanie do Was: Czy orientujecie się, jak dokładnie przebiega zapis/odczyt produktu w kolejnych krokach składania zamówienia, od koszyka, po fakturę? Chodzi o to, na co warto zwrócić uwagę, gdzie pobierać, gdzie zapisywać te informacje, aby wszędzie ten kolor był widoczny (koszyk, zamówienie, faktura).
Z tego co widzę, to sporo tabel ma informacje odnośnie produktu, zaczynając od ps_cart, ps_orders, ps_order_details, więc chyba najlepszym wyjściem jest stworzenie własnej tabeli na "zamówiony" kolor i nadpisanie kontrolera/klasy odpowiedzialnej za wyświetlanie koszyka itp.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, może ktoś robił coś podobnego. Ja, jak na razie obrałem taktykę, że stworzyłem grupę atrybutów z której będę korzystał, w moim module pobieram ją i mam zamiar to wyświetlić w miejscu atrybutów, następnie zapis, ale jak, gdzie kiedy, to jeszcze do przemyśleń.

Nie piszcie mi, że są moduły do tego, bo tak, to pewnie mi na forum prestashop odpiszą wink.gif
athabus
Czytałem o tym problemie - są jakieś moduły, którymi można tworzyć wieloatrybutowe kombinacje bez zażynania bazy. Spytaj na grupie e-commerce na facebooku bo zdaje się tam kilka osób już z tym kłopotem przychodziło.
Daimos
Moduły są, nie jeden, np. attribute wizard pro (chyba najpopularniejszy). Ja w każdym razie muszę się podszkolić w PS, dlatego też chcę napisać kilka modułów, a ten jak na razie okazał się najbardziej zakręcony
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.